Zadbany trawnik przed domem

Koszenie trawy jeszcze nigdy nie było tak przyjemne! Poznaj roboty koszące Husqvarna

Porady

Piękny, równo skoszony, gęsty, intensywnie zielony, wolny od mchu i chwastów – to cechy idealnego trawnika. Aby uzyskać taki efekt, trzeba włożyć wiele wysiłku i czasu w jego pielęgnację. Czy to jedyna droga? Bardziej efektywnym rozwiązaniem jest robot koszący, który zadba o Twój trawnik bez Twojego udziału, dając Ci wolne od koszenia.

reklama

Zadbany trawnik bez wysiłku? To możliwe!

Zielony i równo skoszony trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Pełni nie tylko rolę użytkową, uprzyjemnia czas spędzony  w ogrodzie, ale także eksponuje rośliny ozdobne. Niemniej utrzymanie go w dobrej kondycji jest czasochłonne i wymaga olbrzymiego nakładu pracy, a niekiedy też finansowego.

Pielęgnacja trawnika to szereg zabiegów, a jednym z podstawowych jest regularne koszenie, które pobudza trawę do intensywnego i zdrowego wzrostu, ale także minimalizuje występowanie mchu i chwastów. Aby osiągnąć efekt intensywnie zielonego i gęstego trawnika przypominającego kobierzec, należy kosić trawę przynajmniej raz w tygodniu, a to wymaga czasu, wysiłku i sprzyjających warunków pogodowych.

Na szczęście z pomocą przychodzą nam nowoczesne technologie obecne już nie tylko w domu, ale i w ogrodzie. Roboty koszące wyręczają nas od uciążliwego obowiązku koszenia trawy, a jednocześnie gwarantują dużo lepszą kondycję trawnika. Żadna tradycyjna kosiarka nie zapewnia takich efektów!

Inteligentny robot koszący Husqvarna, czyli sposób na piękny trawnik

Husqvarna, jako lider w kategorii kosiarek automatycznych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom już w 1995 roku zaprojektowała i wprowadziła na rynek pierwszego robota koszącego. Zamysłem szwedzkiego producenta była automatyzacja pracy w ogrodzie, ułatwienie użytkownikowi pielęgnacji trawnika przy jednoczesnej oszczędności jego czasu. Rezultatem tych działań jest sukcesywnie rozbudowywana oferta inteligentnych maszyn Automower®.

Roboty koszące Husqvarna oferują cały szereg korzyści. Gwarantują doskonały wygląd trawnika każdego dnia, poprawę wyglądu i kondycji trawy oraz ograniczenie rozwoju mchu i chwastów. Poza tym eliminują problem z utylizacją pokosu i zmniejszają potrzebę nawożenia. Roboty Automower® są w pełni bezpieczne, pracują bardzo cicho (59 dB) i nie emitują szkodliwych spalin, są więc przyjazne środowisku i otoczeniu. Same koszą trawę, a Ty możesz odpoczywać, spędzać czas z rodziną lub zająć się innymi, bardziej wymagającymi pracami pielęgnacyjnymi w ogrodzie.

Mężczyzna sterujący robotem koszącym za pomocą smartfona
Mężczyzna sterujący robotem koszącym za pomocą smartfona.

Wszystkie te korzyści to wynik inteligentnej pracy kosiarek automatycznych Husqvarna. Roboty Automower® regularnie bez względu na porę czy pogodę (mogą pracować także w czasie deszczu) precyzyjnie ścinają niewielkie przyrosty trawy za pomocą dwóch ostrych, obrotowych noży. Ścinki są na tyle drobne, że nie trzeba ich zbierać. Zostają na trawniku, zamieniając się w odżywczy, naturalny nawóz. Koszenie odbywa się w schemacie nieregularnym, przez co trawa jest ścinana z każdej strony, na jednakową wysokość i nie ma śladów po kołach maszyny.

Kosiarki automatyczne Husqvarna zostały zaprojektowane z myślą o użytkowniku, jego potrzebach i różnorodności ogrodów. Jak przystało na maszyny stworzone z wykorzystaniem zaawansowanych technologii wyposażone są w szereg inteligentnych funkcji. 

Docierają w każdy zakamarek ogrodu, pokonują wąskie przejścia, doskonale radzą sobie z koszeniem na wzniesieniach (niektóre modele nawet do 70%), omijają przeszkody, automatycznie się ładują, dostosowują częstotliwość koszenia do tempa wzrostu trawy i warunków pogodowych, a wybrane modele można bardzo szybko zintegrować z systemem smart home, jak również wydawać im głosowe polecenia.

