4 zasady, jak dobrać rośliny do stylu wnętrza

4 zasady, jak dobrać rośliny do stylu wnętrza

Zieleń w domu

Obecność roślin w domu w bardzo pozytywny sposób wpływa na zaaranżowane wnętrza. Pochłaniają dwutlenek węgla i oddają tlen oraz mają wpływ na wyregulowanie poziomu wilgotności powietrza. Istnieją nawet takie odmiany, dzięki którym możliwe jest zmniejszenie występujących zanieczyszczeń. Oto 4 najważniejsze zasady, które warto mieć na uwadze podczas dobierania roślin do stylu wnętrza.

reklama

Rośliny w domu - dlaczego warto? 

Roślinność w domu pełni niezwykle istotną rolę. Kwiaty mają nie tylko walory estetyczne, ale także mogą wpływać na poprawę jakości powietrza w naszym mieszkaniu. Warto wiedzieć, że odpowiednio dobrane rośliny mogą pasować zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrz.

Do zakupu roślin doniczkowych trzeba się jednak odpowiednio przygotować. W przeciwnym razie może zdarzyć się, że nie będą one właściwie korespondować z aranżacją wnętrza, a tym samym ich walory estetyczne nie zostaną odpowiednio docenione. Z tego względu warto poznać kilka cennych zasad, dzięki którym domowa roślinność rewelacyjnie będzie komponowała się z pozostałymi elementami wystroju w naszym mieszkaniu. 

Osoby kupujące nieruchomości niejednokrotnie zwracają szczególną uwagę na to, w jakim stylu są urządzone wnętrza. To ma niebagatelny wpływ na wiele kwestii, w tym także na możliwości w zakresie zakupu roślinności. Warto sprawdzić aktualne nieruchomości online na Mieszkanie.pl - jest to portal, w którym publikowane są ogłoszenia z mieszkaniami na sprzedaż z całej Polski. 

Jakie rośliny do minimalistycznego wnętrza? 

W pomieszczeniu urządzonym w nowoczesnym stylu warto postawić na jedną, oryginalną roślinę. Mowa tutaj na przykład o palmie czy fikusie w stylu bonsai. Im większa unikalność rośliny, tym lepiej - wówczas przybyli goście z pewnością będą zachwyceni. Jaka doniczka będzie najlepsza we wnętrzu minimalistycznym? Świetnym pomysłem będzie donica o geometrycznej formie o wyrazistych kolorach. 

Absolutnym hitem popularności w ostatnich latach są tzw. ogrody w szkle. Zazwyczaj są to specjalne ekosystemy w zamkniętych szklanych pojemnikach, które nie wymagają jakichkolwiek czynności ze strony człowieka - nawet podlewania. Jest to rewelacyjne rozwiązanie zwłaszcza dla osób zabieganych, które nie mają czasu na pielęgnację roślin. 

Rośliny we wnętrzach tradycyjnych 

Styl tradycyjny kojarzy się z elegancją, dlatego zakup roślin do tego rodzaju pomieszczeń należy odpowiednio przemyśleć. Sprawdzą się tutaj zarówno piękne kwiaty, jak i wielkie palmy czy fikusy - zwłaszcza w rogach pomieszczeń. Jeśli chodzi o doniczki, doskonałym wyborem będą modele ceramiczne korespondujące kształtem i kolorem ze specyfiką urządzonego wnętrza. 

Rośliny we wnętrzach w stylu prowansalskim - najważniejsze wskazówki 

We wnętrzach urządzanych w stylu prowansalskim rośliny sprawdzą się doskonale. Dobrym pomysłem będzie na przykład lawenda, która jest jednym z symbolów Prowansji. Jest to roślina, która w naturalny sposób rośnie w tej romantycznej, francuskiej krainie. Kolejnym dobrym pomysłem jest posadzenie Kalanchoe blossfeldiana. Jest to wyjątkowy kwiat, który zachwyca przez cały rok, a najbardziej, gdy rozpoczyna się sezon zimowy. To właśnie zimą kwitnie on ślicznie ubarwionymi kwiatami i wprowadza do wnętrza romantyczny, pogodny nastrój. 

Jakie rośliny do stylu rustykalnego? 

We wnętrzu rustykalnym warto postawić na paprocie, fiołki czy begonie w donicach glinianych bądź drewnianych. Wówczas z pewnością będą one doskonale komponowały się z całą aranżacją. Więcej informacji na temat urządzania domów i ogrodów można znaleźć na portalu wykonczony.pl

Artykuł partnera

Zobacz również