Panele winylowe samoprzylepne – prosty i szybki sposób na renowację podłogi

Wyobraź sobie odnawianie domowych podłóg samemu, bez zatrudniania kosztownego specjalisty. Brzmi jak niepotrzebny ból głowy, prawda?

Panele winylowe samoprzylepne jednak nie wpasują się w tę zasadę, bo są wygodne i łatwe w montażu. Nie potrzebujesz dodatkowych klei, zaawansowanej wiedzy technicznej ani nawet dużej ilości czasu, aby zainstalować swoją nową podłogę. Wystarczy tylko nóż do montażu, dobry dzień, który zadedykujesz renowacji i odrobina szczerych chęci, aby odmienić swoje pokoje.

Jak położyć samoprzylepne panele winylowe? Każdy kawałek paneli posiada pod spodem warstwę klejącą, która jest zabezpieczona za pomocą foli ochronnej. Wystarczy, że zdejmiesz folię i już możesz przykleić panele do podłoża.

Naturalne piękno

Jeśli lubisz minimalistyczny styl i chcesz wprowadzić do swojego domu nowoczesne, a zarazem naturalne wyrafinowanie, to samoprzylepne panele winylowe z kolekcji Gerflor Senso Natural będą dla Ciebie odpowiednie. W kolekcji znajdziesz chłodne odcienie w optyce kamienia i minerałów, ciepłe wzory drewna, a także ciemne, majestatyczne gradienty. To seria skierowana przede wszystkim do osób, które cenią drewniane wzory i chcą jak najbardziej zbliżyć się do natury.

Panele winylowe to nowa generacja podłóg

Kiedy widzisz hasło panele winylowe, co przychodzi Ci na myśl? Prawdopodobnie nie jesteś jedyną osobą, która słyszała, że podłogi winylowe to przedawniony, budżetowy plastik do amatorskich renowacji. Pozwól Nam być pierwszymi, którzy udowodnią, że to błąd.

W obecnych czasach naturalne, drewniane oraz kamienne podłogi są szalenie popularne i po prostu najlepsze dla domowych renowacji. Winyl przychodzi do Ciebie z wieloma realistycznymi wzorami. Nie tylko będziesz rozpieszczany wariantami do wyboru, ale też zobaczysz zaskoczenie na twarzach swoich gości, z racji wysokiej autentyczności tych podłóg! Jednak wygląd zewnętrzny to nie wszystko, liczy się też wnętrze, czyli jak są zbudowane technicznie. Tutaj, po raz kolejny zdziwisz się trwałością i odpornością produktu, która przełoży się na Twoje wieloletnie zadowolenie.

Łatwo argumentować, że można kupić tańsze panele laminowane, które równie realistycznie oddadzą estetykę naturalnych modeli. Ale laminat nie może w pełni osiągnąć statusu przyjaznego partnera do remontu domu, który posiadają panele winylowe.

Rustykalne drewno

Ziemskie i organiczne odcienie drewna zawsze były klasycznym trendami. Otaczanie się naturą zapewni Ci przyjazną atmosferę oraz spokój. W tej kolekcji największe wrażenie sprawiają realistyczne struktury drewna, które są odczuwalne przy każdym kroku. Jasne drewniane warianty stworzą żywą przestrzeń, która przyniesie prostotę i świeżość. Jednak masz też do wyboru ciemne, rustykalne panele winylowe samoprzylepne.

Zaskakujące ceramiczne płytki winylowe

Tarkett stworzył nieoczekiwaną i zaskakującą kolekcję skierowaną do osób, które potrzebują alternatywy dla drewna. Są to miękkie i przyjemne w dotyku płytki winylowe, realistyczne wzory kamienia w minimalistycznym stylu. Idealnie pasują do ciekawego wzoru kuchni lub wnętrza w stylu skandynawskim.

Panele winylowe click

Obecnie panele mają wiele, różnych metod instalacji, jednak panele winylowe samoprzylepne to bardzo wygodne rozwiązanie. Dużą, nieustającą popularnością cieszą się też panele winylowe click, których instalacja polega na połączeniu ze sobą poszczególnych desek po prostu wciskając jedną w drugą, aż uzyskamy charakterystyczne kliknięcie. Niewątpliwym plusem tego sposobu instalacji jest uniknięcie klejenia do podłoża, jednak montaż jest nieco bardziej skomplikowany.

Panele winylowe samoprzylepne dla każdego

W zależności od gustów projektowych, czy to klasycznych wzorów z drewna, nowoczesnych kamieni, czy nawet niecodziennych, odważnych wariantów, znajdziesz podłogę w odpowiednim wzorze i kolorze. Masz możliwość zakupu tych i wielu innych kolekcji paneli winylowych samoprzylepnych w sklepie internetowym BRICOFLOR. Zainspiruj się planując renowacje swoich podłóg!

Zdjęcia: materiały Bricoflor

 
 
 
 

Zobacz również