wiszące fotele

Planujesz ogród zimowy? Pomyśl o wiszących fotelach

Projektowanie ogrodu

Ogród zimowy to miejsce, w którym nawet podczas najchłodniejszych miesięcy możesz rozkoszować się zielenią. Jak urządzić go w taki sposób, aby z przyjemnością można było spędzać w nim chwile? Sprawdź, jakie akcesoria przydadzą się w takim pomieszczeniu.

 

reklama

Zimą wyjście do ogrodu nie należy do najprzyjemniejszych – pogrążona w zimowym śnie natura nie zachwyca. Namiastkę zieleni można wyczarować sobie w domu.

Mnogość dostępnych na rynku roślin doniczkowych zachęca do eksperymentów i urządzania pomieszczeń z uwzględnieniem żywych elementów. Jest to korzystne nie tylko dla estetyki wnętrza, ale również dla naszego zdrowia. Wiele roślin świetnie filtruje przecież powietrze, stając się alternatywą dla droższego i mniej estetycznego oczyszczacza. 

wiszący fotel
Fotel wiszący Italform

Ogród zimowy – jak go wyposażyć?

Posiadacze ogrodu zimowego mogą uczynić ze swojego wnętrza prawdziwy rajski ogród, otaczając się roślinami – zarówno tymi bardziej opornymi na zmienne warunki, jak choćby Sansewierie, jak i tropikalnymi, pokroju skrzydłokwiatów czy calathei.

Dzięki przeszkleniu, w zimowym ogrodzie nawet w najchłodniejszych miesiącach, gdy dostęp do światła jest ograniczony, rośliny mają zagwarantowane odpowiednie warunki do wzrostu. Jak uczynić tę przestrzeń przyjazną również dla domowników i gości? Najważniejsze, aby zadbać o dobrą izolację – w ogrodach zimowych bywa chłodno – i oczywiście stosowne wyposażenie.

Fotel ogrodowy wiszący – świetne rozwiązanie do ogrodu zimowego

Jego przykładem mogą być ogrodowe fotele wiszące, uwielbiane przez miłośników dobrego designu. Stanowią one przykład prawdziwego wnętrzarskiego hitu, który wcale się nie starzeje, od co najmniej kilku lat bijąc rekordy popularności w sklepach oferujących wyposażenie dla domu i ogrodu, jak choćby popularny w Polsce sklep Dollo.

Fotel tego rodzaju można podwiesić na haku bądź umieścić na stelażu dołączonym do zestawu. Wybierając pierwszą opcję, należy posłużyć się natomiast liną lub łańcuchem – one również powinny znajdować się w zestawie. Oprócz haka można również skorzystać z drążka osadzanego na framudze – to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uniknąć wiercenia w ścianach.

fotel wiszący
Czarny kosz wiszący

Fotel wiszący do ogrodu – mobilne i uniwersalne rozwiązanie do domu i na zewnątrz

Fotel ogrodowy wiszący to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w ogrodzie zimowym, zwłaszcza jeśli wyznaczysz w nim kącik wypoczynkowy, świetny do spędzania czasu na czytaniu czy po prostu słodkim nicnierobieniu wśród roślin.

Warto jednak mieć na uwadze, że to uniwersalny mebel, który można łatwo przenosić z miejsca na miejsce, zwłaszcza jeśli korzystasz ze stelaża. Możesz umieścić go na zewnątrz – na tarasie lub nawet na trawniku – gdy tylko pogoda zacznie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu. 

Fotele wiszące, choć często określa się je mianem ogrodowych, znakomicie zdają egzamin również jako uzupełnienie wnętrz sypialni czy pokojów dziecięcych. To świetne urozmaicenie dla zwyczajnych mebli wypoczynkowych. Wnosi do wnętrza nieco lekkości i dodaje aranżacji boho twistu.

Dzięki szerokiemu wyborowi mebli tego typu dostępnych w sklepach możesz z łatwością dopasować charakter mebla do swojego wystroju. W asortymentach znajdziesz między innymi modele białe o ażurowych splotach, naturalne plecionki wykonane z technorattanu, ale też bardziej wyraziste fotele w odcieniach błękitu czy czerni.

Warto zwrócić uwagę, czy w wybranym przez Ciebie modelu uwzględniono opcję podwieszenia zarówno na stelażu, jak i na łańcuchu. Dzięki temu użyjesz mebla wedle swoich preferencji.

Materiał partnera: Dollo.pl

Zdjęcia: materiały partnera, Shutterstock

Zobacz również