Wybierz jedną z kategorii

Naturalnie

jak założyć pasiekę
Eko życie

Biznes na wsi: jak założyć pasiekę i sprzedawać własny miód?

O tym, dlaczego warto mieć swoje ule rozmawiamy z Arkadiuszem Sadowskim – założycielem Pasiek Rodziny Sadowskich.

Czytaj dalej
Pokrzywa młode liście

Pokrzywa zwyczajna to źródło zdrowia i mocy! Sprawdź właściwości lecznicze i prozdrowotne pokrzywy. Właśnie trwa na nią sezon

Jeśli rosną w twoim ogródku, jesteś szczęściarzem. Nie musisz biegać po łąkach w poszukiwaniu pierwszych, najzdrowszych, wiosennych liści. Zbieraj je teraz, nim zakwitnie, bo młoda pokrzywa zawiera najwięcej witamin i soli mineralnych oraz ma najlepsze właściwości lecznicze. Ludowa medycyna zna ją od dawna i rekomenduje herbatę, napar czy sok z pokrzywy. Warto je stosować, bo poprawiają odporność, dodają energii, dbają o włosy.

Czytaj dalej
Jak nauczyć się żyć oszczędnie? To proste!
Eko życie

Jak nauczyć się żyć oszczędnie? To proste!

Toniesz w stertach niepotrzebnych rzeczy? Chcesz mniej wydawać, ale nie umiesz przestać kupować? Marta Sapała, autorka książki o oszczędzaniu, podpowiada, jak się do tego zabrać.

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej

Domowe kosmetyki z pokrzyw i stokrotek. Te przepisy to nasz wiosenny hit!

Pokrzywy i stokrotki spotykasz na każdym kroku. Parzące listki zazwyczaj zamieniasz w ogrodową odżywkę, a drobne kwiatki trafiają do bukiecików. Ale z obu tych roślin możesz zrobić coś jeszcze – doskonałe naturalne kosmetyki.

Mniszek lekarski na łące
Naturalnie dobre

Mniszek lekarski ma prozdrowotną moc! Zobacz 10 najciekawszych przepisów z mniszkiem lekarskim

Wielu traktuje go jak chwast i z nim walczy, ale mniszek lekarski nie bez powodu nosi taki przydomek.To wyjątkowo zdrowa, jadalna roślina, którą wykorzystasz w kuchni. Oto 10 przepisów na dania i napoje z mniszkiem lekarskim.

Czytaj dalej
Mniszek roślina lecznicza

Mniszek lekarski – chwast, który leczy. Poznaj jego dobroczynne właściwości

Pospolity chwast, utrapienie wielu ogrodników, jest prawdziwym skarbem. Jako pierwsi wpisali go w herbarze jako roślinę leczniczą Chińczycy . Mniszek nazywany jest zresztą często żeń-szeniem Zachodu. Francuzi w swojej klasyfikacji ziół o największej mocy umieścili go w pierwszej dwudziestce! Ale polska medycyna ludowa też zna go od dawna i bardzo ceni. Zobacz, co wyleczy mniszek lekarski.

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej
rowerek dla dziecka jaki wybrac
W naturze

Rowerek dziecięcy - jaki wybrać?

Rowerek dziecięcy powinien być dopasowany do wieku i wzrostu malucha oraz jego umiejętności. Przed zakupem trzeba sprawdzić parametry produktu, żeby wybrać odpowiedni model.

Czytaj dalej
kompostownik kuchenny jaki wybrać
Eko życie

Domowy kompostownik kuchenny – prosty i ekologiczny sposób na odpadki w kuchni. Zobacz, jaki kompostownik wybrać, jak go używać i gdzie postawić

Nie musisz mieć ogródka, by urządzić kompostownik i z niego korzystać. Eko ziemię z organicznych odpadków kuchennych wyprodukujesz bez problemu nawet w niewielkiej kuchni. Jak? Wystarczy podręczny pojemnik na odpadki organiczne, który ustawisz na blacie albo schowasz do szafki lub szuflady, czy też postawisz na balkonie.

Czytaj dalej

Numery archiwalne

Numery archiwalne

Przegapiłeś numer?

Wydania archiwalne – zwykłe oraz wydania specjalne
– możesz zamówić w każdej chwili
z naszego archiwum.

Zamów wersję online Pokaż wszystkie numery