ozdoby bożonarodzeniowe

Świąteczny dom – wybieramy najpiękniejsze ozdoby bożonarodzeniowe

Urządzamy dom

Jelonek, świecące gwiazdy, mnóstwo pachnących gałązek, obrus w motyw choinki. Jeśli chodzi o dekoracje i ozodby bożonarodzeniowe – nie ma umiaru.
 

reklama
dekoracje na boże narodzenie
SKRZAT-LAMPKA LEDOWA, HOME-YOU.COM

Dekoracje na Boże Narodzenie

Boże Narodzenie to radosny czas w gronie rodziny i przyjaciół, który wymaga specjalnej oprawy. Aby zadbać o niepowtarzalną, świąteczną atmosferę warto pomysleć o ozdobach bożonarodzeniowych, którymi udekorujemy nasze wnętrza.

Pod choinką możesz postawić szopkę bożonarodzeniową, na stole postawić świece i ułożyć gałązki, a w domu i na zewnątrz ustawić figurki bożonarodzeniowe. Najbardziej popularne są renifery, krasnale, gwiazdy betllejemskie i wszelkiego rodzaju bombki. W święta Bożego Narodzenia obowiązuje tylko jedna reguła: ma być radośnie. Resztę zostawiamy do wyboru tobie.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie ustawić figurki bożonarodzeniowe,
  • do jakich dekoracji możesz wykorzystać gałązki,
  • jakie oświetlenie będzie najbardziej klimatyczne,
  • jakimi tkaninami udekorować dom na święta.
SCHODY UDEKOROWANE GIRLANDĄ Z LEDOWYM ŁAŃCUCHEM, LIGHTS4FUN.CO.UK
SCHODY UDEKOROWANE GIRLANDĄ Z LEDOWYM ŁAŃCUCHEM, LIGHTS4FUN.CO.UK
Szopka bożonarodzeniowa Z KARTONU, FORMAT A4, sklep.weranda.pl
Szopka bożonarodzeniowa Z KARTONU, FORMAT A4, sklep.weranda.pl
dekoracje stołu bożonarodzeniowego
KAMIONKOWE NACZYNIA COSTA NOVA, BONAMI.PL

Figurki bożonarodzeniowe

Renifery, jelenie, mikołaje, świąteczne szklane kule i bożonarodzeniowe skrzaty – w święta możesz puścić wodze fantazji i pozwolić sobie na baśniowe dekoracje domu. Wystarczy niewielka figurka jako dekoracja stołu świątecznego i już robi się przyjemniej. A może podarujesz bliskiej osobie figurkę jako prezent na święta? To bardzo fajny i klimatyczny pomysł. Bożonarodzeniowe dekoracje możesz ze sobą łączyć właściwie bez ogarniczeń – ważne, żeby było przytulnie i nieco magicznie.

Dekoracje świąteczne z gałązek

Na drzwiach zawieś wianek bożonarodzeniowy, a komodę albo lustro możesz przyozdobić girlandą z gałązek. Dekoracje z gałązek to bożonarodzeniowy must have, który, przy okazji, wniesie do wnętrza trochę leśnego klimatu. Nie zapomnij o jemiole! Powieś ją na żyrandolu albo włoż do wazonu jako bożonarodzeniowy bukiet. Własnoręcznie zebrane gałązki iglaków możesz położyć obok talerzy jako dekorację stołu wigilijnego – będzie pięknie i oryginalnie.

POMYSŁ NA ORYGINALNĄ DEKORACJĘ TOALETKI, LIGHTS4FUN.CO.UK
POMYSŁ NA ORYGINALNĄ DEKORACJĘ TOALETKI, LIGHTS4FUN.CO.UK
ZASŁONY, FUTERKOWY KOC, POSZEWKA, CELLBES.PL
ZASŁONY, FUTERKOWY KOC, POSZEWKA, CELLBES.PL
dekoracja schodów na boże narodzenie
OSZEWKABERRISOZDOBIONAMOTYWEMOSTROKRZEWU ,HOME-YOU.PL

Lampki bożonarodzeniowe

Zamiast choinki możesz kupić ledowe drzewka. Nie pachną co prawda lasem, ale posłużą przez kolejne lata. Modne są też świecące łańcuchy z dużymi gwiazdami czy złotymi liśćmi, którymi można np. udekorać schody. Boże Narodzenie to czas dekoracyjnych lampionów i nastrojowych świec – ustaw je na stołach, przy kominku, a nawet jako dekoracje przed domem – niech witają gości swoim blaskiem.

Tkaniny na Boże Narodzenie

Mięsiste koce i pledy, poduszki dekoracyjne (najlepiej czerwone, zielone, granatowe lub w kratę), świąteczny obrus i, oczywiście, skarpeta na prezenty. W święta musi być przede wszystkim przytulnie i miło. Tak, żebyśmy później przez cały rok wspominali ten czas jako najprzyjemniejszy i rodzinny. Postawmy na ciepłe, welurowe dodatki i futrzane koce, którymi będziemy mogli się otulić i całą rodziną obejrzeć ulubiony film.
Tekst: Beata Woźniak, PF Zdjęcia od góry: lampy.pl, Home-you.com, materiały prasowe
Zobacz także:
Ozdoby choinkowe z bibuły i z papieru

Zobacz również