weranda.pl werandaweekend.pl
reklama

Ekogroszek

ECO–POWER – nowy produkt BARTER S.A. dla gospodarstw domowych

Polski dystrybutor węgla kamiennego, spółka BARTER S.A. wprowadza na rynek swój najnowszy konfekcjonowany produkt: ECO-POWER.

ECO-POWER to pakowany w wygodne, szczelne worki ekogroszek - jeden z najpopularniejszych obecnie opałów, stosowanych do ogrzewania gospodarstw domowych.

Mało siarki, wody i popiołu
Nowy produkt Barteru, wytwarzany jest z wysokokalorycznego węgla o niskiej zawartości siarki (0,3-0,6%), małej zawartości wody i substancji niepalnych. Dzięki temu w wyniku spalania wytwarzane są niewielkie ilości tlenków siarki, a po jego spaleniu pozostaje stosunkowo mało popiołu. Dzięki użyciu ekologicznych kotłów retortowych mała jest także ilość powstającego tlenku węgla. Niewielkie rozmiary ziaren (od 5 do 25 mm) pozwalają na stosowanie automatycznych dozowników węgla. W praktyce oznacza to, iż kotły po uzupełnieniu mogą pracować kilkanaście dni bezobsługowo, a przy kotłach większych czas ten jest jeszcze dłuższy. 
- Dzięki długoletnim doświadczeniom w branży energetycznej, jesteśmy w stanie pozyskiwać najlepszy surowiec dostępny na rynku – mówi Grzegorz Dworakowski, dyrektor ds. rozwoju w Barter S.A. – Z kolei etap pakowania ekogroszku prowadzony jest w specjalnie przystosowanej hali produkcyjnej, co umożliwia kontrolowanie wilgotności konfekcjonowanego ECO-POWERA. W celu wyeliminowania elementów metalowych w ekogroszku zastosowaliśmy nowoczesny detektor metalu zainstalowany w ciągu linii technologicznej.

reklama

Jakość pod kontrolą
Cały proces produkcyjny odbywa się pod stałą kontrolą pełnomocnika zarządu ds. jakości oraz osób, które również są użytkownikami pieców retortowych. Daje to gwarancję uzyskania najwyższej jakości opału. Każda partia ekogroszku Eco-Power poddawana jest kontroli w akredytowanym laboratorium SGS Polska i testowana przez minimum pięciu użytkowników – dodaje Grzegorz Dworakowski. - Pozwala to na uzyskanie obiektywnej opinii od najważniejszych kontrolerów czyli klientów.

Eco-Power również dla pań domu
Wyjątkowe jest także opakowanie nowego produktu spółki Barter. Foliowe, 25-kilogramowe worki, wyposażone w system łatwego otwierania, są higieniczne i wygodne w użyciu również dla pań domu. Gwarantują przy tym utrzymanie parametrów opału (brak efektu wietrzenia).

Ekogroszek jest paliwem stałym produkowanym z węgla kamiennego, przeznaczonym do produkcji energii cieplnej w nisko emisyjnych kotłach retortowych.
 Kotły retortowe to inaczej piece CO przystosowane do spalania ekogroszku. Są to „bezresztowe”, ekologiczne i zarazem ekonomiczne urządzenia grzewcze stosowane w celu zaopatrzenia w energię cieplną zarówno domów jednorodzinnych jak i również wielorodzinnych. Ich podstawową zaletą jest prosta obsługa. Zautomatyzowana praca takiego kotła wymaga bardzo małego zaangażowanie obsługi ograniczającej się jedynie do zasypu ekogroszku i usunięcia popiołu z częstotliwością raz na 6-10 dni (dosypywanie) i co kilkanaście dni opróżnianie popiołu. Inną ważną zaletą tego typu urządzenia jest wysoka sprawność wynosząca od 80-85%. To właśnie dzięki temu koszty wytwarzanego ciepła są tak niskie (średnio 2 razy niższe niż w przypadku stosowania ogrzewania gazem ziemnym, a aż 4 krotnie mniejsze niż w przypadku stosowania do tego celu oleju opałowego).

reklama

Zobacz również