dekoracje świąteczne

Dekoracje, dzięki którym poczujesz atmosferę świąt

Dla domu

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a więc w naszych domach pojawiają się świąteczne dekoracje. To dzięki nim można stworzyć we wnętrzach świąteczną atmosferę i oryginalnie podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt. Oto zestawienie dekoracji, na które warto zwrócić uwagę.

reklama

Najlepsze dekoracje świąteczne to te, które podobają się domownikom i pasują do wystroju wnętrza. Warto stawiać jedynie na akcesoria dobrej jakości, które będzie można ponownie wykorzystać, i które nie stracą swoich walorów po jednym sezonie.

Nowoczesna choinka

Choinka to świąteczne drzewko, które gości w każdym domu. Jedni wybierają żywe drzewka, inni sztuczne, ale każde jest na swój sposób wyjątkowe i oryginalne. Świąteczna choinka nie musi jednak stać jedynie w domu - równie dobrym pomysłem jest umiejscowienie drugiego drzewka przed domem, np. w ogrodzie lub na tarasie. Do takich celów sprawdzą się choinki świąteczne nowoczesne ozdobne, czyli sztuczne drzewka choinkowe, które można ozdobić samodzielnie przy pomocy bombek, łańcuchów czy światełek, a także modele już ozdobione i gotowe do ustawienia. Te drugie są wyposażone w dobrej jakości dekoracje, odporne na działanie warunków atmosferycznych. Takie drzewka będą ciekawym, a jednocześnie oryginalnym elementem ozdobnym domu.

Niepowtarzalny zapach świąt

Świąteczna atmosfera gości w naszych domach nie tylko ze względu na dekoracje, ale również zapach. Przyjemnie pachną świerkowe gałązki czy świąteczne potrawy to nie wszystko. Idealną, świąteczną atmosferę wprowadzają również wszelkiego typu świeczki, zapachowe podgrzewacze i aromatyzowane dekoracje. Można postawić na gotowe zestawy albo zrobić dekoracje samodzielnie, wykorzystując do tego naturalne produkty o intensywnym zapachu. Laski cynamonu, plasterki pomarańczy czy anyż można kupić na https://allegro.pl/kategoria/ozdoby-swiateczne-i-okolicznosciowe-boze-narodzenie-11670 - wystarczy porozkładać je na półmiskach, wpleść w świąteczny stroik lub inną dekorację, aby swoim zapachem wprowadziły świąteczną atmosferę.

Nie ma świąt bez lampek

Okres Bożego Narodzenia to czas, w którym szczególną uwagę przykładamy do oświetlenia. To świąteczne nie składa się z żyrandoli czy plafonów, ale świecących lampek choinkowych i zewnętrznych, którymi ozdabiamy swoje domy i mieszkania. Oświetlenie, lampki choinkowe oraz światełka na choinkę to podstawa - bez nich świąteczna dekoracja nie będzie pełna. Obecnie największą popularnością cieszą się lampki LED RGB, które pozwalają na stworzenie ciekawej, kolorowej dekoracji zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Można wybrać zarówno lampki jednokolorowe, jak i wielokolorowe, zmieniające sekwencję świateł, a nawet takie, które posiadają dodatek w postaci pozytywki z nagranymi świątecznymi piosenkami i kolędami. Wybierając lampki trzeba określić ich przeznaczenie - te, które maja ozdabiać elewację domu lub ogród, powinny być przystosowane do działania na zewnątrz.

Nie zapomnij o bombkach

Bombki, jako podstawowa dekoracja świątecznej choinki, to akcesoria, których kolekcję uzupełniamy co roku. Dobrej klasy bombki nie są tanie, jednak stawiając na te wysokiej jakości, np. szklane z ręcznymi zdobieniami, zyskujemy ozdobę, która posłuży przez lata. Dobrym pomysłem jest też samodzielne ozdabianie bombek - to nie tylko ciekawa zabawa, ale również kreatywny sposób na spędzanie wolnego czasu z rodziną. Przed zakupem warto przemyśleć swoją koncepcję na dekorację drzewka. Dominują dwa nurty - stosowanie jedynie ozdób w tym samym kolorze lub przystrojenie choinki kolorowymi ozdobami. Szukając odpowiednich dekoracji, zgodnych z własną koncepcją bożonarodzeniowego drzewka, warto zwrócić uwagę na bombki i ozdoby choinkowe świąteczne, bożonarodzeniowe na Allegro. Bombki choinkowe i inne dekoracje na świąteczne drzewko w dobrej cenie można kupić tam już na kilka tygodni przed świętami.

Dekoracje na świąteczny stół

W czasie świąt licznie gromadzimy się w rodzinnym gronie przy świątecznym stole i to właśnie on jest zwykle w centrum zainteresowania. Z tego powodu, kompletując świąteczne dekoracje, nie można zapomnieć o tych przeznaczonych właśnie na stół. Wśród nich znajdują się nie tylko dekoracyjne obrusy z bożonarodzeniowymi motywami, ale również serwetki czy stroiki. Dobrym rozwiązaniem jest zakup gotowego zestawu dekoracji, składającego się np. z obrusu, pokrowców na krzesła, pokrowców na sztućce, podkładek pod zastawę i pokrowca na butelkę. Decydując się na taki komplet, można stworzyć spójną, a jednocześnie ciekawą dekorację wigilijnego stołu.

Dekoracja świąteczna przed dom i do domu na Allegro to nie tylko bombki, choinki czy światełka, ale również ciekawe propozycje dekoracji na świąteczny stół i elementy, które pozwolą stworzyć w domu niepowtarzalną atmosferę świąt. Dzięki nim tegoroczne święta będą naprawdę wyjątkowe, a domowe wnętrza nabiorą charakteru i klasy.

Materiał partnera: Allegro.pl

Zobacz również