superfoods dla psów

Superfoods dla psów – jak wpływają na kondycję i zdrowie zwierząt?

Zwierzęta domowe

Superżywność dodaje energii, wzmacnia organizm i chroni przed chorobami. Wiesz już, które produkty są wartościowe dla nas – ludzi. Ale czy słyszałeś o superfoods dla zwierząt? Sprawdzamy, jakie składniki znajdziemy w karmach i czy sami możemy dodawać owoce do psich przysmaków.

reklama

O tym, jak i czym karmić czworonogi, aby jak najdłużej były zdrowe, rozmawiamy z ekspertami marki John Dog – pasjonatami i specjalistami w zakresie żywienia, pielęgnacji oraz wychowania psów, którzy produkują karmę z dodatkiem superfoods.

Skąd pomysł, aby wzbogacić karmy o superfoods?

Jesteś tym, co jesz – to również dotyczy naszych zwierząt, stąd pomysł, żeby wzbogacać ich dietę o składniki biologicznie czynne. Jako właściciele psów mamy świadomość związku pomiędzy codzienną dietą a zdrowiem. Zależy nam, żeby nasi czworonożni przyjaciele cieszyli się dobrą kondycją przez całe życie, które jest coraz dłuższe – w swoich domach mamy coraz więcej psich seniorów.

Jakie superfoods dodaliście do karm?

To przede wszystkim owoce jagodowe: maliny, borówki, jeżyny, żurawina. Są niezwykle bogate w witaminy, składniki mineralne oraz polifenole. W dużym skrócie: polifenole wykazują silne właściwości przeciwutleniające oraz mają bardzo dobry wpływ na kondycję i zdrowie zwierząt. Owoce jagodowe dodaliśmy do całej linii karm mokrych Berry Line.

Dlaczego akurat owoce jagodowe?

Generalnie są bogatym źródłem wielu cennych substancji odżywczych, m.in. witamin, składników mineralnych czy wspomnianych związków polifenolowych. Część z nich nie występuje w innych pokarmach, dlatego warto podawać je psu. Naturalne przeciwutleniacze dostarczone w diecie dodatkowo wzmacniają system obronny organizmu, co obniża ryzyko chorób u naszego czworonoga.

Jakie superfoods dla jakiego psa? Czy są karmy dedykowane dla szczeniąt albo seniorów?

Dla psich dzieci i seniorów mamy specjalne receptury uwzględniające ich szczególne potrzeby. Mózg psa seniora jest szczególnie wrażliwy na działanie wolnych rodników, które niszczą komórki nerwowe mózgu i powodują przyspieszonestarzenie. Polifenole z borówki mogą przeciwdziałać tym uszkodzeniom, pomagając unieszkodliwić wolne rodniki. Specjalnym dodatkiem w karmie dla seniorów jest również kurkuma, która ma właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwwirusowe, antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, a także przeciwnowotworowe.

W przypadku szczeniąt owoce jagodowe wspierają organizm poprzez działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne, mają też bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Czy sami możemy dodawać owoce do psich przysmaków?

Tak, trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie warzywa i owoce są dozwolone w diecie psa, np. winogrona mogą mu zaszkodzić. Wybierajmy głównie owoce jagodowe i owoce sezonowe rosnące w naszych ogrodach, ale pamiętajmy, że należy je wprowadzać do jadłospisu czworonoga stopniowo, zaczynając od bardzo małych ilości.

Co waszym zdaniem najbardziej lubią psy?

Każdy pies jest inny, mamy fanów przysmaków naturalnych, są też psy, które za nasze kosteczki (ciasteczka) są w stanie zrobić bardzo dużo. Karmy mokre Berry Line cieszą się bardzo dużym powodzeniem, wielu klientów kupuje też karmy z linii premium z bardzo wysoką zawartością mięsa.

________

John Dog to grupa pasjonatów, których połączyła miłość do psów i powołanie, by zmieniać psi świat na lepsze. Wierzą, że życie z czworonogiem powinno opierać się na dobrym wychowaniu pupila, pozytywnej relacji z opiekunem i – co bardzo ważne – właściwym żywieniu. Dlatego współpracują z ekspertami: behawiorystą, lekarzem weterynarii i specjalistą do spraw żywienia zwierząt. Tworzą też własne produkty – przysmaki oraz karmy o naturalnym składzie, bez barwników i konserwantów, za to z wysoką zawartością mięsa m.in. linię Berry Line z dodatkiem superfoods.

Oprócz sklepu prowadzą bardzo wartościowy blog i kanał na YouTube, na którym edukują właścicieli czworonogów. Dzielą się wiedzą, dzięki której możesz rozwiązywać codzienne problemy pojawiające się w Twojej relacji z psem.

JOHN DOG: johndog.pl

Tekst: Redakcja
Fot. Shutterstock, materiały prasowe

 

Zobacz również