Wianek wielkanocny na drzwi

Zrób to sam: wianek wielkanocny na drzwi, okno i stół

Zrób to sam

Nie tylko na stole możecie postawić zajączki i kurczaczki. Nie tylko do wazonów włożyć bazie, wierzbowe gałązki czy żonkile.

wianek na drzwi wiosenny

Wianek wielkanocny DIY krok po kroku

Wiosenny wianek można postawić na stole w roli stroika ze świecą, powiesić w oknie lub na okiennicy, ale najlepiej sprawdzi się na drzwiach wejściowych. Samodzielnie wykonany, już na progu zainteresuje i zrobi wrażenie.   

Wianki wielkanocne na drzwi można od początku do końca zrobić samemu lub kupić bazę i dobrać gotowe dekoracje. W pierwszym przypadku przydadzą się gazety, z których zrobimy obręcz i tak powstały okrąg skleimy taśmą klejącą.

W drugim przypadku będziemy mogli przebierać wśród wianków dostępnych w sieciówkach lub na interencie: wiklinowych, rattanowych, styropianowych, z sorga czy wiązek lawendy.

Wieniec wielkanocny DIY można zrobić też z mchu: naturalnego (uwaga – wyłącznie takiego z hodowli, bo mech jest pod ochroną) lub sztucznego, który ma tę zaletę, że się nie osypuje. Do wyboru mamy dwa rodzaje mchu: chrobotka reniferowego lub poduszkowca. 

Jak zrobić wiosenny wianek na drzwi?

Potrzebne będą:

baza wianka, klej na gorąco, ew. sznurek lub żyłka do przymocowywania różnych ozdób, dekoracje (piórka, ptaszki, jajeczka, kurczaczki, gniazdka, papierowe kwiaty, wstążki, gałązki bukszpanu itp.)

Wyjątkowe ozdoby wielkanocne znajdziesz na sklep.weranda.pl

Przygotowanie:

Mając już bazę wianka na Wielkanoc, przyklejamy do niej dowolne ozdoby. Dekoracje mogą znajdować się tylko po jednej jego stronie (niesymetrycznie albo zgrupowane w dolnej części) lub na całej obręczy.

Wieniec może mieć charakter bardziej wiosenny (ozdobiony kwiatami) lub wielkanocny (przystrojony jajeczkami
i piórkami), surowy (z wikliny czy słomy) lub kolorowy i radosny. Wszystko zależy od Waszej fantazji.

Więcej inspiracji znajdziesz w galerii.

Tekst: Monika Utnik-Strugała
Zdjęcia: Shutterstock

Zobacz także:
Makrama na doniczkę – zrób sobie wiszący kwietnik

Zobacz także:
Wielkanoc w stylu slow  – najpiękniejsze dekoracje

Zobacz także:
Jakie rośliny wykorzystać do wiosennych dekoracji

Zobacz również