Wybierz jedną z kategorii

Eko życie

jak sobie radzić z suszą
Eko życie

Deficyt wody spowodowany zmianą klimatu to poważny ekologiczny problem, który zagraża nam i przyrodzie. Jak sobie radzić z suszą?

Na skutek postępujących zmian klimatycznych susza coraz częściej doskwiera przyrodzie i nam w Polsce. Jak sobie z nią radzić i co robić, gdy nadejdą letnie upały.

Czytaj dalej
ekologiczne wesele tzw. green wedding
Eko życie

Ekologiczne wesele, zielone wesele lub z angielskiego green wedding – co to takiego i jak je zorganizować?

Ślub jak z bajki zorganizowany w taki sposób, by był przyjazny środowisku? To możliwe! Zielone wesele to coraz popularniejsza idea, według której wszystkie elementy przyjęcia weselnego są utrzymane w stylu less waste i dzięki temu przyjęcie można nazwać ekologicznym weselem.

Czytaj dalej
reklama
kompostownik kuchenny jaki wybrać
Eko życie

Dziś światowy dzień recyklingu, więc namawiamy was do ponownego wykorzystania rzeczy, a nawet odpadków. Zobacz, jaki kompostownik kuchenny wybrać, jak go używać i gdzie postawić

Nie musisz mieć ogródka, by urządzić kompostownik i z niego korzystać. Eko ziemię z organicznych odpadków kuchennych wyprodukujesz bez problemu nawet w niewielkiej kuchni. Jak? Wystarczy podręczny pojemnik na odpadki organiczne, który ustawisz na blacie albo schowasz do szafki lub szuflady, czy też postawisz na balkonie.

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej

Naturalne zapachy do domu. 9 sprytnych i ekologicznych patentów na ładnie pachnące wnętrza

Zapachy są ważne, bo nie tylko poprawiają nastrój, ale też pozwalają zapamiętywać osoby, miejsca i chwile. Co zrobić, by w naszym domu zawsze przyjemnie pachniało? Oto sposoby na pachnący dom i przepisy na kilka naturalnych odświeżaczy, które przygotujesz w parę chwil. Pamiętaj, warto mieć w domu olejki: miętowy, eukaliptusowy, lawendowy, z drzewa herbacianego i goździkowy.

co zrobic ze starego chleba
Eko życie

Co zrobić ze starego chleba? Zobacz, jak w pyszny sposób wykorzystać czerstwe pieczywo

Po świętach zostało ci pieczywo? Nie jest już pierwszej świeżości? Nie wyrzucaj go! Czy można wykorzystać czerstwe pieczywo? Oczywiście! I to tak, że będzie świetnie smakowało. Wypróbuj nasze pomysły w stylu zero waste!

Czytaj dalej
Co zrobić, żeby spędzić ekologiczne święta? Zobacz 5 największych świątecznych ekogrzechów i przeczytaj, jak im zaradzić
Eko życie

Co zrobić, żeby spędzić ekologiczne święta? Zobacz 5 największych świątecznych ekogrzechów i przeczytaj, jak im zaradzić

Za dużo jedzenia, za dużo śmieci, ozdoby, które posłużą tylko jeden rok, a pote wylądują na wysypisku...Oto 5 najczęstszych ekogrzechów, które powtarzamy co roku, szykując się do Wigilii. Uważaj na nie i w tym roku spędź święta bardziej eko. Nawet mała zmiana, to ważny krok.

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej
jak dbać o ubrania
Eko życie

Jak dbać o ubrania, by służyły nam dłużej? Sprawdź, co radzi ekspertka i poznaj 10 pomocnych wskazówek

Jeśli odpowiednio pielęgnujesz odzież, dłużej będziesz ją nosić, ale nie tylko. Zaoszczędzisz też energię, wodę i mniej CO2 trafi do środowiska. Jak to zrobić?

Czytaj dalej
jak palić w kominku
Eko życie

Jak palić w kominku, żeby nie produkować smogu?

Przekonanie, że palenie w kominkach jest nieekologiczne to mit.

Czytaj dalej

Numery archiwalne

Numery archiwalne

Przegapiłeś numer?

Wydania archiwalne – zwykłe oraz wydania specjalne
– możesz zamówić w każdej chwili
z naszego archiwum.

Zamów wersję online Pokaż wszystkie numery