Wielkanocne dekoracje stołu niebieskie

Wielkanocne dekoracje stołu w 3 kolorach. Co wybierzesz – żółty, niebieski czy róż?

Styl życia

Zastanawiasz się, jak w tym roku udekorować stół na Wielkanoc? Kolorowe dekoracje wielkanocne świetnie pasują do wnętrz domu na wsi. Oto inspiracje na dekoracje stołu w trzech kolorach, z wykorzystaniem żonkili, szafirków, ciemierników, pisanek i cukrowych jajeczek oraz kolorowej ceramiki i piórek. To które wybieracie?

reklama

Wielkanocne dekoracje stołu

Myślisz o tym, jak zaaranżować stół na wielkanocne śniadanie i obiad? Jest tyle możliwości! My polecamy stół kolorowy, z wyraźną, jedną wiodącą barwą. Wielkanoc w tym roku wypada wyjatkowo wcześnie, za oknem jeszcze szarawo, więc kolor natchnie nas duchem wiosny. Poza tym wspaniale pasuje do siedlisk, rustykalnych wnętrz i klimatów. 

Niech kolorowe będą nie tylko pisanki, ale ceramika stołowa, a przede wszystkim kwiaty. Zależnie od opcji, którą wybieracie, przygotujcie żonkile, tulipany, hiacynty, szafirki w doniczkach albo ciemierniki, nazywane zimowymi pięknościami, które jeszcze pięknie kwitną. Przydadzą się też figurki królików, ozdobne jajka i jajeczka cukrowe, a także stylowa patera na słodką bohaterkę Wielkanocy – babę lub paschę. Ma być wesoło, barwnie i energetycznie!

Zainspirujcie się pomysłami z kwiaciarni Kwiaty&Miut na dekoracje stołu wielkanocnego w trzech kolorach i wybierzcie ten, który Wam najbardziej w duszy gra.

Wielkanocne dekoracje stołu w kolorze żonkili
Żonkile kwitną właśnie teraz – na przełomie marca i kwietnia, więc chyba najbardziej kojarzą się z Wielkanocą. Warto wykorzystać je w świątecznych dekoracjach
Stół wielkanocny dekoracje w kolorze żonkili
Piękno tkwi w prostocie – wystarczą szklane wazony, do których włożysz żonkile oraz gałązki bazi albo leszczyny, porcelanowy królik i mamy piękną dekorację wielkanocną, do zrobienia na szybko.

1. Stół wielkanocny dekoracje w kolorze żonkili

To do tych kwiatów dobierasz pozostałe elementy aranżacji. A więc na pewno żółtą ceramikę, ładnie sprawdzi się rustykalna, możesz też wymieszać naczynia żółte i białe. Obrus może być biały w roślinny wzór albo delikatną łączkę. Pisanki naturalne i zielone, bo zielony pięknie komponuje się z łodyżkami żonkili i żółtym kolorem. Dla dodatkowego efektu rozrzuć na stole białe piórka (kupisz je w sklepie papierniczym albo z dekoracjami). Nakrycia możesz dodatkowo udekorować bukszpanem i cukrowymi jajeczkami albo położyć obok każdego małą czekoladkę w żółtym opakownaiu.
Ważne jest też szkło – idealne będą szklanki w jego zielonkawym odcieniu i małe, przeźroczyste wazoniki, do których powstawiasz kwiaty w kilku miejscach na stole. Na środku albo na konsoli obok postaw większą, kwiatową, prostą dekorację. Do jednego szklanego wazonu włóż żonkile, do drugiego gałązki leszczyny albo bazie. Na gałązkach zawieś dekoracje z piórek albo własnoręcznie zrobione papierowe jajka–bombki. Obok postaw ceramicznego królika. I gotowe!

Zobacz także: 7 pomysłów na proste dekoracje z papieru DIY

Stół wielkanocny dekoracje w kolorze różu
To propozycja dla romantyków, nastrój robią tu różowe ciemierniki i delikatna porcelana w połączeniu ze złotymi sztućcami.

2. Stół wielkanocny dekoracje w kolorze różu

To propozycja dla romantyków, nastrój robią tu różowe ciemierniki i delikatna porcelana w połączeniu ze złotymi sztućcami. 
Jeśli masz ładny, drewniany stół, nie potrzebujesz nawet obrusa, to doda tej świątecznej aranżacji naturalnego i lekko rustykalnego charakteru. Bezpośrednio na stole ustaw porcelanową zastawę – pięknie wyglądają talerze rożowe połaczone z białymi ze złotym rantem. Na środku ustaw w szklanych wazonach komopzycje z różowych tulipanów, hiacyntów i ciemierników. Połóż sztućce w kolorze złotym, które bardzo efektowanie wyglądaja w duecie z różowym. Szkło najlepiej sprawdzi się po prostu przezroczyste. Na blacie możesz rozrzucić różowe piórka i cukrowe jajeczka w tym kolorze.

 

 

Stół wielkanocny dekoracje w kolorze różowym baba na paterze

Stół wielkanocny – baba na paterze w wianku

To dekoracja, a właściwie sposób na podanie tradycyjnego wielkanocnego ciasta, który sprawdzi się w różowej aranżacji stołu (ale też innych, wystarczy dobrać kwiaty w odpowiednim kolorze).
Będziesz potrzebować szklanej lub metalowej patery, na której postawisz ciasto (zamiast baby może to być na przykład pascha) oraz wianka z kwiatów i bukszpanu, który ułożysz wokół niego. I już! Efekt wow gwarantowany!

 

Stół wielkanocny dekoracje z szafirków
Na niebieskim stole nie może zabraknąć szafirków. Wyglądają pięknie zarówno w prostej, glinianej doniczce, jak np. posadzone w porcelanowych naczyniach w kobaltowy wzór.
Stół wielkanocny dekoracje w kolorze niebieskim
Niebieski stół możesz przełać bladożółtymi ciemiernikami lub narcyzami albo kolorową figurką królika.

3. Stół wielkanocny dekoracje w kolorze niebieskim

Niebieski obrus, a na nim w błękitnym wazonie szafirki i lekko fioletowe ciemierniki. Szklanki niech będą z niebieskiego szkła, a porcelana z kobaltowym wzorem. Zbyt niebiesko? Nieprawda, wszystkie te elementy pięknie ze sobą grają. Możesz też z powodzeniem przełać je bladożółtymi ciemiernikami lub narcyzami albo kolorową figurką królika. Z taką aranżacją wielkanocnego stołu ładnie komponuje się też taca pomalowana na kolor starego złota, na której ustawisz kwiaty i ...naturalne jajka. 

Zobacz także: Jakie kwiaty wykorzystać do wiosennych dekoracji?

Zdjęcia i stylizacja: Łukasz marcinkowski i Radek Berent/Kwiaciarnia Kwiaty&miut  Tekst: Agnieszka Wójcińska

Zobacz również