Jak przygotować się na sezon grillowy - 5 niezbędnych akcesoriów

Jak przygotować się na sezon grillowy? 5 niezbędnych akcesoriów na wiosnę

Styl życia

Nadeszła wiosna, a co za tym idzie - rozpoczyna się sezon grillowy. Dni stają się dłuższe, a pogoda kusi do spędzania czasu na zewnątrz. Wielu z nas marzy o miłym przyjęciu w gronie rodziny i przyjaciół oraz o pysznych daniach z grilla. Sprawdźmy zatem, jak przygotować się na sezon grillowy. Oto 5 niezbędnych akcesoriów na wiosnę.

reklama

1. Grill węglowy - najpopularniejszy spośród wszystkich 

Nie da się ukryć, że to właśnie grill węglowy podbija najwięcej serc i chociaż wielu z nas decyduje się dziś także na grill gazowy bądź elektryczny, to ten tradycyjny, najbardziej rozpoznawalny rodzaj grilla króluje w naszych ogródkach. Te najnowsze posiadają regulację wysokości, boczne półki, termometr, pokrywę i wygodne kółka. Tego typu grille znajdziesz na stronie Media Expert: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/grille/grille-weglowe. Wielu z nas nie wyobraża sobie kiełbasy z grilla bez specyficznego dymnego posmaku. Warto wspomnieć jednak, że na grillu możemy przyrządzić także wegetariańskie dania, na przykład warzywa, takie jak papryka, cebulka, cukinia, a nawet sery typu hallumi czy oscypek. 

2. Grill elektryczny, gazowy czy ogniskowy? Wybierz coś idealnego dla siebie! 

Zdania na temat udanego grillowania są podzielone. Niektórzy nie wyobrażają sobie majówki bez potraw przygotowanych na grillu węglowym, natomiast inni sięgają po uważany za prostszy w obsłudze grill gazowy, który gwarantuje równomierne rozprowadzenie temperatury podczas przygotowania dań.

Coraz popularniejsze stają się także grille elektryczne, którymi możemy cieszyć się dosłownie wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do gniazdka elektrycznego. Możemy korzystać z nich cały rok i zawsze wtedy, kiedy najdzie nas ochota na grillowane mięso, warzywa czy przypieczone kanapki typu panini. 

Niezwykłego klimatu na każdym przyjęciu w ogrodzie nada grill ogniskowy, przy którym możemy zasiąść do wspólnych rozmów i dźwięków gitary. Rozpalenie ogniska to dodatkowa frajda nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Przeróżne rodzaje grilla, a także niezbędne akcesoria znajdziesz na stronie Media Expert: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/grille.

3. Paleniska ogrodowe - niesamowita atmosfera i niezapomniany smak potraw w gronie przyjaciół

Paleniska ogrodowe dają ten niesamowity, przytulny, rodzinny klimat. Szczególnie wtedy, kiedy pieczemy na nich ziemniaki, których smak pamiętamy z dziecięcych lat na wsi. Zorganizowanie paleniska to świetny sposób na rodzinny wieczór przy opowieściach i wspomnieniach z dawnych lat. Przy takim palenisku warto zadbać o kiełbaski "z kija", pianki marshmallow i termos z ciepłą herbatą. Niezapomniane wrażenia gwarantowane. Dobrej jakości paleniska ogrodowe znajdziesz na: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/grille/paleniska-ogrodowe.

4. Szybkie i proste danie "jednogarnkowe" - postaw na kociołki

Kociołek na ognisko jest idealnym rozwiązaniem na wszelkiego rodzaju spotkania i przyjęcia, kiedy zależy nam na efekcie wow przy ograniczonym czasie na przygotowanie potraw. Wystarczy rozpalić ognisko, pokroić ulubione składniki, przyprawić i zamknąć w kotle, który w niezwykły sposób nadaje daniom swojskiego, wyjątkowego smaku. Tego typu kociołki będą także idealnym prezentem dla działkowicza i osoby, która kocha dobrą, domową kuchnię. 

5. Akcesoria do grillowania, w które warto się zaopatrzyć

Dobry sprzęt do grillowania i ulubione składniki to nie wszystko. Należy również zaopatrzyć się w niezbędne przybory. Wśród nich powinny znaleźć się ruszty, sztućce do grilla, podpałki, a także brykiet lub węgiel do grilla ( w zależności od rodzaju naszego grilla). Pamiętajmy, że po przygotowaniu posiłku należy porządnie wyczyścić urządzenie. Warto w tym celu zakupić odpowiednie szczotki do czyszczenia grilla.

Materiał partnera Zdjęcia: materiały partnera, Shutterstock/ Gorloff-KV

Zobacz również