Wybierz jedną z kategorii

Budujemy dom

ryzyko kredytowe
Budujemy dom

Wszystko, co musisz wiedzieć o ryzyku kredytowym

Co to jest ryzyko kredytowe? Jak je oceniać? Jak jest zabezpieczane? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. 

Czytaj dalej
fotowoltaika
Budujemy dom

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotowoltaiki?

Coraz więcej osób – co zresztą nie powinno dziwić – decyduje się na inwestycję w fotowoltaikę. Montaż instalacji pozwala na znaczące obniżenie rachunków za energię. O czym jednak trzeba pamiętać, decydując się na założenie fotowoltaiki i czym kierować się przy jej wyborze?

Czytaj dalej
Ekologiczne i nowoczesne nieruchomości – jak zbudować je zgodnie z naturą?
Budujemy dom

Ekologiczne i nowoczesne nieruchomości – jak zbudować je zgodnie z naturą?

Budowa własnego domu w dzisiejszych czasach to prawdziwe wyzwanie – nie tylko ze względu na stale rosnące ceny materiałów budowlanych oraz raty kredytów hipotecznych. Zanim zdecydujesz się na budowę nieruchomości, koniecznie zastanów się, jakie technologie wykorzystać, aby ta była energooszczędna, przyjazna otoczeniu i jednocześnie nowoczesna. W poniższym artykule znajdziesz kilka kluczowych porad, które są przydatne w trakcie realizowania takiej inwestycji.

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej

Dom w stylu nowoczesnej stodoły - zobacz 3 wyjątkowe projekty!

Wśród trendów architektonicznych uwagę przyciągają domy w stylu nowoczesnej stodoły. Elegancka i prosta forma cieszy się zainteresowaniem Inwestorów, ceniących minimalizm, funkcjonalność i sprzyjające energooszczędności rozwiązania. Efektownie wykończone smukłe bryły pięknie wpisują się w naturalny krajobraz, który za sprawą okazałych przeszkleń przenika do wnętrz, stając się integralnym elementem aranżacji. Odkryj atuty tego rodzaju budynków i zobacz trzy wyjątkowe projekty!

Skąd wiadomo, ile pustaków będzie potrzebnych do budowy domu?
Budujemy dom

Skąd wiadomo, ile pustaków będzie potrzebnych do budowy domu?

Określenie liczby pustaków ceramicznych potrzebnych do budowy domu nie jest w żadnym stopniu skomplikowane. Do tego celu idealnie sprawdzi się profesjonalny kalkulator zapotrzebowania na materiał murowy dostępny na stronie Wienerberger!

Czytaj dalej
plan zagospodarowania przestrzennego
Budujemy dom

Jak czytać symbole w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego?

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego znajdziemy szereg symboli, które przeciętnemu inwestorowi mogą nic nie mówić. Warto jednak wiedzieć, że oznaczenia działek określają także ich rodzaj, a tym samym przeznaczenie. To z kolei determinuje możliwość (lub jej brak) wybudowania na danym terenie domu czy realizacji inwestycji innego rodzaju. Jak czytać symbole zawarte w planie zagospodarowania przestrzennego?

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej
wycena nieruchomości
Budujemy dom

Wycena nieruchomości w Warszawie: na co patrzeć w 2022 roku?

Wojna na Ukrainie, galopująca inflacja, a także pogłębiająca się stagnacja w gospodarce, mogą realnie wpłynąć na rynek nieruchomości w naszym kraju. Czy dziś, w 2022 roku, wycena domu lub mieszkania, wciąż może być dla właściciela posesji bardzo atrakcyjna?

Czytaj dalej
panele fotowoltaiczne
Budujemy dom

Energia ze słońca. Panele fotowoltaiczne: cena, rodzaje, montaż

Ceny prądu szybują. Może warto mieć własne źródło energii elektrycznej? Zainteresuj się tą ze... słońca. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić i ile możesz na niej zyskać.

Czytaj dalej

Numery archiwalne

Numery archiwalne

Przegapiłeś numer?

Wydania archiwalne – zwykłe oraz wydania specjalne
– możesz zamówić w każdej chwili
z naszego archiwum.

Zamów wersję online Pokaż wszystkie numery