Świecące jelonki, lights4fun.co.uk

5 pomysłów na oświetlenie ogrodu zimą. Świecące drzewko, pingwiny czy altana cała w światełkach? Zobacz nasze inspiracje

Projektowanie ogrodu

Dzień zaczął się wydłużać, ale i tak wcześnie robi się ciemno. To światło dodaje nam teraz energii i optymizmu. Dlatego warto oświetlić ogród – poprawi to nastrój i pięknie wygląda zimą, szczególnie jeśli spadnie śnieg. Migoczące światełka i biel to piękna kompozycja. Zobacz nasze pomysły na romantyczne i zabawne oświetlenie ogrodu zimą.

reklama
Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: altana cała w światełkach
Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: altana cała w światełkach, fot. garden-collection.com

1. Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: altana cała w światełkach

Wiadomo, że zimą nie używasz jej tak często jak latem, ale może być piękną dekoracją ogrodu. Zamień swoją altanę w baśniowy obrazek, jak z opowieści o królowej śniegu. Dach udekoruj girlandą z iglaków i światełek, lampki zawieś też na roślinach stojących w altanie. Na stole i podłodze ustaw lampiony na tealighty. W podobny sposób możesz udekorować taras i patrzeć na niego przez okno w salonie. A jeśli wieczór jest pogodny warto ubrać się w kurtkę, przykryć kocem na bujanym fotelu i popatrzeć w noc z kubkiem gorącej czekolady.

Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: świecące gałązki
Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: świecące gałązki, fot. lights4fun.co.uk

2. Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: świecące gałązki

Takie kaskadowe lampki na jednym sznurze wyglądają niczym migoczące gałązki. Powieś je na drzewie albo krzaku, a efekt będzie naprawdę oszałamiający. Wybierz takie o ciepłym odcieniu, dadzą wrażenie przytulności. Możesz udekorować tak drzewa przy wejściu na teren, ale najlepiej powiesić je przed oknem, przez które często spoglądasz. Jeśli to okno w kuchni, a ty wstajesz, gdy jeszcze jest ciemno, nacieszysz oczy widokiem przy porannej kawie.

Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: konewka ze świecącą wodą
Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: konewka ze świecącą wodą, fot. amled.pl

3. Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: konewka ze świecącą wodą

To prosta, ale zupełnie wyjątkowa dekoracja. Zdecydowanie wywołuje efekt wow! Możesz ją kupić gotową albo zrobić samemu. Wystarczy do konewki z ocynkowanej stali lub emaliowanej doczepić ledowe światełka, które będą imitowały strumień wody, a potem konewkę zawiesić na drzewie, płocie czy specjalnym stojaku i gotowe.

Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: ledowe pingwiny
Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: ledowe pingwiny, fot. kochamymeble.pl

4. Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: ledowe pingwiny

Ta zabawna dekoracja spodoba się nie tylko miłośnikom "Pingwinów z Madagaskaru". W pingwinach jest coś takiego, że od razu wywołują uśmiech i rozbrajają. Już jeden świecący pingwinek postawiony obok wejścia czy na tarasie, wprowadzi do ogrodu sympatyczny klimat, a trzy rozbiją bank na pewno. Kto wie, może przywołają śnieg.

Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: świecące drzewko
Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: świecące drzewko, fot. lights4fun.co.uk

5. Pomysł na oświetlenie ogrodu zimą: świecące drzewko

To najbardziej klasyczna i elegancka z naszych propozycji, ale też bardzo efektowna. Najlepiej zrobić ją z zimozielonych roślin, np. bukszpanowej kuli czy tujowego drzewka. Wystarczy zawiesić na nich ledowe lampki, by wyglądały jak małe, świecące owoce. Sprytny patent: postawić dwie oświetlone rośliny symetrycznie po obu stronach wejścia do domu lub drzwi tarasowych.

Więcej inspiracji na oświetlenie ogrodu zimą znajdziecie w styczniowym numerze Werandy Country, który jeszcze przez tydzień jest do kupienia w salonach sprzedaży.

Tekst: Agnieszka Wójcińska,  Zdjęcia na otwarcie: lights4fun.co.uk, amazon.com

Zobacz również