Miejskie ogrodnictwo. Jak stworzyć własny ogród w bloku lub kamienicy?
Zieleń w domu

Miejskie ogrodnictwo. Jak stworzyć własny ogród w bloku lub kamienicy?

Kasia Basiewicz i Dominika Krzych to autorki pierwszego w Polsce portalu o miejskim ogrodnictwie inspekty.pl. Zapraszają do zielonego świata w mieście i przekonują, ile radości daje uprawianie i zjadanie własnych warzyw. Najmniejszy ogródek można stworzyć nawet na parapecie!

Czytaj dalej
prace ogrodowe kwiecień, prace ogrodowe maj, kalosze, cebulki kwiatów, narzędzia ogrodnicze, co robić w ogrodzie na wiosnę
Porady

Prace ogrodowe na kwiecień i maj

Jakie prace ogrodowe warto wykonać w kwietniu i maju? Uwaga na wiosenne przymrozki!

Czytaj dalej
reklama
Regeneracja trawnika po zimie - co zrobić, by znów miał piękny wygląd?
Porady

Regeneracja trawnika po zimie - co zrobić, by znów miał piękny wygląd?

Jak zadbać o trawnik na wiosnę? Po długiej i ostrej zimie trawnik wygląda fatalnie. Zbita, mokra, zryta przez krety, pełna suchych liści. Wiemy, co zrobić, by zamieniła się w szmaragdowy dywan. Do akcji ratunkowej, czyli regeneracji trawnika na wiosnę możemy przystępować, kiedy śnieg stopnieje, a ziemia rozmarznie. Wystarczy kilka słonecznych i ciepłych dni, a gleba przeschnie na tyle, że będzie można wyczesać trawnik, a potem działać dalej. To najwyższy czas, by się tym zająć.

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej

Kompozycje kwiatowe w donicach. Zobacz porady praktyczne, z jakich kwiatów i jak je robić?

Właśnie zaczyna się prawdziwy wybuch zieleni. Zanim ogród rozbłyśnie tęczą kolorowych kwiatów rosnących w gruncie, możesz obsadzać donice, skrzynie i kosze, które błyskawicznie wprowadzą wiosenne akcenty.

Jak oddzielić ogród warzywny od reszty ogrodu
Projektowanie ogrodu

Jak oddzielić przydomowy ogród warzywny od reszty ogrodu? Poznaj sposoby na wydzielenie warzywnika

Planujesz w tym roku założyć ogródek warzywny? Pomyśl nie tylko o tym, gdzie go umiejscowić i co uprawiać, ale jak oddzielić go od reszty ogrodu. Zobacz nasze rady, jak to zrobić.

Czytaj dalej
Księżycowy kalendarz ogrodnika kwiecień 2024
Porady

Księżycowy kalendarz ogrodnika: jakie prace ogrodowe warto wykonać w kwietniu 2024?

Nadchodzi najpiękniejszy czas w ogrodzie, kiedy kwitną przeróżne drzewa i krzewy. Początkowo może być chłodno, a siły księżycowe nie są w stanie wpłynąć na zimną glebę (pomoże za to okrycie jej agrowłókninami lub uprawa w szklarni). Od połowy miesiąca roboty będzie tyle, że nie wiadomo, w co ręce włożyć…

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej
kominek do ogrodu
Projektowanie ogrodu

Ognisko w ogrodzie i na tarasie. Co wybrać - kominek, palenisko czy biokominek ogrodowy?

W wielkanocny weekend ma być wyjątkowo ciepło, więc to świetny moment , by zainaugurować sezon tarasowo-ogrodowy. Ale wieczory jeszcze długo będą chłodne. Dlatego warto zainstalować źródło ciepła, a przy okazji klimatycznego światła. Może to być tradycyjny kominek, a także coraz popularniejsze palenisko ogrodowe albo biokominek ogrodowy. Podpowiadamy, jaki model wybrać i na co zwrócić uwagę. A więc zapal ogień i baw się do rana na świeżym powietrzu!

Czytaj dalej
Rośliny wielkanocne
Zieleń w domu

Rośliny wielkanocne to wyjątkowy, zielony symbol tego święta. Sprawdź czy znasz je wszystkie

Bukszpan, palma, rzeżucha. Tworząc wiosenne dekoracje i kupując kwiaty na wielkanocny stół warto uzupełnić wiedzę i zrozumieć skąd wzięły się niektóre tradycje. Co właściwie oznaczają bazie w palmie i który kwiat najlepiej podkreśli uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego?

Czytaj dalej

Numery archiwalne

Numery archiwalne

Przegapiłeś numer?

Wydania archiwalne – zwykłe oraz wydania specjalne
– możesz zamówić w każdej chwili
z naszego archiwum.

Zamów wersję online Pokaż wszystkie numery