Wybierz jedną z kategorii

Zwierzęta domowe

Pies na mrozie. Jak o niego zadbać, by nie marzł i czuł się dobrze?
Zwierzęta domowe

Pies na mrozie. Jak o niego zadbać, by nie marzł i czuł się dobrze?

Gdyby człowiek nie udomowił wilka, pies nie miałby kłopotu z chłodem. Dla wilków zima jest bowiem czasem obfitości. Watahy polują wówczas na zmagających się z trudami głodu i śnieżyc roślinożerców, a ich futro chroni nawet przed największym mrozem. Ale tak było kiedyś. A jak dziś zadbać o swojego czworonoga? Czy sprawić mu zimowe ubranko czy niekoniecznie?

Czytaj dalej
Jak opiekować się starym psem? 11 rad behawiorystki
Zwierzęta domowe

Jak opiekować się starym psem? 11 rad behawiorystki

Coraz więcej wiemy o starzeniu się ludzi, a także zwierząt. Psy starzeją się trochę jak my – słuch szwankuje, kości bolą, siły nie te, cierpliwości mniej. Starszy pies wymaga szczególnego traktowania. Zobacz, co radzi behawiorystka.

Czytaj dalej
reklama
Zwierzęta z sesji Werandy Country
Zwierzęta domowe

Mruczą, tulą się, obserwują, a czasem bardzo pomagają. Poznaj zwierzęcych bohaterów naszych sesji!

Kiedy robimy zdjęcia domów do Werandy Country, koty, psy, alpaki a nawet króliki czy osiołki często same pchają się przed obiektyw. A jeśli któregoś brakuje, na plan przynoszą ich właściciele. Na rodzinnym zdjęciu nie może zabraknąć ulubieńca na czterech łapach! Czas okołoświąteczny jest idealnym momentem na przypomnienie naszych futrzastych bohaterów. Oto oni w całej krasie i uroku!

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej

Karma z owadami – alternatywa dla psów z alergią pokarmową

Reakcje alergiczne dotykają nie tylko ludzi. Coraz częściej borykają się z nimi także zwierzęta domowe – w tym również psy. Uczulenie na białko zwierzęce, na przykład drób, to bardzo częsta przypadłość u tych czworonogów. Jaką karmę najlepiej stosować, aby pomóc psiakowi pozbyć się uciążliwych objawów alergii? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

jak pomóc psu przetrwać upał
Zwierzęta domowe

Jak pomóc psu w upały? Zobacz 8 skutecznych sposobów, które przyniosą mu ulgę

Jak pomóc psu przetrwać upał? Oto kilka prostych zasad, które pozwolą wam i waszym pupilom cieszyć się słońcem.

Czytaj dalej
jak przygotować dziecko na pojawienie się psa w domu
Zwierzęta domowe

Jak przygotować dziecko na pojawienie się psa w domu? Sprawdzamy, co radzą psi behawioryści!

Jak przygotować dziecko na pojawienie się psa w domu? I jak przygotować psa do sytuacji, kiedy w naszym życiu pojawi się noworodek? Co czuje pies i jak się przy nim zachowywać? Na pytania odpowiadają psi behawioryści Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków. Ich najnowsza książka „Psy i dzieci” zawiera kompleksową wiedzę na temat psiej emocjonalności i praktyczne wskazówki dotyczące komunikacji z psem.

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej
kot wychodzący
Zwierzęta domowe

Czy wypuszczać kota na dwór? Pamiętaj, że w każdym mruczku drzemie łowca

Jeśli masz w domu kota – bądź za niego odpowiedzialny. Nie wypuszczaj do ogródka i pilnuj, żeby nie polował na dzikie ptaki. Nawet zaspany i leniwy, wciąż jest najsprawniejszym łowcą na świecie.

Czytaj dalej
jak zapewnić psu długie i zdrowe życie
Zwierzęta domowe

Jak zapewnić psu długie i zdrowe życie? Rozmawiamy z autorami książki „Zdrowy pies. Jak sprawić, aby twój przyjaciel zachował zdrowie i witalność jak najdłużej”

Co wiemy o starzeniu się psów? Dlaczego psy są narażone na choroby? Od jakich czynników zależy długość ich życia? Co my możesz zrobić dla swoich podopiecznych, aby zapewnić im zdrowe i długie życie? Sprawdź!

Czytaj dalej

Numery archiwalne

Numery archiwalne

Przegapiłeś numer?

Wydania archiwalne – zwykłe oraz wydania specjalne
– możesz zamówić w każdej chwili
z naszego archiwum.

Zamów wersję online Pokaż wszystkie numery