Wybierz jedną z kategorii

Domy w Polsce

Polny Domek salon
Domy w Polsce

Polny Domek z zielonymi okiennicami – rustykalne siedlisko w klimacie śródziemnomorskim

Ta drewniana chałupa przywodzi na myśl tradycyjne budownictwo ludowe, ale odbijają się tu echa śródziemnomorskich inspiracji. A wnętrza toną w leniwym, ciepłym świetle rodem z obrazów Olgi Boznańskiej. Oto Polny Domek – jak malowany!

Czytaj dalej
Dom Wleń salon
Domy w Polsce

Czy można zbudować dom zero waste w pół roku? Można! Oto przykład z Dolnego Śląska

Wymyślili dom w maju, a w listopadzie już się wprowadzali. I to taki, w którym nic się nie marnuje – drewniane kloce z budowy wykorzystali jako stoliki, metalową listwę jako półkę, zaś blaty w kuchni i podłogę w łazience zrobiono z kamienia - odrzutu z budowy autostrad w okolicy. Bo to świetnie pomyślany projekt – nie tylko szybki w realizacji, ale ekologiczny. Do tego z tarasem w koronach drzew z widokiem na Śnieżkę.

Czytaj dalej
Portret właścicielki na koniu
Domy w Polsce

Polo nad Pilicą – siedlisko ze stajnią, gdzie wszystko kręci się wokół koni... i psów

Kinga pracuje w Warszawie, ale to tu, w swojej stadninie, czuje, że naprawdę żyje. Co weekend gra w polo i spaceruje po lasach w towarzystwie ukochanych psów bassetów, które traktuje jak rodzinę.

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej

Chata w Beskidzie Niskim z panoramicznym oknem zamiast telewizora. Mieszkańcy tego domu znaleźli swój azyl, w którym cieszą się slow life

Kiedy siedzisz przy tym wielkim oknie, jest obłędnie – mówi Monika. – Ile tam się dzieje! Połyskują ptasie pióra, rozwijają się pąki, plamy światła wędrują po liściach. Czasem przemknie lis czy sarna.

stodola-dom-niebieskie-wrota
Domy w Polsce

Stodoła z niebieskimi drzwiami – siedlisko na Dolnym Śląsku w gospodarstwie po dziadkach

Stuletnia stodoła zamieniona w siedlisko, wokół bujna przyroda, cisza i spokój. Niegdyś do środka wjeżdżało się zaprzężonym wozem, przez potężne wrota, teraz wchodzi się przez zrobioną na zamówienie witrynę z niebieskimi framugami. Aleksandra z rodziną wróciła tu do wspomnień z dzieciństwa, a swój dom urządziła w stylu eklektycznym, łącząc design z antykami.

Czytaj dalej
ekologiczny dom w otulinie Puszczy Białowieskiej
Domy w Polsce

Ekologiczny dom z inspiracją z Maroka i widokiem na żubry. A do tego pyszna wege kuchnia

Odkąd Marysia i Kamil zamieszkali na wsi, gdzie dzikie zwierzęta z Puszczy Białowieskiej podchodzą pod dom, poczuli, że aby żyć w zgodzie z naturą, czas na dietę wegetariańską. W końcu po to zamieszkali na wsi, by być w zgodzie ze światem.

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej
Dom w stylu skandynawskim salon
Domy w Polsce

Dom w stylu skandynawskim z elewacją z drewna, w którym drugie życie dostały meble, wanna, a nawet okna

Ze Szwecji przyjechał pomysł na dom i kolory w tym podkrakowskim siedlisku - drewno, połączone z bielą, beżem i różnymi odcieniami niebieskiego. Także meble i inne rzeczy do wykończenia wnętrz Katarzyna i jej mąż przywieźli ze Skandynawii. A potem ona zgrabnie połączyła pod jednym dachem dwa światy. A przy okazji odkryła nową pasję i dziś robi piękne obrazy ze sznurków.

Czytaj dalej
Dom z bali w stylu farmhouse kuchnia
Domy w Polsce

To jest pomysł! Stary dom z bali przenieśli z Bieszczad na Kaszuby i urządzili w stylu farmhouse

Marta i Maciej stary dom z bali znaleźli w Bieszczadach, rozłożyli na pojedyncze deski, a potem złożyli z powrotem jak puzzle. Wystarczyło dodać większe okna, dobudować taras i otworzyć przestrzeń na dole, by powstało wygodne i przytulne siedlisko. Marta urządziła ją wyszperanymi w sieci starociami, które pomieszała z meblami z Ikea. Jest klimatycznie, ale współcześnie.

Czytaj dalej

Numery archiwalne

Numery archiwalne

Przegapiłeś numer?

Wydania archiwalne – zwykłe oraz wydania specjalne
– możesz zamówić w każdej chwili
z naszego archiwum.

Zamów wersję online Pokaż wszystkie numery