dekoracja stołu wigilijnego

Święta w stylu Country: dekoracja stołu wigilijnego

Urządzamy dom

Pyszne jedzenie to nie wszystko. Zobacz, jak ustroić stół, tak aby jeszcze lepiej smakowało. Pomysły są proste i efektowne.

 

Dekoracja stołu na Wigilię

Zobacz, jak ustroić stół, tak aby jedzenie jeszcze lepiej smakowało. Pomysły są proste i efektowne. Plastry drewna, nawet takie z korą, możesz wykorzystać jako półmiski czy tace. Motyw gałązki może być na porcelanie, obrusie i w bukietach. Baw się serwetkami. Złóż je jak origami albo ozdób bombkami.

Stroik bożonarodzeniowy DIY

W kokilkach i osłonkach na doniczki zrób bukieciki z listków gwiazdy betlejemskiej i gałązek świerku. Możesz ułożyć z nich na stole coś w rodzaju bieżnika albo porozkładać gdzieniegdzie po odrobinie. Ze spaceru przynieś ładną gałąź bez listków. Powieś ją nad stołem i udekoruj orzechami, suszonymi owocami czy kwiatami.

starsuniteeurope.eu
starsuniteeurope.eu
home-you.com
home-you.com

Zastawa świąteczna pełna kolorów

Mieniące się złoto i to postarzane mieszaj śmiało z głębokimi odcieniami zieleni. Nie bój się mocnych kolorów – czerwone i granatowe dekoracje stołu będą wyglądały elegancko, a jednocześnie nie nachalnie. Postaw na kolorową porcelaną i ceramikę zamiast klasycznej białej. Talerze o nieregularnych kształtach albo całkiem fantazyjne, np. przypominające liście. 

Stół wigilijny z fantazją

Nie wszystko musi być poukładane i symetryczne. Niby przypadkiem rzucona szyszka, bombka albo kilka gałązek świerka nie muszą mieć lustrzanego odbicia przy każdym talerzu i półmisku. Kontrolowany bałagan pozwala się odprężyć i poczuć bardziej swojsko nawet na najbardziej uroczystej kolacji wigilijnej.

Więcej świątecznych inspiracji znajdziesz w galerii.

TEKSTY: Beata Woźniak  

ZDJĘCIA: materiały prasowe, Shutterstock

Zobacz także: Składanie serwetek – 20 pięknych inspiracji

Zobacz także: Jak pięknie zapakować prezent na święta?

 

Zobacz również