Hamak do pokoju, hamak ogrodowy, a może huśtawka – co wybrać?

Hamak do pokoju, hamak ogrodowy, a może huśtawka – co wybrać?

Porady

Do domu idealne będą fotele hamakowe – łatwo je zainstalować, nie zajmują dużo miejsca, są doskonałym dodatkiem dekoracyjnym. Jeśli masz ogród, postaw stojak z klejonego i giętego drewna, posłuży ci przez lata i rozwiesisz na nim dowolny model hamaka.

 

reklama

Najlepszy hamak do pokoju i hamak ogrodowy pomaga nam wybrać Krzysztof Baran, znawca i miłośnik hamaków, właściciel sklepu internetowego whamaku.pl

 

Beata Woźniak: Jaki hamak wybrać? Jest tyle różnych konstrukcji.

Krzysztof Baran: Najpierw zastanów się, gdzie ma wisieć, potem – do czego ma służyć. Do domu idealne będą fotele hamakowe – łatwo je zainstalować, nie zajmują dużo miejsca, są doskonałym dodatkiem dekoracyjnym. Jeśli masz ogród, postaw stojak z klejonego i giętego drewna, posłuży ci przez lata i rozwiesisz na nim dowolny model hamaka.

Na co zwrócić uwagę, robiąc zakupy?

Dobry hamak zrobiony jest z wysokiej jakości płótna. Jeśli przed zakupem nie możesz go dotknąć, warto sprawdzić, czy został wyprodukowany w Ameryce Południowej, bo to tamtejsza tradycja. Stojak powinien być drewniany. Zajmie więcej miejsca, ale jest bardziej odporny na warunki atmosferyczne i według mnie najładniejszy. Do wnętrz wybieraj hamaki z bawełny ekologicznej, farbowanej bez toksycznych dodatków i tkanej ręcznie, np. Koala z Salvadoru.

 

gomodern.co.uk
gomodern.co.uk
fermob.pl
fermob.pl

Mam już hamak. Jak o niego dbać?

Nie zostawiaj go za długo na deszczu czy słońcu, bo zacznie zmieniać barwę i pojawią się plamki pleśni, materiał ściemnieje albo wypłowieje. Stojaki mogą stać na zewnątrz cały rok, na zimę zabezpiecz je tylko specjalnym pokrowcem. Jesienią pomaluj elementy drewniane zwykłym olejem do impregnacji drewna.

Jaki hamak ma pan w swoim ogrodzie?

Mam ich sześć! W hamakach na stojakach uwielbiamy z rodziną wypoczywać, spędzać poobiednią drzemkę. Między drzewami wisi huśtawka hamakowa dla dzieci. Moim numerem jeden jest pikowany fotel z podstawą na nogi HC-Comfy Koala Hammock. Dzięki ociepleniu i podwójnej warstwie materiału – przyjemny i cieplutki. Używam go przez cały rok. Szkoda tylko, że mamy tak mało czasu na leniuchowanie.

Więcej inspiracji znajdziesz w galerii.

Tekst: Beata Woźniak

Zdjęcia: materiały prasowe, Shutterstock

Zobacz także: Piękne rośliny przed twoim domem

Zobacz również