Nowa kolekcja COS w duchu recyklingu i zero waste

Nowa kolekcja COS w duchu recyklingu i zero waste

Moda

Refleksja nad pochodzeniem materiałów pobudza do odpowiedzialnego pozyskiwania tkanin, w tym ponownego użycia surowców lub zmiany ich przeznaczenia. Plastik z naszych oceanów zyskuje więc drugie życie w postaci nylonowej tkaniny. Butelki i sieci rybackie przekształcane są w gładką przędzę, spajane z surowym lnem i włóknami organicznego papieru.

reklama

Sezonowa paleta barw kolekcji jesień-zima 2020 jest intrygującym miksem neutralnych odcieni. Krem, beż i szarości stanowią jej bazę. Do tego elektryczny błękit, ciepły oranż, sosnowa zieleń i wiesiołkowy róż. Kolory ziemii wraz z kolorami jesieni zawojują ulice miast.

W kolekcji jesienno-zimowej znajdziemy choćby nieśmiertelną białą koszulę, pomarańczowy top z odzyskanego nylonu, czyprzejściowy płaszcz z wełny i przetworzonego nylonu. 

Rdzeń kolekcji ubrań uzupełniają akcesoria. Techniki składania skóry – zgodne z ideą zero-waste – pozwoliły na stworzenie wszechstronnych kopertówek. Lina z recyklingu wzbogaca pozostałe modele toreb. Z kolei odzyskany nylon wykorzystano do produkcji lekkich saszetek, minimalistycznych w kształcie. Klasyczne sztyblety odtworzono z ekologicznie garbowanej, bezchromowej skóry. Pozyskane z recyklingu srebro i kwarc tworzą kolekcję klasycznej biżuterii o miękkich, lecz wyrazistych formach.

 

Źródło: materiały prasowe marki COS

Zdjęcia: materiały prasowe

Zobacz także: Powrót Crocsów na platformie

Zobacz również