Stroik świąteczny DIY z gwiazdą betlejemską

Stroik świąteczny z poinsecji i głogu, który zrobisz w 7 prostych krokach

Zrób to sam

Tętni energetyczną czerwienią i świątecznym klimatem. Ten stroik DIY będzie wyjątkową ozdobą świątecznego stołu, półki nad kominkiem albo konsoli w holu. Wtedy piękna dekoracja wprowadzi świąteczny nastrój już od drzwi. Zrobisz go łatwo sam – zobacz naszą instrukcję w 7 krokach.

reklama
Świąteczny stroik z poinsecji i głogu krok 1

Stroik świateczny – krok 1 

Do zrobienia stroika potrzebujesz: kilka poisencji, wiertarki, sekatora, ziemi, trochę mchu. Ten ostatni pozwoli on utrzymać odpowiednia wilgotność ziemi. Przydadzą się też gałązki z czerwonymi owocami, na przykład głogu. Oprócz roślin, musisz mieć plastikową miskę, najlepiej w stonowanych kolorach zimi albo zieloną i 13 drucików o długości po 40 cm każdy. Ważne, żeby drut był na tyle miękki, abyś mogła wyginać go palcami. Przyda się też złota nitka lub cienki sznureczek.

Świąteczny stroik z poinsecji i głogu krok 2

Stroik świateczny – krok 2 

Zmierz obwód plastikowej miski i podziel go na równe odcinki. Zaznacz mazakiem kropki przy rancie miski w takich właśnie odległościach. Wywierć w tym miejscu dziurki. Jeśli nie masz wiertarki, możesz je wypalić rozgrzanym drutem, ale będzie to nieco trudniejsze.

Zobacz także: Pomysły na proste dekoracje bożonarodzeniowe DIY

Świąteczny stroik z poinsecji i głogu krok 3

Stroik świateczny – krok 3 

Każdy z drucików złóż na pół i przewlecz przez dziurkę tak, jak pokazano na zdjęciu. Rozszerz "pętelkę" na końcu drutu wewnątrz miski i skieruj w dół, aby drucik nie wypadał.

Zobacz także: Jak zrobić świateczny bukiet z głogu i poinsecji krok po kroku?

Świąteczny stroik z poinsecji i głogu krok 4

Stroik świateczny – krok 4

Spleć ze sobą części drucików znajdujace sie na zewnątrz miski tak, aby tworzyły ozdobną siatkę. Jeśli nie wyszła idealnie równa, nie przejmuj się. Niedoskonałości zamaskujesz gałązkami głogu.

Zobacz także: Jak udekorować stół na święta Bożego Narodzenia?

Świąteczny stroik z poinsecji i głogu krok 5

Stroik świateczny – krok 5 

Do miski nasyp trochę ziemi, wsadź gwiazdy betlejemskie dość ciasno, dosyp ziemi, dociśnij. Na koniec zabezpiecz je mchem.

Świąteczny stroik z poinsecji i głogu krok 6

Stroik świateczny – krok 6

Teraz czas na dekorację z gałązek. Układaj głóg na siatce. Wszystkie główki gałązek ułóż w jedną sronę tak, by tworzyłī rodzaj wianka wokół miski. W razie potrzeby przytnij gałązki sekatorem.

Świąteczny stroik z poinsecji i głogu krok 7

Stroik świateczny – krok 7

Gałązki głogu przywiązuj do siatki złotą cieniutką nicią. Kilka gałązek możesz włożyć w ziemię między poisencje. Kuleczki niech odrobinę tylko wystają spośród czerwonych płatków. Jeśli chcesz mieć wyższy stroik, włóż po prostu dłuższe gałązki.
Zamiast gałązek głogu możesz użyć świerkowych albo cisowych. Wtedy ozdób dekorację malutkimi bombkami czy kolorowymi wstążkami. Puścić wodze fantazji. 

Opracowanie: Beata Woźniak  Zdjęcia: starsuniteeurope.eu/pl/

Zobacz również