Jak urządzić ogród na wiosnę? Zobacz najpiękniejsze ogrodowe dodatki i ozdoby

Jak urządzić ogród na wiosnę? Zobacz najpiękniejsze ogrodowe dodatki i ozdoby

Projektowanie ogrodu

Powieś budki lęgowe dla ptaków, udekoruj trawnik lampionami, stwórz klimatyczną altankę. Dzięki temu każda chwila spędzona w ogrodzie stanie się prawdziwą przyjemnością!

Altanka ogrodowa, sklep.weranda.pl
Altanka ogrodowa, sklep.weranda.pl

Altanka ogrodowa - nie tylko dla romantyczki

Jeśli twój ogród pełen jest tajemniczych zakątków, ozdobnych pnączy i panuje w nim artystyczny chaos, idealnym dopełnieniem będzie nastrojowa altanka. Wykonana z metalu, ze specjalnie dopasowaną poduszką, będzie wspaniałym miejscem relaksu z książką lub filiżanką popołudniowej herbaty. 

Do romantycznego ogrodu świetnie będą pasować również dekoracyjne klatki dla ptaków zawieszone na drzewach, konewki w prowansalskim stylu, które możesz wykorzystać jako doniczki czy karmnik w kształcie filiżanki. Te dodatki wprowadzą subtelny, kobiecy klimat, dzięki któremu nabierzesz ochoty, by założyć lnianą sukienkę i wpleść kwiaty we włosy! 

Ciepłe światło lampionów sprawi, że każdy wieczór w ogrodzie będzie niezapomniany.
Ciepłe światło lampionów sprawi, że każdy wieczór w ogrodzie będzie niezapomniany.

Lampiony - dzięki nim wyczarujesz magiczny nastrój

Lampiony ogrodowe to niezwykle praktyczna, a jednocześnie atrakcyjna wizualnie dekoracja. Ich ciepłe światło sprawi, że każdy wieczór w ogrodzie będzie niezapomniany! Zwróć uwagę, by były solidnie wykonane i stabilne - dzięki temu nie przewróci ich silniejszy podmuch wiatru, a włożona do środka świeczka nie zostanie zdmuchnięta.

Te mniejsze idealnie sprawdzą sie jako oświetlenie stołu podczas ogrodowych przyjęć, te większe natomiast możesz ustawić na trawniku albo zawiesić na drzewach. Bez względu na to, czy wybierzesz rustykalny lampion-latarenkę czy bardziej oszczędny w formie model bambusowy, możesz być pewna, że skutecznie przyciągną wzrok twoich gości. 

Aby zachęcić ptaki do zamieszkania w ogrodzie, rozwieś budki lęgowe
Aby zachęcić ptaki do zamieszkania w ogrodzie, rozwieś budki lęgowe

Pomysłowe karminiki i poidełka - zadbaj o swoich skrzydlatych gości

Czym byłby ogród bez żyjących w nim zwierząt? Przebiegające po gałęziach wiewórki, tuptające nocą jeże, no i oczywiście wyśpiweujące wiosenne trele ptaki: to właśnie dzięki nim przebywanie w ogrodzie jest takie przyjemne. 

Aby skutecznie zachęcić ich do częstych odwiedzin, warto ustawić w ogrodzie ładne i praktyczne poidełka, z których skrzydlaci goście będą coraz chętniej korzystać, gdy wzrośnie temperatura na dworze. Zadbaj też o solidnie wykonane i estetyczne budki lęgowe na drzewach! Dzięki nim pomożesz ptakom znaleźć wygodne miejsce do gniazdowania, a potem będziesz obserwować, jak nieopodal twojego domu dorasta i uczy się latać nowe pokolenie sikorek, pleszek lub kopciuszków. Czy może być coś piękniejszego? 

Piękne i stylowe donice to bardzo ważny element każdego zadbanego ogrodu czy tarasu
Piękne i stylowe donice to bardzo ważny element każdego zadbanego ogrodu czy tarasu

Dekoracyjne doniczki - najlepsza oprawa dla kwiatów w ogrodzie i na tarasie

Piękne i stylowe donice to bardzo ważny element każdego zadbanego ogrodu czy tarasu. Dziś możemy w nich do woli przebierać, gdyż producenci prześcigają się we wprowadzaniu an rynek nowych modeli. Możesz zdecydować się na doniczki wiszące, wykonane z ceramiki w kwiatowy wzór w stylu retro lub zestaw trzech mniejszych doniczek z uchwytami, dzięki któym łatwo w nich umieścić kwiaty. Natomiast dla fanów romantycznych, angielskich ogrodów świetnym wyborem będzie donica metalowa w kształcie wazy, specjalnie postarzana, by wyglądała jak pozostawiona w ogrodzie przez wieki. 

Bez względu na to, jaki styl preferujesz, pamiętaj, by donice były wykonane z materiałów wysokiej jakości i by zapewniały roślinom odpowiednie warunki do rozwoju. To przecież one są tutaj najważniejsze! 

Tekst: Aleksandra Lamek, zdjęcia: shutterstock, sklep.weranda.pl