Wypocznij w hamaku!

Dzięki nim możemy się rozluźnić i oderwać od przyspieszonej rzeczywistości. Ale leżenie w hamaku wpływa też na nasze zdrowie.

Siedem zalet płynących z wypoczywania w hamaku:

1. Szybsze zasypianie

Miarowe i delikatne kołysanie w hamaku sprawi, ze szybko się odprężamy, a tym samym szybciej zasypiamy.

2. Brak punktów nacisku

Kiedy śpimy na ziemi każde zetknięcie się z nią powoduje wysyłanie sygnałów do mózgu, które pobudzają komórki nerwowe i wtedy odczuwamy ból. Jest nam niewygodnie, kręcimy się i często zmieniamy pozycję i bardzo ciężko znaleźć jest tą odpowiednią. Z pewnością specjalny materac sprawiłby, że problem punktów ucisku zniknąłby. Ale jest na to lepszy sposób – hamak, który nie wytwarza punktów nacisku. Nie będziecie się w nim kręcić w poszukiwaniu odpowiedniej pozycji, ponieważ od razu ją znajdziecie.

reklama


3. Głębszy sen

Śpiąc w hamaku zasypiacie szybciej i nie kręcicie się poszukując odpowiedniej pozycji dla siebie, co może być dodatkową zaletą. Właśnie, głębszy sen! Badania wykazały, że bujanie się pomaga zsynchronizować aktywność mózgu i ułatwić przejście w fazę snu zwaną N2, która jest dość trudna do uzyskania. W związku z tym, że śpiąc przechodzimy przez fazę N2 bardziej się wysypiamy, a rano jesteśmy rześcy.

4. Nie trzeba ścielić łóżka...

Praktyczna zaleta dla nielubiących ścielić łóżka, bo hamak nie wymaga tej czynności! Wystarczy go wyczyścić raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od potrzeb. Hamak szybko schnie, więc jeśli wypierzecie go rano, na wieczór będzie suchy.


5. Zbawienny dla zdrowia

Szpitalne łóżka projektowane są tak, aby głowa była lekko uniesiona, co pozytywnie wpływa na krążenie krwi w mózgu. Hamak zapewnia nam leżenie w takiej samej pozycji. Jeśli cierpicie na wszelkiego rodzaju bóle ciała, hamak sprawi, że znacząco się zmniejszą lub całkowicie ustąpią.

6. Komfort

Hamak daje niezwykły komfort, pod warunkiem, że jest prawidłowo zamontowany – warto zwrócić na to uwagę. Gdy zawiesimy hamak odpowiednio, będziemy mogli w pełni korzystać z jego zalet. Warto pamiętać o tym, że hamak wykonany z wysokiej jakości bawełny będzie idealny dla osób z wrażliwą skórą – nie podrażni jej i nie wywoła reakcji alergicznej. Ciągła cyrkulacja powietrza również ma znaczenie dla naszej skóry, a co za tym idzie, poziomu komfortu. Fakt bycia owiniętym przez hamak jak w kokonie zapewni nam poczucie bezpieczeństwa i pozwoli się odprężyć.

7. Seks w hamaku


Hamak może również urozmaicić życie seksualne o nowe doświadczenia. Więcej informacji o kamasutrze w hamaku: http://www.whamaku.pl/blog/hamacasutra-33.html-b33

reklama

***

O SKLEPIE:

Hamaki...kto tak naprawdę je wymyślił? Dzięki komu możemy się rozluźnić, oderwać się od zgiełku i ciągłego pośpiechu? Nie ma tu sprecyzowanej odpowiedzi na pytania: KTO? GDZIE? KIEDY? Niejedna już teoria prześcigała się z kolejną, aby zdobyć miano tej właściwej. Jest jednak ktoś, kto bez wątpienia rozpowszechnił hamak w Europie. Bliski nam chociażby z lekcji historii Krzysztof Kolumb, dotarłszy na Wyspy Kanaryjskie zobaczył niecodzienne, bo wiszące ponad ziemią łóżko. Z początku zastanawiające, ze względu na swoją oryginalność. Potem jednak stało się ono dla wszystkich wyznacznikiem spokoju, bezpieczeństwa i komfortu. Zatem słynny podróżnik oprócz odkrycia Ameryki, wyrażającej słynny etos "American Dream", często używany również w znaczeniu doznania szczęścia, spełnienia marzeń, zdradzając ideę hamaków pozwolił poczuć taką samą harmonię właśnie Europejczykom.

Hamak to nie tylko ogrodowy mebel, to sposób na odnalezienie spokoju i ładu w życiu codziennym. Co wybrać? Bujanie w hamaku czy "bujanie w obłokach"? Zdecydowanie to pierwsze! Wibrująca energia wokół, ciepły powiew wiatru otulający swoją delikatnością. Przedostające się pomiędzy liśćmi drzew promienie słońca rozświetlające poczucie zadowolenia na twarzy...takie i wiele innych odczuć pozwoli Państwu odkryć najlepszy w swej dziedzinie nasz sklep internetowy.


Więcej na: www.whamaku.pl

Zobacz również