Poza tym są łatwe w obsłudze i można nimi zarządzać (monitoring, zmiana ustawień) za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie. Co ważne, roboty koszące Automower® są zasilane akumulatorowo w związku z czym, pracują bardzo cicho, nie zakłócając spokoju domownikom czy sąsiadom. Wszystkie modele robotów Husqvarna zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie użytkowania. Jeśli maszyna zostanie podniesiona lub przewrócona, noże natychmiast zatrzymają się i schowają w dysku tnącym. Dodatkowo rozlegnie się głośny alarm, który dezaktywuje się za pomocą unikalnego kodu PIN.

Roboty Automower® są proste w obsłudze i tanie w eksploatacji. Bardzo ważna jest regularna wymiana noży. Muszą one być ostre, aby ciąć zamiast szarpać źdźbła trawy, bo dzięki temu zachowuje ona zdrowy wygląd i dobrą kondycję. Maszynę należy również systematycznie czyścić z resztek trawy. Zwłaszcza kiedy pracowała ona podczas deszczu. Nadmierna ilość ścinków trawy i zanieczyszczeń przyklejone do obudowy i dysku tnącego niepotrzebnie obciążają maszynę, spowalniają poruszanie się, w efekcie utrudniając jej efektywną pracę. Czyszczenie robota jest również bardzo proste. Wystarczy miękka, nieduża szczotka i wilgotna ściereczka.

Dbałość o maszynę i regularne serwisowanie zapewnią długoletnie i bezawaryjne użytkowanie nawet do kilkunastu lat.

Poznaj sprawdzone modele robotów Husqvarna idealne do Twojego ogrodu

Husqvarna działa na rynku robotów od ćwierć wieku i doskonale wie, że każdy ogród jest inny, a każdy użytkownik ma swoje preferencje. Dlatego też szwedzki producent oferuje szeroki wybór maszyn, aby każdy mógł wybrać model najodpowiedniejszy do swojego ogrodu i swoich potrzeb. Kompleksowa obsługa ogrodów o złożonym kształcie z wąskimi przejściami i wzniesieniami to specjalność robotów Automower®.

Sprawdź, jak dobrać odpowiedni model robota koszącego Husqvarna do swojego ogrodu.

Robot koszący Husqvarna Automower 310
Robot koszący Husqvarna Automower 310

Kosiarka automatyczna do koszenia średniej wielkości trawników

Polecanym modelem do pielęgnacji średniej wielkości ogrodów o powierzchni do 1000 m² jest robot Automower® 310, który doskonale radzi sobie z trawnikami o nieregularnym kształcie, z liczną architektura ogrodową czy wzniesieniami o nachyleniu do 40%. Sprawnie pokonuje wąskie przejścia i automatycznie rozpoczyna tryb koszenia po spirali, gdy tylko natrafi na obszar z wyższą trawą celem wyrównania różnicy. Posiada intuicyjne menu i wymienną obudowę. Jak wszystkie modele Automower® 310 jest zabezpieczony kodem PIN i uzbrojony w donośny alarm, gdy maszyna zostanie podniesiona lub przewrócona.

Pracę robota można kontrolować za pomocą smartfona dzięki Automower® Connect@Home, czyli łączności Bluetooth z zasięgiem do 30 m. Ułatwia to m.in. modyfikację ustawień czy harmonogramu. Pełną łączność z dowolnego miejsca na świecie daje możliwość zainstalowania opcjonalnego modułu Automower® Connect.

Ciesz się już dziś zadbanym trawnikiem bez Twojego zaangażowania. Kup robota Husqvarna Automower® 310.

Jaki robot koszący sprawdzi się do pielęgnacji dużych trawników?

Automower® 430X to robot do precyzyjnego koszenia rozległych, nieregularnych obszarów o powierzchni do 3200 m², z licznymi nasadzeniami, czy architekturą ogrodową. Maszyna pracuje efektywnie również na wzniesieniach o nachyleniu do 45%. Pokonuje wąskie przejścia od 60 cm, posiada funkcje koszenia po spirali i podświetlaną klawiaturę menu.

Wbudowany fabrycznie GPS – jak w każdym modelu serii X-line - sprawia, że robot tworzy mapę ogrodu, zapamiętuje, które obszary zostały już skoszone i dostosowuje odpowiednio swój plan pracy. Czujnik pogody pozwala dostosować czas pracy do warunków atmosferycznych. W praktyce oznacza to, że robot automatycznie skraca czas koszenia, gdy nie jest ono potrzebne (np. w czasie suszy). Maszyna posiada reflektory LED oraz gumowy zderzak przedni dla większego bezpieczeństwa pracy.

Robot koszący husqvarna Automower 430X
Robot koszący husqvarna Automower 430X

Miłośnicy technologii smart home docenią niewątpliwą zaletę Automower® 430X jaką są otwarte API i aplety IFTTT, pozwalające na integrację robota z systemem inteligentnego domu.

