pelargonie w ogrodzie

Pelargonie: kompozycje na balkon i do ogrodu

Rośliny ogrodowe

Niektóre udają bratki, inne przypominają róże, jeszcze inne wyciągają główki do słońca jak słoneczniki. Kwitną aż do jesieni. 

 

Pelargonie – najpiękniejsze kompozycje 

Pomysłowy ogrodowy kwietnik możesz zbudować z palety i kilku niepotrzebnych betonowych płyt. Stawiasz na nim mniejsze większe donice z różnymi odmianami pelargonii. Malutkie roślinki możesz powiesić.

Jak sadzić pelargonie

Pelargonie to zdecydowanie jedne z ulubionych i najbardziej popularnych roślin. Są bardzo wszechstronne – z powodzeniem można sadzić je w ogrodach i na tarasach, a nawet na parapertach. Wybierając odmianę pelargonii zwróć uwagę na jej specyficzne potrzeby, np. pelargonie rabatowe lubią nasłonecznione miejsca a pelargonie wielkokwiatowe są wrażliwe na mocne słońce i skoki temperatur.

Narzędzie ogrodnicze kupisz na sklep.weranda.pl

Pelargonie w donicach na nóżce

Aby zielona ściana lasu zakwitła, dodaj jej trochę koloru. Obok ławki pod drzewami ustaw dużą donicę na nóżce i posadź w niej wielki krzak różowych pelargoni.

Zobacz także: Czosnek ozdobny do ogrodu: fioletowe kule na rabatach

Pelargonie w ogrodzie

Pomysłowy ogrodowy kwietnik możesz zbudować z palety i kilku niepotrzebnych betonowych płyt. Stawiasz na nim mniejsze i większe donice z różnymi odmianami pelargonii. Malutkie roślinki możesz powiesić.

Najpopularniejsze odmiany pelargonii

Do uprawy w ogrodach oraz na balkonach najbardziej nadają się pelargonie rabatowe. Mają białe, czerwone, różowe, purpurowe i fioletowe odcienie. 

Pelargonie wielkokwiatowe lub pelargonie angielskie Występują przeważnie w odcieniach różu, ale zdarzają się też kwiaty białe lub czerwone. Są wrażliwe na mocne słońce i niskie temperatury, dlatego najlepiej hodować je w domu.

Ciekawe są także pelargonie bluszczolistne (kolory od białego do czerwonego), który posadzone w wiszących donicach, tworzą wtedy wielopoziomowe kaskady na ogrodzeniach lub balkonach. Kochają słońce, ale dobrze czują się także w półcieniu.

Więcej kompozycji z pelargonii znajdziesz w galerii.

Tekst: Beata Woźniak
Zdjęcia: pelargoniumforeurope.com

Zobacz również