Taras w stylu hamptons na wyspie wolin

10 najpiękniejszych tarasów i werand z naszych sesji. Zobaczcie i zainspirujcie się!

Urządzamy dom

Kiedy rozmawiamy z właścicielami domów, które możecie zobaczyć w Werandzie Country, zachwalają życie na wsi. Niektórzy zachwycają się własnym ziołowym ogródkiem, inni spacerowaniem boso po trawie, jeszcze inni widokiem na las, śpiewem ptaków, spokojem… Ale każdy, bez wyjątku mówi o najważniejszym spełnionym marzeniu. Jest nim… wypicie porannej kawy na własnym tarasie. To synonim szczęścia w wiejskim życiu.

reklama

Najpiękniejsze tarasy z sesji Werandy Country

Moment, kiedy świat zatrzymuje się i chwila z kubkiem w ręku należy tylko do niego. Nie da się tego stanu osiągnąć w mieście przed wyjściem do pracy.

Oto miejsca, w których czas się zatrzymał. Zobaczcie taras z małym stolikiem dla dwojga i werandę gotową na przyjęcie całej rodziny. Wielki taras jak prawdziwy salon pod chmurką z kanapami, fotelami, stolikiem kawowym i roślinami w donicach. Jest taras, z którego wyrasta drzewo i taki, gdzie drzewa stanowią jego boczną ścianę. Mamy jadalnię z kredensem i strefę do opalania. Ogromne wrażenie robi taras z widokiem na góry. Warto marzyć. Prawda?

taras otoczony świerkami
Fot. Yassen Hristov

1. Najpiękniejsze tarasy – taras pod starymi świerkami

To rodzinny dom Moniki niedaleko Dorohuska. Świerki, które teraz stanowią ogromną zieloną ścianę, sadziła jej mama, ale sam taras został zbudowany niedawno. To zwyczajny, drewniany podest w sam raz na postawienie stołu przy zielonych gałęziach, ale robi wrażenie. Na zdjęciu widoczny jest odrestaurowany ganek z kolorowymi szybkami. Wspomnienia związane z domem nie pozwoliły Monice i jej rodzeństwu  sprzedać domu, choć taki był plan, gdy robili remont.

Więcej zdjęć z tego domu zobacz tutaj

Weranda w domu nad morzem
Fot. Michał Skorupski

2. Najpiękniejsze werandy – weranda w domu nad morzem

Właścicielką domu w Odargowie niedaleko Dębek jest Joanna. Jesteśmy blisko morza, więc wszędzie widać marynistyczne akcenty, także na tarasie. Są plecione meble, niebieskie dodatki, a obok niego zaaranżowano nawet kawełek plaży z piaskiem i leżakami. Joanna najbardziej lubi wakacyjny klimat miejsca, siedzenie na zewnątrz, słuchanie ptaków i patrzenie na zające na łące i jeże w ogrodzie. Nie bez powodu nazwała dom Letniczówką.

Więcej zdjęć z tego domu zobacz tutaj

Taras urządzony jak salon
Fot. Igor Dziedzicki

3. Najpiękniejsze tarasy – taras urządzony jak salon

Ten taras i cały dom urzekł Was od pierwszego wejrzenia. Na naszym Facebooku i Instagramie ma bardzo dużo polubień.
Nic dziwnego, bo jest jak gotowy kadr z „Tajemniczego ogrodu”. Ten stary mazurski dom należy do dwójki architektów, Marka i Tomka. Wewnątrz jest minimalistycznie, ale ciepło i bardzo klimatycznie. Podobna stylistykę zobaczymy na tarasie. Króluje na nim ciemnoszary kolor - takie są meble, donice i podłoga. Koloru dodają rośliny i drzewo rosnące na… tarasie. Właściciele uwielbiaja tu siedzieć ze swoimi chartami oraz gośćmi.

Więcej zdjęć z tego domu zobacz tutaj

Wiejska weranda z jadalnią
Fot. Igor Dziedzicki

4. Najpiękniejsze werandy – wiejska weranda z letnią jadalnią

Od razu widać, że mieszkają tu wielbiciele staroci. Monika i Tomek mogli pójść do Ikea i kupić meble na taras, ale to nie w ich stylu. Lubią przedmioty z duszą, wyszukane na targach staroci. Taras ciągnie się aż na dwóch ścianach domu, więc mieli pole do popisu. Latem staje się prawdziwym salonem na świeżym powietrzu. Dzięki drewnianym meblom, koszykom, butelkom w charakterze wazonów i wiejskiemu kredensowi w miętowym kolorze ma prawdziwie rustykalny klimat, jak u babci. Lubią na nim siedzieć nie tylko właściciele, ale ich pieski i ...króliki.

