ozdoby świąteczne DIY

Ozdoby świąteczne DIY: dekoracje z gałązek, foremek i filiżanek

Zrób to sam

Ozdoby świąteczne w duchu zero to nie tylko moda, ale też sposób na wyrażenie siebie. Zaproś do zabawy całą rodzinę i razem stwórzcie dekoracje bożonarodzeniowe, których nie ma nikt inny na świecie. Dobra zabawa gwarantowana!

jak zrobić ozdoby świąteczne na boże narodzenie
Po upieczeniu ciasteczek wykorzystaj foremki jako ozdoby na Boże Narodzenie.

Pomysły na ozdoby bożonarodzeniowe ręcznie robione

Wszyscy uwielbiamy zakupy świąteczne, ale jeszcze bardziej lubimy wykorzystywać stare, pozornie niepotrzebne rzeczy i nadawać im drugie życie. Ze starych filiżanek i łyżek możesz zrobić urocze stroiki świąteczne. Po co wydawać fortunę skoro możesz zebrać skarby podczas spaceru i zrobić własne ozdoby świąteczne z gałązek, jarzębiny i szyszek? 

Z tego arykułu dowiesz się:

  • jak zrobić wianek świąteczny DIY,

  • jakie ozdoby świąteczne zrobisz ze starych filiżanek

  • jak zrobić świecznik bożonarodzeniowy

  • jak ekologicznie pakować prezenty

  • jak zrobić wizytówki do prezentów

 

wieniec bożonarodzeniowy
Wieniec bożonarodzeniowy zrobisz z giętkich gałązek.

Ozdoby bożonarodzeniowe – wianek świąteczny DIY

Wianek świąteczny z łatwością zrobisz samodzielnie – wystarczy znaleźć kilka giętkich gałązek, które zwiniesz i zwiążesz sznurkiem lub drucinkiem. Wianki bożonarodzeniowe możesz zrobić z gałązek świerkowych, podeschniętych gałęzi winorośli albo dzikiego wina.

Gotowe wianki Udekoruj je bluszczykiem i czerwonymi kulkami, przymocuj małym gwoździkiem do drewna i poustawiaj w różnych miejscach domu. 

Nie zapomnij o gałązkach ostrokrzewów – ich lakierowane liście to wigilijny must have. Skończyły ci się drewniane deski? Nic nie szkodzi, wieniec świąteczny DIY możesz też zawiesić na ścianie, na drzwiach albo w oknie. 

Zobacz także: Jak zrobić wieniec adwentowy?

stroiki bożonarodzeniowe na stół
Dekoracje świąteczne na stół zrobisz np. ze starych filiżanek.

Stroiki bożonarodzeniowe na stół ze starych filiżanek

Masz w domu stare, niekompletne filiżanki, z którymi nie wiesz, co robić? Wykorzystaj je na świąteczne świeczniki. Nie martw się tym, że filiżanki nie są kompletemm, ale dobrze byłoby, gdyby miały podobne kolory. Wypełnij każdą filiżankę piaskiem, wetknij w nią świece. Dokoła ułóż gałązki iglaka, golterii. Możesz też rozsypać świeże owoce żurawiny.

Ręcznie robione ozdoby świąteczne

W domu w stylu country wszystko może się przydać! Ozdoby świąteczne DIY, takie jak pomysłowe zawieszki zrobisz nawet ze starych chochli i łyżeczek. Zwiąż je kolorową tasiemką.

Przymocuj do gałązek bombkę lub słodycze w ozdobnych sreberkach. Możesz dołożyć kawałek jarzębiny, pikanterii dekoracji doda czerwona papryczka chili.

Tworząc ozdoby świąteczne DIY możesz puścić wodze fantazji.
Tworząc ozdoby świąteczne DIY możesz puścić wodze fantazji.
Stroik bożonarodzeniowy na stół z durszlaka? Czemu nie!
Stroik bożonarodzeniowy na stół z durszlaka? Czemu nie!
ozdoby świąteczne z papieru na boże narodzenie
Bileciki do prezentów odrysowane od foremek z pewnością zachwycą obdarowanych bliskich.

Świecznik bożonarodzeniowy

Stary czerwony durszlak będzie królem stołu, jeśli napełnisz go szyszkami, orzeszkami bukwi i zielonymi gałązkami. To bardzo prosta i efektowna ozdoba świąteczna.

Ekologiczne pakowanie prezentów

Zamiast kupować papier, wykorzystaj stare torby papierowe, które trzymasz w szafce, pudełka kartonowe, a nawet stare czasopisma. Prezenty obwiąż sznurkiem sizalowym albo kawałkiem włóczki.

Bileciki do prezentów DIY

Jak zrobić ekologiczne bileciki do prezentów? Do zrobienia wizytówek możesz wykorzystać foremki do wykrawania wigilijnych pierniczków – w kształcie gwiazdek, aniołków, choinek. Dołącz malutką gałązkę i przywiąż do prezentu. Piękne, prawda?
Zdjęcia i stylizacja: ANNA SIMON, KINGA BŁASZCZYK-WÓJCICKA/ GREEN MORNING Tekst: JOANNA HALENA/ PF
Zobacz także: Ozdoby świąteczne z szyszek

Zobacz również