Dynie i chryzantemy

6 sposobów na dekoracje z dyni przed domem. Zobacz nasze inspiracje

Zrób to sam

Podoba wam się ozdabianie wejścia do domu dyniami z okazji jesieni i Halloween? Zastanawiacie się, jak w tym roku zaaranżować dekoracje z dyni przy drzwiach. Koniecznie zobaczcie nasze podpowiedzi!

reklama
Dynie przy drzwiach Jack-o’-lantern

1. Dekoracje z dyni przy drzwiach – klasyczny Jack-o’-lantern

Wydrążona dynia z wyciętymi otworami w kształcie oczu i zębów to klasyka amerykańskich dekoracji haloweenowych. W Polsce też pokochało ją mnóstwo osób, nie tylko dzieci. Wygląda bardzo efektownie, a dodatkową jej zaletą jest to, że po zmroku możesz zapalić w niej świeczkę albo tea light, co daje niesamowity klimat. Zrobisz ją bardzo łatwo sam: wystarczy odciąć dekiel, wybrać nasiona z miąższem, a potem wyciąć oczy i usta. Mogą być klasyczne albo w kształcie kocich oczu i pyszczka. Najwygodniej zrobić to specjalnym zestawem nożyków, które kupisz w internecie czy Tigerze.W domu wycięta dynia zaczyna gnić po kilku dniach i nieładnie pachnie, na dworze wytrzyma znacznie dłużej. Jeśli chcesz iść w amerykańską klasykę jeszcze dalej, powieś na drzwiach wyciete z czarnego kartonu straszne zęby czy nietoperze. Efekt gwarantowany!

 

Dynia przy drzwiach, dużo dyni

2. Dekoracje z dyni przy drzwiach – postaw na ilość

Ten pomysł jest prosty. Poukładaj przy drzwiach mnóstwo dyń, a sama ich ilość wywoła efekt "wow".  Pomieszaj dynie w różnych kolorach - pomarańczowe, białe, żółte, te mniejsze i te większe. Niektóre możesz wydrążyć i powycinać w nich oczy, a do środka wstawić świeczkę. Taka aranżacja świetnie sprawdzi się przed większym domem w stylu klasycznym, jak ten ze zdjęcia, ale też przed rustykalną chatą.

Zobacz takze: Takich dekoracji z dyni jeszcze nie widzieliście!

Dynie przy drzwiach malowane

3. Dekoracje z dyni przy drzwiach – pomaluj dynie na różne kolory

Znudziły ci się dyniowe dekoracyjne klasyki, pomaluj dynie farbami, zanim ustawisz je przed drzwiami. Na złoto, biało, jedną możesz nawet zamienić w muchomora, wszystko zależy od wyobraźni. Chcesz zaskoczyć gości? Zrób dyniową aranżację inspirowaną "Alicją w krainie czarów". Różne motywy z tej książki wymaluj na dyniach, jednej dołóż królicze uszy, innej cylinder. Całość dopełnij wielkimi kartami do gry wciętymi z kartonu i wetkniętymi w donice przy drzwiach oraz zawieszonym na drzwiach wiankiem z ozdobnym zegarkiem Królika.

Dekoracje z dyni na drewnianych schodach

4. Rustykalne dekoracje z dyni przy drzwiach – dynie na drewnianych schodach

To świetna opcja do dekoracji przed wejściem do wiekowej chaty. Dynie pięknie komponują się z drewnem. Ustaw różnokolorowe, większe i mniejsze dynie na drewnianych stopniach, obok postaw kolorowe emaliowane naczynia i metalowe lampiony. Będzie prosto, rustyklanie i pięknie!

Zobacz także najpiekniejsze ozdobne odmiany dyni

Dynie i chryzantemy oraz wianek

5. Dekoracje z dyni i chryzantem przy drzwiach

Dynie pięknie wyglądają w towarzystwie chryzantem – czerwonych, żółtych, fioletowych i białych. Ustaw przed wejściem donice z chryzantemami, dorzuć ozdobną kapustę. Pomiędzy donicami, po dwóch stronach drzwi, połóż symetrycznie dwie duże dynie i kilka mniejszych. Stworzą bardzo naturalną, sezonową dekorację. Ciekawy pomysł: do wazonów po bokach wejścia włóż wysokie suszone trawy, a na drzwiach powieś wianek z jesiennych liści.

Zobacz wiecej pomysłów na jesienne wianki na drzwi

Dynie wkomponowane w rośliny przed domem

6. Dekoracje z dyni – dynie wkomponowane w rośliny przy wejściu

To prosty pomysł na bardzo naturalną aranżację z dyniami, ułóż je po dwóch stronach schodów lub ścieżki prowadzącej do wejścia i zrób z nich kompozycję z rosnącymi tam na stałe roślinami. W tym przypadku wokół dyni przepleciono bluszcz, wspinajacy się na poręcze schodów, ale możesz też wkomponować dynie w trawy czy rabaty z drobnych kwiatów. 

Tekst: Agnieszka Wójcińska  Zdjęcia: Shutterstock

Zobacz również