Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw

Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw odbędzie się 14-15 września 2013 roku. To impreza dla miłośników ogrodów, sadów i zdrowego jedzenia.

 

Świętowanie rozpocznie korso kwiatowo-owocowo-warzywne, w którym zaprezentują się: Instytut Ogrodnictwa, szkoły, placówki kulturalne, działkowcy i zagraniczni goście.

Podczas tego szczególnego wrześniowego weekendu odwiedzający nasze miasto mogą podziwiać dwie wystawy prezentowane przez Instytut Ogrodnictwa i Młodzieżowe Centrum Kultury, wyniki prac nad doskonaleniem gatunków warzyw, owoców i roślin ozdobnych.

Odwiedzający Instytut Ogrodnictwa spróbują potraw z grzybów przygotowanych przez Stowarzyszenie Branży Grzybów Uprawnych. W sprzedaży oferowane będą środki do produkcji ogrodniczej (nawozy, narzędzia, podłoża), a także rośliny ozdobne, zioła i warzywa.

Będzie można kupić najnowsze książki o tematyce ogrodniczej, a także otrzymać poradę z zakresu produkcji warzyw, sadownictwa i roślin ozdobnych.

Tradycją staje się też zaproszenie gości do degustacji „skierlotki”, czyli skierniewickiej szarlotki oraz owocowej zupy – jabłonnika na mięcie.

Stałym elementem święta jest kiermasz na ulicach miasta, na którym można kupić rośliny ozdobne, rośliny pokojowe – od nasion, po dorodne byliny, krzewy czy drzewa z upraw kontenerowych.

Od 1997 roku Skierniewice zapraszają do udziału w Targach Ogrodniczo-Rolnych, które są doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi kierunkami w produkcji ogrodniczej czy z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w ogrodnictwie.

Miejsce: centrum Skierniewic
Organizator: Urząd Miasta Skierniewice, 96 – 100 Skierniewice, Rynek 1,
 tel.  46 834 51 00, fax. 46 834 51 51

Więc na: www.swietokwiatow.pl

/Tekst i zdjęcia: materiały prasowe/

Zobacz również