ozdoby choinkowe z papieru

Ozdoby choinkowe z bibuły i z papieru

Zrób to sam

Szukasz pomysłu na kreatywne dekoracje bożonarodzeniowe? Sprawdź, jak zrobić ozdoby choinkowe z bibuły i z papieru. Zobacz naszą galerię inspiracji!

reklama
jak zrobić ozdoby choinkowe z papieru

Dekoracje świąteczne z bibuły

Bibuła to bardzo wdzięczny materiał do robienia dekoracji świątecznych. Zazwyczaj dzieci uczą się, jak je robić w szkole podstawowej na lekcji plastyki. Do najpopularniejszych należą, oczywiście łańcuchy na choinkę.

My jednak polecamy wersję dla zaawansowanych oraz kwiaty z bibuły, które są hitem sezonu. Do tak okazałych ozdób choinkowych nie są potrzebne dodatkowe girlandy czy włosie anielskie.

Z czego zrobić ozdoby na choinkę?

Ekologiczne ozdoby choinkowe z papieru nie muszą oznaczać wydania kroci na elegancką papeterię. Świetnie sprawdzi się tania, biała bibuła oraz… zwykłe kolorowe papiery i kartony. O te ostatnie szczególnie nietrudno w gorącym okresie zamawiania prezentów przez Internet. Do papieru doklejmy akcesoria, które wzbogacą dekorację. W sklepach jest duży wybór cekinów, kryształków, brokatu. Pamiętajmy, że zawsze możemy wykorzystać również zasoby domowe: guziki, watę, pompony od starych czapek, wełnę czy filc.

Zobacz także: 5 ekogrzechów świątecznych i jak im zaradzić?

ozdoby choinkowe z papieru dla dzieci

Aranżacja spodu choinki

Przy aranżacji choinki pamiętajmy także o podstawie. Jeśli drzewko stoi w zwykłej doniczce, owiń ją krepiną i przewiąż kolorową tasiemką, zawiązując na środku wielką kokardę.
Możesz również wykonać sztywną osłonkę z białego papieru technicznego lub kolorowego kartonu, wycinając końce w kształt ośnieżonych wierzchołków gór. Jeśli zdecydujesz się na szary papier – dopasuj do niego naturalny sznurek.

Więcej inspiracji znajdziesz w galerii.

Tekst: Karolina Marek Zdjęcia: Shutterstock, Westwingnow.pl

Zobacz także:
Jak udekorować stół na Boże Narodzenie?
Świąteczne ozdoby z papieru, drewna i... suszonych owoców

Zobacz również