Drugie życie pudła

Jak ponownie wykorzystać kartonowe pudło?

Tekturowy kompost

Jesteś szczęśliwym posiadaczem ogrodu? Nie ma lepszego materiału na kompostownik niż tekturowe pudło. Po kilku miesiącach samo stanie się kompostem. Sprawdzi się też przy pieleniu – podłożone pod kolana, uchroni spodnie przed pobrudzeniem.

Tektura zamiast folii malarskiej
Jeśli planujesz remont, nie wydawaj pieniędzy na folię malarską, tylko rozłóż na podłodze spłaszczone pudła i posklejaj taśmą, żeby się nie przesuwały. Tektura jest wystarczająco gruba, żeby ochronić parkiet przed farbą i uszkodzeniami.

Ubrania idealnie ułożone
Wycięte z pudła prostokąty pomogą zachować fason ubraniom w podróżnej walizce. Włóż po jednym do każdej złożonej koszuli, a na pewno się nie pogniecie.

Pudełko dla kota
Twój kot będzie ci dozgonnie wdzięczny, jeśli z kartonu zrobisz mu łóżko. Wystarczy odciąć górne pokrywy i włożyć poduszkę.

Pomysły na zabawy z dziećmi
W czasie deszczu dzieci się nudzą? Na pewno nie te, które mają pod ręką kilka pudeł, nożyczki, farby i klej. Internet jest pełen pomysłów, jak to przerobić na domki (wycinamy okna i drzwi), kuchenki (rysujemy palniki), teatrzyki (np. w kształcie telewizora).

Tekst: Weronika Kowalkowska
Zdjęcia: Galeria arsenał w Białymstoku, Monika Paul-Ruczyńska, Shutterstock

Zobacz również