bukiety z kwiatów polnych

Inspiracje na letnie bukiety z kwiatów polnych od Kingi z greenmorning.pl

Zrób to sam

Dzikie i nieuczesane. Takie są najpiękniejsze wiązanki z pola; wszystko jedno, czy wstawisz je do kanki, włożysz w ramki czy upniesz na kapeluszu.

reklama

Kompozycje z kwiatów polnych

Lato to prawdziwy wysyp roślin, a najpiękniejsze są polne kwiaty. Kolorowe, pachnące i bezpretensjonalne. Najelpiej zebrane samodzielnie i ułożone w fantazyjne kompozycje. Bławatki, krwawniki, delikatne wąsy wyki, maczki, żmijowiec, przetacznik, do tego kłosy pszenicy, żyta, owsa. Pięknie im w koszyku.

Dzikie i nieuczesane. Takie są najpiękniejsze wiązanki z pola; wszystko jedno, czy wstawisz je do kanki, włożysz w ramki czy upniesz na kapeluszu – bukiety z polnych kwiatów będa wyglądały pięknie. Będą wspaniałą dekoracją w wiejskim stylu.

Jak zrobić bukiet z polnych kwiatów

Naturalne, surowe tkaniny, takie jak lniany obrus to żywioł polnych kwiatów. Do tego drewniane młynki, solniczki i pieprzniczki oraz pocięty na plastry pieniek zamiast spodka. Dekoracja gotowa!

Aby zrobić kwiatowy stroik, nie potrzebujesz nawet wstążki. Polne bukieciki możesz przecież przewiązać trawą.

Gdy twój bukiet już oklapnie (niestety, polne kwiaty długo w wazonie nie postoją), koniecznie wykorzystaj wrotycz. Napar z niego odgania kleszcze, komary i muchy.

Więcej zdjęć obejrzysz w galerii.

TEKST: JOANNA HALENA
ZDJĘCIA I STYLIZACJA: ANNA SIMON, KINGA BŁASZCZYK-WÓJCICKA/GREENMORNING.PL 

Zobacz także: 5 pomysłów na proste i efektowne letnie bukiety kwiatów

Zobacz także: Suszone zioła – zbieranie, zastosowanie i pomysły na dekoracje

Zobacz również