jak udekorować stół na boże narodzenie

Pomysły na proste dekoracje bożonarodzeniowe DIY – zobacz zdjęcia

Zrób to sam

Czerwono i biało... do tego odrobina złota i kilka zielonych gałązek. Pomysłowe dekoracje bożonarodzeniowe zrobisz w prosty sposób sama. I stworzysz ciepły, świąteczny klimat.

reklama
dekoracje stołu na boże narodzenie
Świąteczne dekoracje stołu łatwo przygotujesz samodzielnie.

Świąteczne dekoracje domu

Boże Narodzenie to najpiękniejszy czas w roku. Wszystkich opanowuje magiczna atmosfera serdeczności, a ulice i domy stają bajkowymi krainami bożonarodzeniowych dekoracji.

Jakie kolory królują w święta? Biały, czerwony, zielony i złoty. I właśnie w tych kolorach pomożemy ci stworzyć świąteczne dekoracje stołu, dekoracje na drzwi i do domu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak przygotować dekoracje z gałązek
  • jak udekorować stół na Boże Narodzenie
  • z czego zrobić stroik bożonarodzeniowy
  • jak wykorzystać ciasta i ciasteczka jako ozdoby świąteczne

 

Zobacz także: Prosty i efektowny stroik świateczny DIY w 7 krokach

dekoracja stołu bożonarodzeniowego
Dekoracja stołu bożonarodzeniowego. Biało-czerwone naczynia od Green Gate.

Dekoracje stołu na Boże Narodzenie

Stól to bez wątpienia najważniejsze miejsce w trakcie Bożego Narodzenia. Jesteśmy za tym, żeby dekoracja stołu na Boże Narodzenie była nie tylko piękna, ale też bezpieczna (zwłaszcza, gdy w domu będzie sporo dzieci).

Wypróbuj ledowe światełka zamknięte w staroświeckiej butelce z porcelanową krachlą zamiast świeczki. Taki lampion bożonarodzeniowy można zostawić bez opieki na stole nawet w nocy. 

Dekoracje bożonarodzeniowe z gałązek

Do świątecznych dekoracji dobra będzie każda iglasta gałązka: świerkowa, sosnowa, jałowcowa, z tui. Odetnij gałązki i zwiąż je w wianki i bukiety. Nie masz świecznika? Możesz zrobić go na szybko z jabłka i miękkich gałązek widłaka (najlepiej poszukaj sztucznego w kwiaciarniach). Gałązkami możesz też ozdobić świąteczne talerze. Połóż je pod serwetkę, obok możesz dorzuć gałązkę jarzębiny i gotowe!

dekoracja stołu bożonarodzeniowego
Bukiet z gałązek to urocza dekoracja stołu bożonarodzeniowego.

Dekoracje mieszkania na Boże Narodzenie

Gałązki iglaków możesz wykorzystać na ozdoby świąteczne na stole albo na bukiet, który postawisz np. na komodzie. Zrób bukiet z kilku dorodniejszych gałązek, zawieś czerwone bombki i włóż do kubełka, wazonu lub ładnej doniczki.

Stroiki bożonarodzeniowe

Ulubiona dekoracja drzwi wejściowych na Boże Narodzenie to oczywiście wieniec bożonarodzeniowy. Możesz go zawiesić na drzwiach albo położyć na stole (TUTAJ znajdziesz instrukcję jak zrobić wieniec adwentowy).

Niewielki stroik świąteczny z gałązek i czerwonych wstążeczek można też zawiesić na klamce np. do pokoju dziecięcego. Taka dekoracja z pewnością zachwyci najmłodszych. A może zaproponujesz, żeby dzieci samodzielnie przygotowały swoje ozdoby bożonardzeniowe na drzwi i do pokoju?

Zobacz także: Jak zrobić świateczny bukiet z głogu i poinsecji krok po kroku?

Świecznik na boże narodzenie z jabłek.
Świecznik na boże narodzenie z jabłek.
Pierniczki bożonarodzeniowe też mogą być ozdobą stołu.
Pierniczki bożonarodzeniowe też mogą być ozdobą stołu.
dekoracja stołu boże narodzenie
Taka dekoracja świątecznego stołu na pewno szybko zniknie.

Słodkie ozdoby świąteczne na stole

Świąteczne smakołyki mogą też być dekoracją stołu (ale trzeba pogodzić się z tym, że szybko zostaną zjedzone). Jabłuszka w karmelu ułóż na białej desce. 

Kruche ciasto ozdób choinkowymi słodkościami. Całości dopełnią własnoręcznie dekorowane pierniczki i ciasteczka (przepis na pierniczki z kolorowym lukrem znajdziesz TUTAJ).

Czekoladowe pralinki w kolorowych sreberkach rozsyp na tacce, dołóż zieloną gałązkę i świąteczna dekoracja stołu gotowa. Świąteczne ozdoby nie muszą kosztować kroci – wystarczy użyć wyobraźni i potraktować przygotowania do świąt Bożego Narodzenia jako dobrą zabawę.
Więcej pomysłów na dekoracje znajdziesz w galerii. 
TEKST: JOANNA HALENA, PF ZDJĘCIA: KINGA BŁASZCZYK-WÓJCICKA, FOTOGRAFKA I STYLISTKA KULINARNA. PROWADZI BLOG, NA KTÓRYM DZIELI SIĘ PRZEPISAMI NA WEGETARIAŃSKIE PYSZNOŚCI. GREENMORNING.
Zobacz także:
Ekologiczne ozdoby z drewna, papieru i suszonych owoców
Święta w stylu country – dekoracja stołu wigilijnego

Zobacz również