dekoracja stołu wigilijnego

Jak udekorować stół na Boże Narodzenie?

Urządzamy dom

Pyszne jedzenie to nie wszystko. Zobacz, jak ustroić stół, tak aby jeszcze lepiej smakowało. Pomysły są proste i efektowne.

 

dekoracja stołu wigilijnego
Dekoracja stołu bożonarodzeniowego, STARSUNITEEUROPE.EU

Pomysłowa dekoracja stołu na Wigilię

Zobacz, jak udekorować stół na Boże Narodzenie, aby jedzenie jeszcze lepiej smakowało. Pomysły na ozodby świąteczne są proste i efektowne. Plastry drewna, nawet takie z korą, możesz wykorzystać jako półmiski czy tace. Motyw gałązki może być na porcelanie, obrusie i w bukietach. Baw się serwetkami. Złóż je jak origami albo ozdób bombkami.

Stroik bożonarodzeniowy DIY

W kokilkach i osłonkach na doniczki zrób bukieciki z listków gwiazdy betlejemskiej i gałązek świerku. Możesz ułożyć z nich na stole coś w rodzaju bieżnika albo porozkładać gdzieniegdzie po odrobinie. Ze spaceru przynieś ładną gałąź bez listków. Powieś ją nad stołem i udekoruj orzechami, suszonymi owocami czy kwiatami.

Zobacz także: 
Pomysły na proste dekoracje bożonarodzeniowe DIY

Granatowa zastawa świąteczna, polish-pottery.com.pl
Granatowa zastawa świąteczna, polish-pottery.com.pl
Świąteczne talerze w kształcie liści, home-you.com
Świąteczne talerze w kształcie liści, home-you.com
dekoracja stołu na boże narodzenie
Dekoracja stołu na Boże Narodzenie, anniesloan.com/pl

Zastawa świąteczna pełna kolorów

Mieniące się złoto i to postarzane mieszaj śmiało z głębokimi odcieniami zieleni. Nie bój się mocnych kolorów – czerwone i granatowe ozdoby świąteczne na stole będą wyglądały elegancko, a jednocześnie nie nachalnie. Postaw na kolorową porcelaną i ceramikę zamiast klasycznej białej. Talerze o nieregularnych kształtach albo całkiem fantazyjne, np. przypominające liście. 

Stół wigilijny – dekoracje z fantazją

Nie wszystko musi być poukładane i symetryczne. Niby przypadkiem rzucona szyszka, bombka albo kilka gałązek świerku nie muszą mieć lustrzanego odbicia przy każdym talerzu i półmisku. Kontrolowany bałagan pozwala się odprężyć i poczuć bardziej swojsko nawet na najbardziej uroczystej kolacji wigilijnej.
Więcej świątecznych dekoracji znajdziesz w galerii.
TEKSTY: Beata Woźniak, PF ZDJĘCIA: materiały prasowe, Shutterstock zdj. gł. kredens-babci-heli.pl, dekoria.pl
Zobacz także:
Ozdoby świąteczne z gałązek, foremek i szyszek

Zobacz również