Wybierz jedną z kategorii

Rzemiosło

Amuru Toys eleganckie ręcznie szyte zwierzątka
Rzemiosło

Zwierzątka w sweterkach Amuru Toys – zobacz oryginalne, wegańskie rękodzieło

Pierwsza była świnka – zrobiła furorę w Szkocji. Wtedy Anna zaczęła szyć bohaterów z książki „O czym szumią wierzby”. Poznaj autorkę ręcznie szytych zwierzątek, które są w pełni wegańskie i zero waste. Czy to nie doskonały pomysł na prezent?

Czytaj dalej
Szale ze Strefy Tkania
Rzemiosło

Strefa tkania – poznaj miękkie i otulające szale z Podlasia z wełny merynosów

Kasia Daniewicz z zawodu jest informatykiem, ale ma artystyczną duszę. Uważa, że te dwie strefy świetnie się uzupełniają. Ścisły umysł przydał jej się do rozpracowania tradycyjnych wzorów podlaskich tkanin. Tkania nauczyła się z youtube i dziś tworzy wyjątkowe szale, chusty, poduszki, torby. Każde dzieło jest niepowtarzalne i aż chce się nim otulić.

Czytaj dalej
reklama
Zielarka z Warmii
Rzemiosło

Płonka Podleśna – niezwykła zielarka z Warmii. Robi kadzidła, naturalne kosmetyki i świece z wosku od własnych pszczół

Wśród łąk i bagien pod lasem wyrosła Płonka. Natalia wiedzę o roślinach i ich właściwościach wyniosła z domu. Nauczy cię robić dzikie kosmetyki, kadzidła, zaprowadzi na łąkę, opowie o cennych chwastach. Poznaj współczesną zielarkę.

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej

Pracownia "Siostry plotą" to wspaniały przykład powrotu do tradycyjnego rzemiosła – z wikliny powstają tu meble ogrodowe, damskie torebki i naczynia

Wiklina wraca do łask. Jest bardzo ekologiczna i zrównoważona, nie obciąża planety, a zrobić z niej można niemal wszystko – fotele, stoliki, kosze, naczynia i torebki. Zobacz, jakie cuda robią z wikliny siostry plecionkarki z warszawskiej pracowni.

Bartłomiej Kaczmarek i jego rzeźby z drewna
Rzemiosło

Prosto z lasu – zwierzęta z drewna Bartłomieja Kaczmarka z Woodirection

Podpatruje naturę, a potem cierpliwie i precyzyjnie stara się uwiecznić w drewnie jej piękno. Zwierzęta są maleńkie, ale wyglądają tak, jakby żyły w prawdziwym świecie - koty prężą grzbiety, lis się czai, a wilk wyje do księżyca. Nic dziwnego, że autor ma na nie zamówienia z USA, Australii, a nawet Japonii. Sami zobaczcie co to za cuda!

Czytaj dalej
Dioramy - miniaturowe modele 3D
Rzemiosło

Była kasjerka i księgowa otworzyły biuro projektowe, gdzie tworzą cudne miniatury domów i wnętrz

Miniaturowa kamieniczka może mieć szyld "Biblioteka" albo "Fotograf", a wysoka jest zaledwie na 20 cm. Może służyć jako podpórka do książki albo obrazek. Przeczytaj historię dawnej księgowej i byłej kasjerki, które założyły niezwykłe studio projektowe i tworzą rustykalne wnętrza oraz malutkie modele 3D domów i pokoi. Pomysłów mają mnóstwo, choćby jak starą bańkę na mleko przerobić na uroczy stolik.

Czytaj dalej
Reklama - Kontynuuj czytanie poniżej
kubki z polskich pracowni
Rzemiosło

Najpiękniejsze kubki i czarki z polskich pracowni ceramicznych. Z nimi aż miło zacząć dzień

Inspirowane japońskim minimalizmem, falami Bałtyku lub lokalną fauną i florą. Minimalistyczne lub zupełnie szalone. Kubki i filiżanki z polskich pracowni ceramicznych zachwycają wyjątkowymi kształtami i sposobem wykonania. Przedstawiamy najpiękniejsze z nich!

Czytaj dalej
Las dobry na wszystko. Biżuteria, rzeźby i obrazy inspirowane życiem blisko natury
Rzemiosło

Las dobry na wszystko. Biżuteria, rzeźby i obrazy inspirowane życiem blisko natury

Jakub Żeligowski, rzeźbiarz i projektant biżuterii, jest artystą także w życiu. Nawet chałupę remontuje, jakby malował obraz. Nie ma weny? Nie robi nic. Najwyżej idzie na spacer.

Czytaj dalej

Numery archiwalne

Numery archiwalne

Przegapiłeś numer?

Wydania archiwalne – zwykłe oraz wydania specjalne
– możesz zamówić w każdej chwili
z naszego archiwum.

Zamów wersję online Pokaż wszystkie numery