#zostańwdomu czytaj e-wydanie - tylko 8,99 zł
reklama
Zasadź drzewo w Ghanie z marką Timberland

Zasadź drzewo w Ghanie z marką Timberland

Eko życie

Jeśli z jakiegoś powodu nie umiesz albo nie możesz ograniczyć konsumpcjonizmu, wybieraj te marki, które dla środowiska próbują zrobić coś dobrego. Jedną z nich jest Timberland.
Firma zachęca do sadzenia własnych drzewek w Ghanie za pośrednictwem organizacji Treedom. Wszystko po to, aby wesprzeć ekologiczny projekt – Great Green Wall.

Po co nowe drzewa w Ghanie?

Great Green Wall to, jak wskazuje nazwa, wielki, zielony panafrykańskim mur, który ma zapobiegać przemieszczaniu się piasków Sahary, postępującej deforestacji – a w konsekwencji przymusowej migracji ludności. Marka Timberland zaprosiła swoich Klientów w Polsce do uczestnictwa w tym projekcie.

Jak posadzić swoje drzewo?

Od grudnia przy dokonaniu zakupu na kwotę min. 700 złotych we wszystkich salonach stacjonarnych Timberland w całej Polsce, otrzymamy kod do wykorzystania w serwisie www.treedom.net. Kod umożliwia wybranie drzewa, które chcemy zasadzić. Możemy nadać mu imię, podglądać je i obserować jak rośnie.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sara Pawlikowska-Starzyk (@sarkka)


W inicjatywie wzięli już udział modowi Influencerzy. Mamy nadzieję, że dołączą do nich inspirujące osoby, które na co dzień promują ekologiczny styl życia.

Ile drzew będzie rosło w ramach akcji Timberland?

Timberland zobowiązał się posadzenia w Ghanie 50 milionów drzew. Możliwość sadzenia drzew będzie dostępna aż do wyczerpania puli dedykowanej dla Klientów z Polski.

Do dzieła!

Zdjęcia i tekst: materiały prasowe


Zobacz też: 

Kto wymyślił Dzień Drzewa?

Kochajmy stare jabłonie

Zobacz również