Dla tych co często wyjeżdżają lub po prostu lubią mieć wszystko pod kontrolą przydatny będzie moduł Automower® Connect (łączność GSM), umożliwiający zarządzanie maszyną z dowolnego miejsca na świecie za pomocą smartfona. Zmiana ustawień, harmonogramu pracy, czy po prostu śledzenie robota (także w przypadku kradzieży? Proszę bardzo – zrobisz to na swoim smartfonie.

Szukasz niezawodnego i wydajnego robota koszącego? Poznaj Automower® 430X.

Autoryzowany Diler Husqvarna – fachowe doradztwo i profesjonalna instalacja

Jeżeli nie masz pewności, czy dany robot koszący sprawdzi się w Twoim ogrodzie, zapytaj Autoryzowanego Dilera Husqvarna. Przedstawiciel na podstawie wizji lokalnej ogrodu, wielkości trawnika, ukształtowania i skomplikowania terenu, oraz Twoich preferencji zaproponuje optymalny model Automower®. Montaż maszyny nie jest skomplikowany, jednak warto skorzystać z usługi Autoryzowanego Dilera, który dokona instalacji i skonfiguruje robota, a w razie potrzeby udzieli krótkiego instruktażu z jego obsługi.

Sieć Autoryzowanych Dilerów Husqvarna to również szeroki zakres usług serwisowych i pełne wsparcie posprzedażowe. Od regularnych przeglądów i aktualizacji oprogramowania, poprzez naprawy pogwarancyjne, po przechowywanie maszyn poza sezonem. Dilerzy zapewniają także dostęp do bogatej gamy oryginalnych i przydatnych akcesoriów jak chociażby hak do przechowywania robota, zestaw szczotek do czyszczenia i konserwacji, wymienne obudowy czy naklejki personalizujące maszynę.

Znajdź najbliższego Autoryzowanego Dilera Husqvarna:

https://www.husqvarna.com/pl/wyszukiwarka-dilerow/

Nowoczesne ogrodnictwo

Roboty koszące Husqvarna odmieniły sposób pielęgnacji trawników i przeniosły go na zupełnie inny poziom. Nowoczesne technologie akumulatorowe coraz częściej goszczą również w polskich ogrodach. Obecne możliwości pielęgnacji trawnika pozwalają na wygodne zarządzanie pracą robota za pośrednictwem smartfona, z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki temu możemy spokojnie wypoczywać na urlopie, a po powrocie cieszyć się idealnie przystrzyżonym trawnikiem.

Aplikacja Automower® Connect oferuje znacznie więcej. Umożliwia integrację robota z systemami Smart Home, czy asystentami głosowymi Amazon Alexa lub Google Home. Dzięki otwartemu API i apletom IFTTT możesz również skonfigurować swojego robota Automower® z systemem nawadniania i cieszyć się smart ogrodem!

Dzięki temu pielęgnacja trawnika jest maksymalnie dopasowana do Twoich potrzeb. Kosiarka może współpracować jako integralny element Smart Garden i być zsynchronizowana z innymi elementami systemu Smart Home, odpowiadającymi np. za nawadnianie, oświetlenie, opuszczanie rolet, czy zamykanie bramy. Daje to w zasadzie nieskończone możliwości. Przykładowo, po zakończeniu koszenia automatycznie uruchamia się podlewanie lub w innym scenariuszu robot rozpoczyna pracę dopiero po zapadnięciu zmroku. Coraz częściej mamy do czynienia z zaawansowaną technologią w ogrodzie, a inteligentne roboty koszące stają się codziennością, wypierając tradycyjne rozwiązania i maszyny spalinowe.

Roboty Automower® to maszyny nie tylko do przydomowych ogrodów bo przecież poza nimi istnieją również tereny zieleni miejskiej czy komercyjnej, które również wymagają pielęgnacji. Husqvarna doskonale o tym wie i jako pionier w branży automatycznego koszenia, w swojej ofercie posiada również kosiarki automatyczne do zastosowań profesjonalnych – seria 500. I to właśnie w tym segmencie maszyn może pochwalić się tegorocznym osiągnięciem – unikatową technologią EPOS.

Jest to innowacyjne rozwiązanie robotów Automower® do profesjonalnych zastosowań eliminujące konieczność montażu fizycznych przewodów, oparte na systemach satelitarnej nawigacji, dające możliwość koszenia w tzw. wirtualnych granicach. Technologia ta  zwiększa elastyczność i zastosowanie robotów serii 500 do pielęgnacji rozległych terenów zieleni publicznej czy komercyjnej, wkraczając również na dotychczas niedostępne obszary przechodzące przez twarde powierzchnie (betonowe podjazdy, alejki asfaltowe czy wyłożone kostką, itp.) lub często przebudowywane.

Materiał Partnera: Husquarna.com

Zobacz również