rustykalny wesele

14 sposobów na wesele w stylu rustykalnym

Moda i dizajn

Na stołach goszczą len, świeże kwiaty i świeczniki ze słoików. Efekt? Oceńcie sami!

reklama

Wesele w stylu rustykalnym – jak zacząć?

Klimatyczne są zabawy w starych stodołach. Gdy jednak macie już od dawna zarezerwowaną salę weselną, a na pomysł o rustykalnym wystroju wpadliście niedawno – nic straconego. Niemal w każdym lokalu da się przemycić wiejskie smaczki.

Po pierwsze należy określić, jak dalece sięgać będzie zabawa stylem. Jeżeli urządzacie wesele pod gołym niebem, z parkietem z nierównych desek, musicie uprzedzić gości. Nie będą się dobrze bawili w butach na wysokim obcasie i w garniturach smokingowych. Powiadomieni, dostosują się ubiorem, co również doda urokowi weselu.

Klimat przyjęcia najłatwiej zasugerować poprzez zaproszenia na ślub. Styl rustykalny to sznureczki, szary papier, papeteria w kwiaty, pismo odręczne. Część dekoracji łatwo wykonać samemu!

Rustykalne dekoracje

Urządzenie wesela w stylu rustykalnym to ukłon w stronę tradycji ludowych i odejście od salonów. Nie oznacza to bynajmniej, że przyjęcie ma nie być eleganckie. Wręcz przeciwnie! Może być bajkowe. Wybierzcie drewno pod każdą postacią: naturalne sęki to piękna podstawka pod świecznik. Kwiaty na stołach postawcie w skrzyniach, pod talerze puśćcie lniany bieżnik.

Upominki dla gości opakowane w woreczki z juty ucieszą nawet wybrednych! Całości dopełnią wiszące świetlne girlandy i podgrzewacze w słoikach. Niech oświetlają drogę tym, którzy wyszli odetchnąć na chwilę.

Polne kwiaty na stół weselny

Róże zgarnęły pulę na weselach. Tymczasem urodą nie odstępują ich konwalie, koniczyna, margaretki, nagietki, słoneczniki. Kompozycji dopełniają złote kłosy. Jest to szczególnie uroczy akcent dla ślubów, które odbywają się w sierpniu, czyli w najgorętszym okresie żniw.

Polne kwiaty na weselu to dobry pomysł, lecz należy wcześniej omówić sprawę z florystą. Część roślin wygląda bowiem dobrze tylko na łące: po zerwaniu szybko umiera.

Jeśli szukacie inspiracji na wesele w stylu rustykalnym – sprawdźcie galerię zdjęć powyżej. Zapraszamy również do artykułu: Przesądy ślubne – coś niebieskiego…

Tekst: KM
Zdjęcia: Shutterstock

Zobacz również