Świąteczny bukiet z głogu i poinsecji DIY

Świąteczny DIY bukiet z głogu i poinsecji krok po kroku

Zrób to sam

Podpowiadamy, jak zrobić efektowny bukiet z gałązek głogu, poinsecji i eterycznych traw. Taki świąteczny bukiet możesz ustawić na stole, konsoli albo w oknie. Z zewnątrz też będzie widać, że u ciebie już zaczął się magiczny czas.Gdy zastosujesz nasz mały trik, dekoracja długo postoi. To bardzo proste. Spróbujesz?

reklama

Czego potrzebujesz do świątecznego bukietu z głogu i poinsecji?

Przygotuj kilka gałązek głogu i niewielkich poinsecji oraz delikatne, suszone trawy, najlepiej w odcieniach czerwieni. W tej kompozycji, oprócz roślin, ważny jest transparenty wazon i flakony – cały trik polega na tym, że nalejesz do nich wody, by poinsecje nie zwiędły i długo stały. Szklanych naczyń prawie ich nie widać i o to chodzi. Powód? To czerwone kulki głogu, czerwone poisencje i trawy grają tutaj pierwsze skrzypce. Poza tym będziesz potrzebować srebrnego, łatwego do kształtowania drutu, czerwonej cienkiej wstążki i sekatora. A teraz do dzieła!

Świąteczny bukiet z głogu i poinsecji krok 1

Świąteczny bukiet z głogu i poinsecji – krok 1

Gałązki i trawy przytnij na długość odpowiednią do twojego wazonu. Fiolki przymocuj do gałązek. Użyj w tym celu drucika. Ważne, aby był miękki i łatwy do wyginania, bez użycia kombinerek.

Zobacz także: Prosty i efektowny stroik świateczny DIY w 7 krokach

Świąteczny bukiet z głogu i poinsecji – krok 2

Świąteczny bukiet z głogu i poinsecji – krok 2

Teraz układasz w wazonie cały bukiet. Mocnym akcentem są oczywiście poinsecje, czerwone kuleczki tworzą delikatne tło, natomiast trawy dodają kompozycji lekkości. Gotowy bukiet związujesz czerwoną wstążką.

Zobacz także: Ozdoby świąteczne DIY z gałązek, foremek i filiżanek

Świąteczny bukiet z głogu i poinsecji – krok 3

Świąteczny bukiet z głogu i poinsecji – krok 3

Do fiolek nalej wody i włóż pojedyncze poinsecje. Zapamiętaj, że używanie fiolek do doskonały pomysł do wykorzystania w innych dekoracjach. Sprawdza się, jeśli lubisz świeże, przycięte kwiaty.

Zobacz także: Pomysły na proste dekoracje bożonarodzeniowe DIY

Świąteczny bukiet z głogu i poinsecji – krok 4

Świąteczny bukiet z głogu i poinsecji – krok 4

Tak wygląda gotowy bukiet według naszego pomysłu. Twój może być nieco inny. Rośliny owiń na przykład łańcuchem ze światełkami, ale takim cieniutkim, delikatnym. Obok wazonu może znaleźć się kilka bombek w czerwonym kolorze. Na gałązkach możesz upiąć czerwone wstążki albo powiesić kilka malutkich bombek na przykład bałwanków czy ptaszków. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przełamać monopol czerwonego koloru.

Opracowanie: Beata Woźniak Zdjęcia: starsuniteeurope.eu/pl

Zobacz również