podłoga drewniana rodzaje

Dom za miastem – wybierz drewnianą podłogę, która zostanie na lata

Urządzamy dom

Jest wielu uroków mieszkania w domu za miastem. Poza bliskim kontaktem z przyrodą, także przemyślany sposób aranżacji wnętrza pozwoli nam w pełni cieszyć się zaletami podmiejskiej daczy. Dlatego wybierajmy naturalne materiały, które przetrwają próbą czasu i będą pięknie się starzeć, jak podłoga ułożona z dębowych desek.

 

reklama

Coraz częściej szukamy sposobu na ucieczkę od zgiełku miasta, efektywny odpoczynek i regenerację po pracy, które może dać tylko bliski kontakt z naturą. Dom za miastem pozwala zrealizować marzenia o swoim miejscu na ziemi: z kawałkiem ogrodu i relaksującym widokiem na otaczającą zieleń. Urządzając podmiejskie lokum możemy dokonać wielu wyborów i poczynić kroki, które jeszcze bardziej przybliżą nas do natury. Takie, jak wybór naturalnej dębowej podłogi  - ekologicznej, antyalergicznej, zapewniającej zdrowy mikroklimat we wnętrzu.

Naturalna elegancja

Niewiele potrzeba, aby żyć zgodnie z rytmem przyrody. W tym celu możemy rezygnować z trawnika na rzecz kwietnej łąki przyjaznej pszczołom, urządzić w ogrodzie oczko wodne, z którego latem skorzystają ptaki, a ścieżkę do wejścia oświetlić lampkami solarnymi zamiast elektrycznymi. Takie otoczenie i styl życia zobowiązują, aby w aranżacji wnętrza zastosować wyłącznie naturalne materiały. Jednocześnie takie, które zostaną z nami na lata, a odpowiednio pielęgnowane zachowają piękny, stylowy wygląd. Te wymagania doskonale spełnią deski dębowe z oferty polskiej marki Jawor-Parkiet. Jedocześnie znakomicie podkreśla charakter wnętrza domu pod miastem. Eleganckie deski z kolekcji Luxury o długości 2,2 m czy Luxury Maxi o długości 2,5 m będą niebywale efektowną bazą wnętrza w stylu country glam, łączącego sielski klimat z elegancją i połyskiem. Ponieważ jest to stylistyka oparta na jasnej kolorystce, świetnie pasować będą dekory Dąb Elegance Bielony czy Dąb Color Bianco. Deska podłogowa, która łączy szlachetny, luksusowy wygląd z naturalnością, to wybór stylistycznie ponadczasowy. Natomiast w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją podłogi daje gwarancję, że długo będziemy cieszyć się jej urokiem. Z kolei amatorzy stylu cottage czy angielskiego, którzy preferują wystrój oparty na klasycznej ciemnej palecie (butelkowej zieleni, brązu, indygo) będą zachwyceni podłogą z kolekcji FertigDeska w takiej kolorystyce, jak Dąb Czarny czy Dąb Antyk.

dąb czarny drewniana podłoga

Rustykalny klimat

Atmosfera domu za miastem może przywołać miłe wspomnienia z wakacji spędzanych na wsi, zwłaszcza gdy zdecydujemy się na styl rustykalny. Postarzane meble, drewniane belki sufitowe i oczywiście podłoga z dębowych desek to punkt wyjścia do aranżacji wnętrza w tej estetyce. Idealne będę naturalne deski dębowe Retro Collection Jawor-Parkiet, zwłaszcza z linii Handmade Line inspirowanej tradycyjną zabudową Warmii i Mazur. Rzemieślnicza obróbka i oryginalna ręczna stylizacja sprawiają, że na ich powierzchni odnajdziemy liczne ślady hebla, delikatne pofalowania i nieregularności. Dzięki temu podłoga nabiera niezwykłej autentyczności  - ma się wręcz wrażenie, że jest w domu od dawna. Drobne zagłębienia oraz czterostronnie ścięte krawędzie dają efekt postarzenia. Taki sposób wykończenia sprawia, że podłoga pięknie znosi upływ czasu i trudy eksploatacji. Zarazem doskonale oddaje rustykalny, sielski charakter wnętrza. Ponieważ styl rustykalny nie lubi połysku lakierowanych powierzchni, warto zwrócić uwagę na sposób wykończenia desek naturalnym olejowoskiem. Podłogi Retro Collection w wyjątkowy sposób łączą zamiłowanie do naturalnego piękna z designem i funkcjonalnością. Mogą być z powodzeniem stosowane na ogrzewaniu podłogowym. Ponadto, gdy zaistnieje konieczność dają możliwość wykonania miejscowych napraw. Wszystko to sprawia, że z pewnością zaspokoją wymagania miłośników sielskiego stylu, którzy zarazem nie chcą rezygnować  z nowoczesnego komfortu.

 

debowa podłoga w domu w kuchni

Niepowtarzalne piękno drewna

Urządzając dom za miastem warto sięgać po materiały i wyposażenie, które zostały wytworzone w myśl idei zrównoważonego rozwoju. Tak jak kolekcja podłóg Zero Waste Jawor-Parkiet. Tym co, je wyróżnia, jest wyeksponowanie naturalnych cech drewna, takich jak liczne sęki, różnice kolorystyczne czy pęknięcia. To wszystko wraz z niezwykle bogatym rysunkiem słojów odkryjemy w każdym z dziesięciu dekorów tworzących tę kolekcję. Te pozorne wady surowca, pozwalają w pełni docenić naturalną urodę drewna. Deski oraz parkiety z kolekcji Zero Waste pozwolą cieszyć się unikaną, piękną podłogą mając jednocześnie satysfakcję świadomego i przyjaznego planecie wyboru.

MATERIAŁ PARTNERA

Zobacz również