Dekoracje świąteczne z gwiazd nad stołem, dobbies.com

Jak ozdobić dom gwiazdami? 10 pomysłów na dekoracje świąteczne z gwiazd

Styl życia

Zanim pójdziecie wypatrywać pierwszej gwiazdki, warto ozdobić dom motywem gwiazdy. Bez gwiazdy na czubku choinki nie ma świąt, ale motyw ten może pojawić się i w innych dekoracjach. Powieś papierowe gwiazdy nad stołem albo w oknie. Świecące łańcuchy z ledami-gwiazdeczkami niech ozdobią wigilijny stół. W naczyniach o tym kształcie podaj przystawki, a w oknie zawieś zasłonkę z haftowanymi gwiazdkami. Zobacz nasze inspiracje i wprowadź w domu świąteczny nastrój.

reklama
dekoracje świąteczne papierowa gwiazda w oknie
fot. westwing.pl

1. Świąteczne dekoracje – papierowa gwiazda w oknie

Na zdjęciu widać bardzo elegancki wigilijny stół. Jest przykryty lnianym bieżnikiem. Zastawiony białą porcelaną i transparentnymi szklanymi naczyniami. Jedyną ozdobą są świece i gałązka świerku. Choinka też nie zwraca uwagi bogactwem czy kolorami. Jest skromnie, ale bardzo stylowo i elegancko. Natomiast nie sposób nie zwrócić uwagi na gwiazdę powieszoną na oknie. Jest duża, papierowa, przepuszczającą światło. Równie pięknie wygląda od strony ogrodu. Więcej niczego nie potrzeba, by zapanował świąteczny klimat.

Zobacz także: 10 najciekawszych pomysłów na kalendarz adwentowy 2023

dekoracje świąteczne ceramika
fot. villeroy-boch.pl

2. Świąteczne dekoracje – prezentacja świątecznej porcelany

Niejedna gospodyni marzy o takim kredensie i takiej wystawce. Zaprezentowano tutaj naczynia z kolekcji świątecznej, marki Villeroy & Boch. Królują oczywiście motywy choinek, serc, bombek, pierników i… gwiazdek. Nam spodobały się naczynia w takim nietypowym kształcie. Podasz na nich przystawki, ciasta, owoce. Zwróć też uwagę na zawieszki z czerwonymi wstążkami. „Ekspozycja” zrobiona jest z najlepszej jakości ceramiki.

dekoracje świąteczne świecące gwiazdy pod schodami
fot. light4fun.co.uk

3. Świąteczne dekoracje – świecące gwiazdy

Trochę mroczna klatka schodowa? Zaaranżuj kącik pod schodami. Ustaw donice z iglakami. Nie musisz nawet kupować kosztownych osłonek. Donice owiń kawałkami szarego płótna. Połóż kilka pięknie zapakowanych pudełek. Koniecznie przewiąż je szerokimi wstążkami. A żeby oświetlić ten mroczny kąt, ustaw ledowe gwiazdy. Tutaj jest duża i mniejsza, ale mogą być też tej samej wielkości, jedną z nich możesz powiesić na ścianie. Kto by przypuszczał, że taki nieużyteczny kącik, może wyglądać tak ładnie i wprowadzać bożonarodzeniowy klimat już w holu.

dekoracje świąteczne papierowe gwiazdki zamiast bombek
fot. dobbies.com

4. Świąteczne dekoracje – gałązka udekorowana gwiazdami

Ustaw w salonie pachnącą choinkę. Natomiast w kuchni na blacie postaw wazon z iglastą gałązką. Powieś na niej papierowe gwiazdy. Tutaj są w różnych kolorach ale mogą być też jednolite. W podobny sposób, w papierowe dekoracje ubierz reprezentacyjne drzewko. Uważasz, że jest za skromnie? Dodaj delikatny ledowy łańcuch. Gwiazdy bez problemu kupisz. Możesz też je zrobić wspólnie z rodziną. Szablony znajdziesz w internecie.

