meble wypoczynkowe ogrodowe

Śniadanie w ogrodzie. Wybieramy meble wypoczynkowe ogrodowe

Projektowanie ogrodu

Dlaczego warto mieć ogród? Aby zjeść śniadanie wśród zieleni. Na zewnątrz można też przenieść biuro. A w letnią noc, przespać się pod gwiazdami.

obrusy na stół ogrodowy
Stół w ogrodzie przykryty kwiecistym, wodoodpornym obrusem, ok. 199 zł. celinadigby.co.uk

 

Stolik stolik ogrodowy z krzesłami

Dlaczego warto mieć ogród? Aby zjeść śniadanie wśród zieleni. Na zewnątrz można też przenieść biuro. Tylko czy uda się skupić, kiedy wokoło tak pięknie? Najmodniejsze są znowu naturalne materiały – meble rattanowe, meble bambusowe albo zaimpregnowane rodzime drewno, nawet sosnowe, oraz metal.

Salonik – meble ogrodowe z sofą

Urządzamy go tak samo jak ten w domu. Potrzebne są kanapa, fotele, ława i stoliki pomocnicze. Aby było miękko, układamy poduszki dekoracyjne, a na chłodniejsze wieczory potrzebujemy pledu do okrycia. Przydadzą się też lampiony i świece – będzie przyjemniej. Jedyna różnica to brak telewizora. Oglądamy serial, jaki przygotowała dla nas natura.

Każdy mebel z innej kolekcji, ale wszystkie plecione, delikatne, stonowane i lekkie. oka.com
Każdy mebel z innej kolekcji, ale wszystkie plecione, delikatne, stonowane i lekkie. oka.com
Ławka i krzesło z kolekcji Paon, zrobione z metalu malowanego proszkowo i bambusa (różne kolory) 2087 zł i 925 zł.  Stolik Circum, średnica 74 cm, 1855 zł, Houe. pufadesign.pl
Ławka i krzesło z kolekcji Paon, zrobione z metalu malowanego proszkowo i bambusa (różne kolory) 2087 zł i 925 zł. Stolik Circum, średnica 74 cm, 1855 zł, Houe. pufadesign.pl
hamak boho
Czarna ławka tarasowa Mundo, 1950 zł i bawełniany hamak Anuk, 425 zł. bloomingville.com

 

Sypialnia i hamak ogrodowy

Na popołudniową drzemkę przyda się coś więcej niż leżak czy koc na trawie. Modne są stylowe hamaki ogrodowe i nie musisz się już martwić, że nie masz na działce tak dużych drzew, aby jeden z nich powiesić.

Zanim urosną, wykorzystaj do tego stojak. Jest stabilny i postawisz go, gdzie chcesz, ukryjesz w cieniu albo pod dachem. A jeśli decydujesz się na łóżko, niech to będzie sofa ogrodowa z baldachimem.

San Sofa  to prosta leżanka z kolorowymi poduchami. gomodern.co.uk
San Sofa to prosta leżanka z kolorowymi poduchami. gomodern.co.uk
Zestaw Koala: stojak Grenada i hamak Boho, 1467 zł. Hamak, 595 zł. whamaku.pl
Zestaw Koala: stojak Grenada i hamak Boho, 1467 zł. Hamak, 595 zł. whamaku.pl

Relaks w ogrodzie –urokliwe kąciki

Zobacz, jak zmienić taras w magiczne miejsce do odpoczynku. Nieraz wystarczy stylowa leżanka z kilkoma poduszkami. Ale możesz pójść dalej i położyć dywan, np. z odpornego na wilgoć czy słońce sizalu. Możesz ustawić kosze z kwiatami, lampiony ogrodwe. Potem zakładasz słomkowy kapelusz, bierzesz książkę i czujesz się jak na wakacjach.

Więcej zdjęć obejrzysz w galerii.

OPRACOWANIE: Beata Woźniak  
ZDJĘCIA: Materiały prasowe
zdjęcia otwarciowe: westwingnow.pl, gardentrading.co.uk

Zobacz także: Trochę cienia w ogrodzie, czyli wybieramy zadaszenie tarasu

Zobacz również