Więcej zdjęć z tego domu zobacz tutaj

weranda inspirowana stylem hamptons
Fot. Michał Skorupski

5. Najpiękniejsze werandy – weranda inspirowana stylem hamptons

Wakacje Aldona i Mirek spędzają w Serwach, w swoim uroczym domu. Podobały im się góralskie chaty, ale tutaj na ścianie wschodniej taka by nie pasowała. Dlatego uprościli zewnętrzne zdobienia. Wymyślił je i rozrysował Mirek. Taras jest takim cichym zakątkiem z widokiem na naturę. Aldona urządziła go w błękitach, dodatkami w ulubionym stylu hamptons, który idealnie pasuje do wakacyjych klimatów.

Więcej zdjęć z tego domu zobacz tutaj

Taras z widokiem na Babią Górę
Z tego tarasu pięknie widać Babią górę, fot. Yassen Hristov

6. Najpiękniejsze tarasy – taras z widokiem na Babią Górę

Hektarowa działka leży na zboczu Wzgórz Lanckorońskich na skraju wsi, gdzie kończy się Dolina Wisły, a zaczynają Beskidy. Z tarasu domu Artur z żoną Anną widzą Babią Górę. Dlatego jedzą tu, drzemią, obserwują zwierzęta i ptaki. Ustawili tu więc niewielki stolik z wygodnym siedziskiem i rozkładany leżak, powstał uroczy kącik wypoczynkowy na ciepłe miesiące.

Więcej zdjęć z tego domu zobacz tutaj

Weranda rustykalna
Fot. Gutek Zegier

7. Najpiękniejsze werandy – weranda rustykalna z wygodną kanapą

Monika z dziećmi zamieszkała na… dworcu kolejowym. Jest przerobiony na dom, a pociągi od dawna już nie jeżdżą. Dlatego jej taras w Dworcu Ostrowite ma poniemiecki sznyt. Urządziła go jak pokoik do wypoczynku. Jest więc kanapa z pledem i poduszkami, stolik kawowy, dywan, wazon z kwiatami. Za moment poda herbatę, oczywiście w porcelanowej zastawie.

Więcej zdjęć z tego domu zobacz tutaj

Taras z widokiem wśród pagórków
fot. Igor Dziedzicki

8. Najpiękniejsze tarasy – taras z widokiem wśród pagórków Roztocza

Dominik z Anią każdą wolną chwilę spędzają na Roztoczu. Ich drewniana posiadłość stoi wśród malowniczych pagórków, więc konieczny był taras. Zdecydowali się poświęcić mu dużo miejsca, by urządzić aż dwa pokoje pod chmurką - jadalnię z prostym stołem i plecionymi krzesłami oraz salon z kompletem wypoczynkowym. Oba mają obłędny widok, a kiedy kwitnie lawenda - i zapach.

Więcej zdjęć z tego domu zobacz tutaj

Podest, jak wyspa wśród roślin
Fot. Marcin Grabowiecki

9. Najpiękniejsze tarasy – podest, jak wyspa wśród roślin

Stare drzewa i dzika łąka, które okalają dom Darka i zachęcają do relaksu. Stąd pomysł na prosty taras. Nie ma nawet barierek, aby nic nie oddzielało ludzi od przyrody. Ponieważ rodzina przyjeżdża tu, na granicę Warmii i Mazur, od czasu do czasu, taras urządzony jest tak, aby w moment można było złożyć meble, zabrać skrzynie, poduchy i schować wszystko w schowku. A potem szybko wyjąć i rozkoszować się werandowaniem.

Więcej zdjęć z tego domu zobacz tutaj

Weranda podlaskiej chacie
Fot. Yassen Hristov

10. Najpiękniejsze werandy – pastelowa weranda w w chacie na Podlasiu

Architektkę Agnieszkę Ludwinowską fascynują kolory Podlasia. Tu każdy domek może być inaczej pomalowany. Ona w swoim rozbieliła ściany i dodała niebieskie jak niebo koronkowe zdobienia. Dom wygląda jak polukrowany i jest inny niż wszystkie. A na werandzie jest dosyć miejsca i na bujany fotel, i na kominek, i na stół. Wiszą tu nawet obrazy. A wszystko zatopione w morzu kwiatów – prawdziwa bajka.

Więcej zdjęć:

Potrzebujesz więcej inspiracji? Zobacz nasze stylowe pomysły i inspiracje jak urządzić taras.

Opracowanie: Beata Woźniak  Zdjęcia: archiwum wydawnictwa

Zobacz również