Zobacz także: Choinka inaczej - 10 inspiracji na alternatywne choinki

dekoracje świąteczne papierowe gwiazdy nad wyspą kuchenną
fot. home-you.pl

5. Świąteczne dekoracje – ozdoby nad kuchenną wyspą

Wiadomo, że w święta życie się toczy wokoło kuchennej wyspy. Warto więc pomyśleć, w jaki sposób ją ozdobić. My proponujemy powieszenie papierowych gwiazd przypominających koronkowe serwetki. Ażurowy papier jest rozpięty na drewnianych patyczkach. Kompozycja składa się z trzech gwiazd, jednej bardzo dużej i dwóch mniejszych. Kuchnia prezentuje się bardzo pięknie, jak obraz. Jego ramę stanowi framuga drzwi ozdobiona zieloną girlandą ze światełkami.

Zobacz także: Pomysły na ekologiczne ozdoby świąteczne z drewna, papieru i... suszonych owoców

dekoracje świąteczne naczynia w kształcie gwiazdek
fot. home-you.pl

6. Świąteczne dekoracje – naczynia w kształcie gwiazdek

Zanim trafią na stół są dekoracją. Pod warunkiem, że fantazyjnie je ustawisz, na przykład jeden w drugim i delikatnie podświetlisz. Kompozycja ma sprawiać wrażenie niedbałej, choć jest tak na prawdę przemyślana. Kiedy przyjdzie czas w gwiazdkach podasz orzechy, ciasteczka albo sosy.

Zobacz także: 5 pomysłów na świąteczne dekoracje stołu z iglaków

Dekoracje świąteczne na półce
fot. loberon.pl

7. Świąteczne dekoracje – półka ze świątecznymi dekoracjami

Jest biała z rzeźbionymi wspornikami, lekko przetarta, idealna aby ustawiać na niej przedmioty dobrane odpowiednio do pory roku. Świąteczne akcenty stanowią dwie drewniane gwiazdy i świecący łańcuch z gwiazdkami. Uzupełnij je białym dzbankiem na przykład emaliowanym z wetkniętą gałązką i lustrzanymi wazonikami. Przyda się jeszcze kilka szyszek, orzechów, wieniec z mchu i gałęzi. Jeśli uważasz, że dekoracja jest zbyt monochromatyczna, zdecyduj się na kolorowe gwiazdy i wazoniki.

8
fot. fabrykaform.pl

8. Świąteczne dekoracje – gwiazda na parapecie

Skromnie i pięknie. Jeśli nie lubisz przepychu, ta dekoracja cię zachwyci. Zrobisz ją w moment. Potrzebujesz tylko świecy i papierowej gwiazdy ze sztywnego kartonu, którą możesz postawić na parapecie. Podoba nam się jej kolor - głęboki czekoladowy i misternie wycięte ramiona, delikatne, koronkowe.

Zobacz także: 10 pomysłów na świąteczne dekoracje na okna, drzwi i kominek

9
fot. loberon.pl

9. Świąteczne dekoracje – lniana zasłonka w gwiazdki

Ależ to jest subtelny detal. Nie rzuci się w oczy od razu. Popatrz na te delikatne gwiazdki wyhaftowane tylko w jednym rogu zasłonki. Tkanina to len w naturalnym kolorze, gwiazdki są w tym samym kolorze. Wydawałoby się, że będą niewidoczne. Nic podobnego, ich kształt podkreśla światło. Wygląda to bardzo pięknie i romantycznie.

10
fot. loberon.pl

10. Świąteczne dekoracje – poduszki w gwiazdy

Gwiazda czy śnieżynka? Nie ma znaczenia. To motyw, który świetnie nadaje się do domu wystrojonego na zimowo. Poduszka uszyta jest z lnu. Lamówka i dekoracja są w kolorze kości słoniowej. To bardzo eleganckie zestawienie kolorystyczne. Kompozycję ożywia błękitny fotel. Taka poducha, może ze śnieżynką w innym kształcie, powinna się też pojawić na kanapie, czy łóżku w sypialni.

Opracowanie: Beata Woźniak Zdjęcia: materiały prasowe

Zobacz również