Jak świętują koty

Dla wszystkich, którzy mają szczęście na co dzień obcować z kotem, obserwować jego wylegiwanie się w ulubionym fotelu pana domu, bezczelne przewalanie się na świeżo upranej pościeli czy grzanie łap na szezlongu z kaloryfera...

Doprawdy, koty są prawdziwymi mistrzami w świętowaniu i nie jest im potrzebne żadne odgórnie ustalone święto. Ale dla nas, ich admiratorów, przypadający 17 lutego Światowy Dzień Kota będzie kolejną okazją, by zadbać o tych, którym los poskąpił ciepłego kąta i pełnej miski. W schroniskach dla zwierząt pełno jest smutnych futrzanych pieszczochów.

reklama

Dajmy im powody do mruczenia, a odwdzięczą się najlepszą pod słońcem kuracją antystresową. Wiem coś o tym, bo gdy wracam z pracy, zmęczona korkami, zakupami i ogólnie życiem, już po kilkuminutowej sesji z moim kocim terapeutą mogę góry przenosić. A w każdym razie przygotować kolację dla domowników. I obmyślić atrakcje na kolejne marcowe święta: Dzień Kobiet (8 marca) – to dla mnie, Dzień Mężczyzn (10 marca) – dla męża, Dzień Sołtysa (11 marca) – dla pana Miecia. Nie mówiąc już o Święcie Lasu w Pierwszy Dzień Wiosny (21 marca). Najlepszego!


Tekst: Weronika Kowalkowska
Fotografia: Shutterstock.com

Zobacz również