Wybierz jedną z kategorii

Budujemy dom

Instalacja pompy ciepła monoblok
Budujemy dom

Gdzie najlepiej zamontować pompę ciepła monoblok lub split?

Pompy ciepła wykorzystują energię ze źródeł odnawialnych: najczęściej z powietrza, wody lub gruntu, aby zapewnić efektywne i ekologiczne ogrzewanie, ale też chłodzenie. Kluczowym elementem dla osiągnięcia takiego stanu rzeczy jest jednak odpowiednie umiejscowienie urządzenia. Decyzja dotycząca miejsca montażu jest niezwykle istotna, ponieważ może wpływać na wydajność, energooszczędność i trwałość pompy ciepła monoblok czy split. Tylko ich poznanie pozwoli osiągnąć optymalne efekty działania.

Czytaj dalej
elektryczne ogrzewanie domu
Budujemy dom

Ogrzewanie elektryczne – czy to się może opłacać?

Wśród wielu sposobów na ogrzewanie domu, wyróżnia się także elektryczne. Narosło wokół niego wiele mitów, dlatego z tego artykułu dowiesz się jakie są jego rodzaje i czy może być opłacalne.

Czytaj dalej
reklama
fotowoltaika przewodnik
Budujemy dom

Fotowoltaika — co to jest? Jak działa? Przewodnik od A do Z

Fotowoltaika, technologia pozwalająca na wykorzystanie energii ze słońca do produkcji prądu, staje się coraz bardziej popularna na całym świecie. Ale jak dokładnie działa ta ekologiczna i innowacyjna forma pozyskiwania energii? Czy jest ona dostępna dla każdego i co powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na jej instalację? Podpowiadamy!

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej

Podbitka dachowa – jaką pełni funkcję i kiedy warto ją stosować?

Końcowe prace związane z budową konstrukcji dachu oraz wykonaniem jego poszycia wymagają precyzji, zaangażowania oraz wykorzystania sprawdzonych materiałów budowlanych. Nowoczesna podbitka dachowa to systemy z surowca PVC, które są tanie, proste w montażu i dają niesamowity efekt wizualny.

Markaeko domek bez pozwolenia
Budujemy dom

Wolność i niezależność: Ciesz się niezależnością w domku bez pozwolenia

Żmudne, długotrwałe załatwianie spraw biurokratycznych związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę to od kilku lat już przeszłość w przypadku małych domków. Można je stawiać bez pozwolenia, ciesząc się wolnością i niezależnością.

Czytaj dalej
Magazyny energii
Budujemy dom

Magazyny energii – czym są i jak działają?

Planujesz inwestycję w system fotowoltaiki dla domu lub gospodarstwa rolnego? To doskonały pomysł, szczególnie jeśli chcesz uniezależnić się od publicznej sieci energetycznej. Budowa sprawnej instalacji z modułów PV to nie wszystko, o co musisz zadbać. Niezbędne są także nowoczesne magazyny energii.

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej
balustrada dachowa ze stali i szkła
Budujemy dom

Balustrady dachowe a przepisy bezpieczeństwa - co warto wiedzieć?

Balustrady dachowe to konstrukcje, które zabezpieczają przed upadkiem z wysokości. Co na ich temat mówią przepisy? Na co warto zwrócić uwagę wybierając balustrady dachowe? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Czytaj dalej
domek letniskowy budowa
Budujemy dom

Jakie wyposażenie powinien mieć dobry domek letniskowy?

Miejsce do wypoczynku w czasie urlopu bądź wakacji powinno przynosić nam wytchnienie oraz zapewniać odpowiednie warunki do relaksu. Takim miejscem z pewnością jest własny domek letniskowy, wyposażony w odpowiednio dopasowane meble, akcesoria adekwatne do całego stylu oraz podstawowe urządzenia codziennego użytku. Jak wyposażyć swój domek letniskowy, aby miło i przyjemnie spędzić czas wolny?

Czytaj dalej

Numery archiwalne

Numery archiwalne

Przegapiłeś numer?

Wydania archiwalne – zwykłe oraz wydania specjalne
– możesz zamówić w każdej chwili
z naszego archiwum.

Zamów wersję online Pokaż wszystkie numery