Wybierz jedną z kategorii

Rzemiosło

papierowe wycinanki
Rzemiosło

Papierowe wycinanki Oli Rózgi - to nie tylko ozdoby ale i opowieści o życiu

Aleksandra Rózga: miłośniczka papieru, instruktorka rzemiosła. Prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych w Muzeum Wycinanki w Konstancinie--Jeziornie. Najbardziej lubi pracować w papierze. – To szlachetny, organiczny materiał, po którym piszemy, rysujemy, możemy ciąć go nożyczkami i tworzyć historie – mówi Ola.

Czytaj dalej
Pisanki woskiem malowane
Rzemiosło

Pisanki ręcznie malowane woskiem. Poznaj artystkę, która ozdabia wielkanocne jajka tradycyjną metodą

Pisanki malowane woskiem to precyzyjne rzemiosło. Pani Agnieszka jest… protetyczką. Pewnie dlatego tak dobrze wychodzą jej maleńkie wzory. Metodą batikową (woskiem) pisze precyzyjne, drobne wzory huculskie, a także opolskie. Talent po mamie odziedziczyła Julia, jej córka. Pierwszą pisankę wymalowała zapałką, gdy miała 3 lata. Zobaczcie te niezwykłe pisanki, zachwycają!

Czytaj dalej
reklama
Mikrokosmos Mai ślimak
Rzemiosło

Mikrokosmos Mai – biżuteria ze srebra, mosiądzu i emalii inspirowana światem natury

Kiedy Maja znalazła pszczołę z czarnym odwłokiem i tęczowo opalizującymi skrzydłami, postanowiła zachować jej piękno, tworząc unikatową biżuterię. Od tego się zaczęło. Użyła odlewu – bardzo starej, tradycyjnej techniki złotniczej. W ten sposób powstają jej wisiory, pierścionki i kolczyki. I do złudzenia przypominają prawdziwe trzmiele, żuki i kwiaty hortensji.

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej

Folkowe wzory na pisankach wielkanocnych – potrzebny jest kolorowy papier, klej, nożyczki i sporo cierpliwości

Pisanki wielkanocne malowane farbkami? To banał. Jeśli macie więcej czasu i cierpliwości, zainspirujcie się tym co robi Pani Grażyna, twórczyni ludowa spod Łowicza – wycina przepiękne łowickie kogutki i kwiatki nożycami do... strzyżenia owiec. 

Zrób sobie pięknie pracownia florystyczna
Rzemiosło

Zrób sobie pięknie - oto florystka, która z suszków potrafi wyczarować najpiękniejsze wianki na drzwi i kwiatowe kompozycje

Czy już wypatrujesz słońca, dłuższego dnia i kolorów? Suszone kwiaty w całej feerii barw przypominają, że wiosna jest tuż-tuż. Te kompozycje florystki-czarodziejki z pracowni 'Zrób sobie pięknie' w Nieporęcie was zadziwią. Zobaczcie i zakochajcie się!

Czytaj dalej
Amuru Toys eleganckie ręcznie szyte zwierzątka
Rzemiosło

Zwierzątka w sweterkach Amuru Toys – zobacz oryginalne, wegańskie rękodzieło

Pierwsza była świnka – zrobiła furorę w Szkocji. Wtedy Anna zaczęła szyć bohaterów z książki „O czym szumią wierzby”. Poznaj autorkę ręcznie szytych zwierzątek, które są w pełni wegańskie i zero waste. Czy to nie doskonały pomysł na prezent?

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej
Szale ze Strefy Tkania
Rzemiosło

Strefa tkania – poznaj miękkie i otulające szale z Podlasia z wełny merynosów

Kasia Daniewicz z zawodu jest informatykiem, ale ma artystyczną duszę. Uważa, że te dwie strefy świetnie się uzupełniają. Ścisły umysł przydał jej się do rozpracowania tradycyjnych wzorów podlaskich tkanin. Tkania nauczyła się z youtube i dziś tworzy wyjątkowe szale, chusty, poduszki, torby. Każde dzieło jest niepowtarzalne i aż chce się nim otulić.

Czytaj dalej
Zielarka z Warmii
Rzemiosło

Płonka Podleśna – niezwykła zielarka z Warmii. Robi kadzidła, naturalne kosmetyki i świece z wosku od własnych pszczół

Wśród łąk i bagien pod lasem wyrosła Płonka. Natalia wiedzę o roślinach i ich właściwościach wyniosła z domu. Nauczy cię robić dzikie kosmetyki, kadzidła, zaprowadzi na łąkę, opowie o cennych chwastach. Poznaj współczesną zielarkę.

Czytaj dalej

Numery archiwalne

Numery archiwalne

Przegapiłeś numer?

Wydania archiwalne – zwykłe oraz wydania specjalne
– możesz zamówić w każdej chwili
z naszego archiwum.

Zamów wersję online Pokaż wszystkie numery