rośliny do dekoracji zimowych

Rośliny do dekoracji zimowych

Rośliny ogrodowe

Wybierz rośliny do dekoracji zimowych.

reklama

Do wyjątkowych dekoracji zimowych przydadzą się…
 

1. Ostrokrzew kolczasty

Zimozielony krzew o skórzastych, błyszczących liściach i czerwonych jagodach. Zimą zetnij krótkie gałązki, zrobisz z nich girlandy, wianki i wiązanki.
 

2. Miechunka rozdęta

Jej krwistoczerwone jagody są otoczone jaskrawopomarańczowym kielichem, papierowym w dotyku. Owoce miechunki zawieś na świątecznym drzewku lub nawlecz na nitkę i zrób naturalny choinkowy łańcuch.
 

3. Przegorzan kulisty

Ma kwiatostany przypominające najeżone cierniami kule. Świeże lub zasuszone zawieś na choince. Naturalnie są srebrnoniebieskie; jeśli chcesz mieć więcej kolorów, możesz je spryskać farbą w spreju.
 

4. Dzika róża

Dojrzałe owoce na krótkich łodyżkach zwiąż w niewielkie pęczki drucikiem florystycznym i przywiąż ciasno do wiklinowego wianka. Dla kontrastu dodaj świeżych liści ostrokrzewu. Zawieś wianek na drzwiach – będzie wprowadzał świąteczną atmosferę już od progu.
 

5. Papryczki chili

Żółte, pomarańczowe i czerwone. Ozdób nimi drzewko jak sopelkami lodu albo przymocuj pojedynczo drucikiem do wianków i wiązanek.

Rośliny piękniejące w grudniu świetnie nadają się nie tylko na typowo świąteczne dekoracje, ale też na oryginalne dekoracje ślubne. Ostatni miesiąc w roku jest uważany za szczęśliwy dla młodych par, poza tym zawiera magiczne „R” w nazwie i dlatego coraz więcej zakochanych wymawia sakramentalne „tak” właśnie w tym czasie. 

Rosliny do dekoracj zimowych wymienione powyżej zobaczysz w galerii.

Tekst: Łukasz Skop, autor bloga bez-ogrodek
Zdjęcia: Shutterstock, Pixabay

Zobacz także: Kalendarz księżycowy ogrodnika: jakie prace ogrodowe wykonać w grudniu?

Zobacz także: Jak ratować kwiaty przed przymrozkami?

Zobacz również