warszawa w kwiatach i zieleni

Dwa tygodnie na zgłoszenie do 38. Konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”!

Eko życie

Już tylko do 4 lipca można zgłosić swój ogród, balkon czy ukwiecone okna do rywalizacji o miano najpiękniejszego w  stolicy w ramach 38. Konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni.

Konkurs „Warszawa w kwiatach” powstał, aby mobilizować i zachęcać warszawiaków do ukwiecania i zazieleniania stolicy. Przechadzając się ulicami miasta dostrzec można, że cel ten jest z zapałem realizowany – parapety, balkony i ogródki budzą zachwyt, a jury konkursowe stanie przed nie lada wyzwaniem, kiedy przyjdzie im wybrać tegorocznych laureatów. Z całą pewnością w warszawiakach drzemie żyłka prawdziwych ogrodników.

W ramach aktywności towarzyszącym Konkursowi przeprowadzone zostało webinarium na żywo „Ogród na lata” oraz warsztat „Domek dla owadów”, z którego uczestnicy dowiedzieć się mogli, jak zbudować schronienie dla drobnych stworzonek, stosując naturalne materiały występujące w przyrodzie i tym samym pomóc pożytecznym owadom. Obydwa spotkania można obejrzeć na profilu na Facebooku Warszawa w kwiatach. W weekend 19-20 czerwca w Hali Koszyki odbyła się natomiast Wielka Wymiana Sadzonek, podczas której Warszawiacy mogli przygarnąć nowe roślinki do swoich ogrodów. 

Dla tych, którzy mają ochotę na jeszcze większą dawkę ogrodniczych inspiracji zostanie zorganizowane spotkanie poświęcone ogrodom prowadzonym zgodnie z ekologicznymi zasadami, zakładającymi odzyskiwanie deszczówki, ograniczanie zużycia wody, przekształcanie odpadów naturalnych w kompost. Już 25 czerwca warsztat „Naturalny ogród” będzie można obejrzeć na profilu Konkursu

Wszyscy miłośnicy natury będą mogli dodatkowo wziąć udział w dwóch akcjach specjalnych, które zostaną zorganizowane na fanpage’ach "Warszawy w kwiatach" na Facebooku oraz Instagramie. Pierwsza z nich to konkurs, w którym użytkownicy będą mogli pochwalić się rośliną w swojej kolekcji, z której są najbardziej dumni. Drugą jest akcja "Wszystkie Ogrody Warszawy", w ramach której ma powstać ranking roślin najczęściej hodowanych przez warszawiaków. 

Do końca naboru działa Roślinna Linia Ratunkowa prowadzona przez eksperta ogrodniczego, który dwa razy w tygodniu podczas czterogodzinnych sesji odpowiada na pytania internautów związane z hodowlą i uprawą roślin. To niepowtarzalna szansa, by uzyskać porady i wskazówki w kwestiach związanych z ogrodnictwem.

Do Konkursu mogą się zgłosić nie tylko indywidualni mieszkańcy Warszawy, ale też firmy i instytucje działające na terenie miasta oraz grupy podejmujące zielone inicjatywy. W tym roku nabór prowadzony będzie od 1 czerwca do 3 lipca. Zgłaszać można się w kategoriach: 

  • Balkon, loggia lub okno
  • Ogródek przy budynku wielorodzinnym
  • Tereny spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, budynków komunalnych
  • Ekoogród/ogród nowoczesny
  • Inne formy zieleni miejskiej

38. Konkurs “Warszawa w kwiatach i zieleni”, nabór: 1 czerwca - 4 lipca 2021

Więcej informacji:
www.warszawawkwiatach.pl
www.facebook.com/warszawawkwiatach
www.instagram.com/warszawawkwiatach
Weranda Country jest patronem medialnym wydarzenia

Zdjęcia: Shutterstock, materiały prasowe

Zobacz również