Wybierz jedną z kategorii

Przyroda

wymieranie pszczół
Zwierzęta w naturze

Wymieranie pszczół – jak wygląda sytuacja owadów zapylających?

Od wielu lat ekolodzy i naukowcy zajmujący się biosystemem donoszą, że zmiany, jakie czynione są w nim przez człowieka, mają katastrofalny wpływ na całą planetę. Jednym z podnoszonych tematów jest wymieranie owadów, które stanowią najliczniejszą grupę zwierząt na Ziemi. W tym kontekście często mówi się o pszczołach. Spróbujmy uporządkować te informacje.

Czytaj dalej
kot wychodzący
Zwierzęta domowe

Czy wypuszczać kota na dwór? Pamiętaj, że w każdym mruczku drzemie łowca

Jeśli masz w domu kota – bądź za niego odpowiedzialny. Nie wypuszczaj do ogródka i pilnuj, żeby nie polował na dzikie ptaki. Nawet zaspany i leniwy, wciąż jest najsprawniejszym łowcą na świecie.

Czytaj dalej
jak zapewnić psu długie i zdrowe życie
Zwierzęta domowe

Jak zapewnić psu długie i zdrowe życie? Rozmawiamy z autorami książki „Zdrowy pies. Jak sprawić, aby twój przyjaciel zachował zdrowie i witalność jak najdłużej”

Co wiemy o starzeniu się psów? Dlaczego psy są narażone na choroby? Od jakich czynników zależy długość ich życia? Co my możesz zrobić dla swoich podopiecznych, aby zapewnić im zdrowe i długie życie? Sprawdź!

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej

Szerszeń to fascynujący owad. Jeśli nie wierzycie, przeczytajcie - gdzie zakłada gniazda, czy może być niebezpieczny, co lubi, a co go odstrasza

Szerszeń wzbudza niechęć i strach. Nie bez powodu mówi się o nim „wilk w skórze owada”, bo upatrzoną ofiarę dopadnie i boleśnie użądli. Tymczasem warto mu się przyjrzeć, bo to fascynujący owad.

jak zwierzeta widzą świat
Zwierzęta w naturze

Fenomen nieludzkich zmysłów. Jak zwierzęta widzą świat?

Zwierzęta potrafią przeczuć, że coś się święci. Nie są to wcale zdolności nadprzyrodzone. Po prostu one widzą świat inaczej niż ludzie.

Czytaj dalej
jak wyczesać psa
Zwierzęta domowe

Jak i czym wyczesać psa? Poznaj sposoby na piękną sierść swojego pupila

Regularne szczotkowanie sierści psa jest najważniejszym elementem pielęgnacji. Czyści podszerstek, pomaga pozbyć się kołtunów, usuwa martwe włosy i przyspiesza wzrost nowych. Ponadto ułatwia wentylację skóry i pobudza krążenie, dzięki czemu nasz pupil lepiej się czuje. Podpowiadamy, jaką szczotkę wybrać i jak często czesać psa dla najlepszego efektu.

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej
77 Petfood karmy na miarę pałacowych rarytasów
Zwierzęta domowe

Czy psy były szczęśliwe na królewskich dworach? Poznaj ich historię i markę 77 Petfood – karmy na miarę pałacowych rarytasów!

Historia panujących rodów to poniekąd historia ich ulubionych ras. Pałacowe czworonogi nie tylko bawiły swoich panów, ale odzwierciedlały też ich wysoki status – luksus, bogactwo i potęgę. Królewskie pupile prowadziły własne dworskie życie, mając do dyspozycji osobne komnaty, a nawet specjalne karmiarnie.

Czytaj dalej
Zajrzyj w oczy ropuchy
Zwierzęta w naturze

Zajrzyj w oczy ropuchy

Gdy ludzkim światem miotają pandemie i wojny, resztki tak zwanej dzikiej przyrody cieszą się wyczekiwanym od miesięcy majem. Drzewa ubierają się w zielone welony, jakby brały ślub ze słońcem, ptaki wyśpiewują serenady, a ta ropucha zielona, której udało się przetrwać w zniszczonym środowisku, szuka swojej „połówki”.

Czytaj dalej

Numery archiwalne

Numery archiwalne

Przegapiłeś numer?

Wydania archiwalne – zwykłe oraz wydania specjalne
– możesz zamówić w każdej chwili
z naszego archiwum.

Zamów wersję online Pokaż wszystkie numery