jak płacić za granicą

Jak najkorzystniej płacić za zakupy online za granicą?

Styl życia

Jeszcze nigdy wcześniej zakupy z drugiego końca świata nie były tak proste, tanie i dostępne jak dzisiaj. Popularność sklepów online wzrasta ze względu na wygodę oraz ceny, które nierzadko mogą się okazać lepsze niż u nas. Dodatkowo mamy szansę nabyć produkty często niedostępne na naszym rynku. Jednak, aby zakupy okazały się korzystne, trzeba nabyć wcześniej walutę obcą. Tutaj z pomocą może przyjść nam wymiana walut online. 

reklama

Wymiana waluty online – czy to najlepsze rozwiązanie?

Jeszcze kilkanaście lat temu najpopularniejszym miejscem do zakupu obcych jednostek monetarnych był kantor stacjonarny. Dzisiaj konsumenci mają do wyboru więcej możliwości m.in. bank, kantor internetowy, czy serwisy typu społecznościowa platforma wymiany walut online. Jeżeli chcemy zapłacić za zakupy internetowe w walucie obcej, to najwygodniejszym rozwiązaniem będzie wybór wymiany waluty online. Wybierając miejsce transakcji warto wcześniej porównać kursy walut między serwisami, opinie użytkowników oraz sprawdzić kwestie bezpieczeństwa danego portalu. W zakresie powierzania pieniędzy trzeba wybrać sprawdzony kantor internetowy. 

Jak działa kantor internetowy?

Kantor walut online to rozwiązanie wygodne i korzystne. Wymiana waluty online może być nawet 6 proc. tańsza niż w banku, czy kantorze stacjonarnym. Przykładowo serwis internetowykantor.pl umożliwia wymianę 24h na dobę przez 7 dni w tygodniu, co sprawia, że transakcje możemy wykonać w dowolnej chwili, o ile mamy tylko dostęp do urządzenia z internetem. Szybkie metody wpłat pozwalają na błyskawiczną wymianę pieniędzy. Proces można opisać w trzech krokach. Najpierw sprawdzasz kurs, składasz zlecenie wymiany, następnie wysyłasz środki, które chcesz przeznaczyć na wymianę, a w ostatnim kroku otrzymujesz wymienioną walutę na wskazany rachunek bankowy. 

Waluty online – jaki jest najlepszy sposób płatności za zakupy?

Jeżeli posiadasz konto walutowe, to wymiana walut online poprzez kantor pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na dodatkowych opłatach, które może naliczać bank przy takich transakcjach. Kiedy posiadamy już walutę obcą, którą możemy zapłacić za nasze zakupy, wówczas wystarczy wykonać przelew. Jednak warto pamiętać, że przelewy zagraniczne w bankach zwykle wiążą się z dodatkowymi opłatami. Alternatywą może być usługa przelewu bezpośrednio przez kantor internetowy. W serwisie InternetowyKantor.pl przelewy w euro są zwykle darmowe, jest to rozwiązanie, które z pewnością pomoże zaoszczędzić pieniądze, ale także możliwość dla osób, które nie posiadają konta walutowego, a chcą wykonać przelew zagraniczny bez przepłacania.

Materiał Partnera: Internetowykantor.pl

Zobacz również