rowerek dla dziecka jaki wybrac

Rowerek dziecięcy - jaki wybrać?

W naturze

Rowerek dziecięcy powinien być dopasowany do wieku i wzrostu malucha oraz jego umiejętności. Przed zakupem trzeba sprawdzić parametry produktu, żeby wybrać odpowiedni model.

reklama

Od jakiego wieku jest rowerek biegowy i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Rowerek biegowy przeznaczony jest dla dziecka od 12. miesiąca życia. Podczas zakupu powinniście Państwo uwzględnić wiek pociechy. Młody człowiek rośnie, więc z czasem potrzebuje sprzętu z większą ramą oraz kółkami. Musicie zwrócić uwagę na parametry, by wybrać model, który będzie odpowiedni dla małego użytkownika. Rowerek biegowy dostępny jest w dowolnej kolorystyce i wzornictwie, więc oferta jest naprawdę duża. Podczas zakupu wybierzcie rodzaj opon w kołach, ponieważ produkowane są pompowane, bezdętkowe, gumowe i piankowe. Jednoślad ma regulowaną wysokość siodełka, więc będzie służył przez pewien czas. Rowerek powinien mieć dodatkowe kółka, regulowaną ramę i wysokość kierownicy. Niektóre modele wyposażone są w dzwonek czy etui na drobiazgi.

W jakim wieku kupić dziecku rower?

Jazda na rowerze doskonale wpływa na rozwój fizyczny i zmysł równowagi dziecka. Im wcześniej zacznie swoją przygodę na czterech kółkach, tym lepiej będzie się rozwijać. Warto na początek kupić model biegowy, na którym nauczy się balansowania oraz odpowiedniego siedzenia w czasie jazdy. Kiedy maluch ukończy 2-latka, można już kupić rowerek dziecięcy. Wybierając produkt weźcie Państwo pod uwagę nie tylko wiek, ale wzrost i umiejętności użytkownika. Sprzęt do jazdy musi być bezpieczny do poruszania się po ścieżkach, dlatego koniecznością jest dopasowanie do dziecka. Młody człowiek uczy się jazdy od podstaw, więc musi mieć taki pojazd, żeby nie bał się na niego wsiadać. Jeśli nabędzie pewne umiejętności, można mu kupić rower z hamulcami i przerzutkami.

Jaki wybrać rower dla dziewczynki?

Wybierając rower dla dziewczynki zwróćcie uwagę na kolorystykę i zdobienia. Możecie Państwo wybrać z ulubionym motywem z bajki. Mała księżniczka uczy się jeździć, więc jeszcze nie radzi sobie ze sprzętem, więc kupując rower dla dziewczynki trzeba dobrać do jej wzrostu i umiejętności. Jeśli pojazd będzie za duży, utrudni naukę jazdy i poruszanie się po drodze, co zniechęci dziecko do przejażdżek. Wiele radości sprawią dodatki do roweru, jak: koszyczek przy kierownicy, w którym będzie pociecha przewoziła zabawki lub inne drobiazgi oraz odblaskowe elementy, trąbka, dzwonek itd. Jednoślad musi być wygodny, więc koniecznie sprawdźcie, czy ma miękkie siodełko i ergonomiczne uchwyty przy kierownicy.

MATERIAŁ PARTNERA
ZDJĘCIA: PIXABAY, SHUTTERSTOCK 

Zobacz również