współpraca z architektem wnętrz

Współpraca z architektem wnętrz. Dlaczego to się opłaca?

Urządzamy dom

Kupując nowe mieszkanie chcemy, aby wyglądało dokładnie tak, jak sobie tego życzymy. W większości przypadków nie posiadamy jednak wiedzy ani profesjonalnych umiejętności, które pozwalałby nam w samodzielnym jego zaprojektowaniu. W takiej sytuacji, zamiast głowić się nad najlepszym układem wnętrza, doborem mebli i oświetlenia, warto nawiązać współpracę z architektem wnętrz. Po zapoznaniu się z naszą wizją, budżetem i oczekiwaniami, przygotuje on projekt idealnego wnętrza, w którym zamieszkamy z prawdziwą przyjemnością!

reklama

Projekt mieszkania i wizualizacje wnętrz

Architekt wnętrz to osoba, która odpowiada za przygotowanie projektu wnętrza mieszkania lub domu. Warto zatrudnić go tuż po zakupie nowego mieszkania, aby mieć wystarczająco czasu na zaplanowanie jego urządzenia i remontu. Współpracę z projektantem powinniśmy nawiązać jeszcze przed wynajęciem ekipy, gdyż projekt wykonawczy jest jednym z kluczowych dokumentów, które powinniśmy przekazać firmie wykończeniowej.

Oprócz rysunków technicznych, każde profesjonalne studio aranżacji wnętrz przekaże nam także wizualizacje. Jest to bardzo cenny dodatek do projektu, który pozwala zobaczyć, jak będzie prezentowało się nasze mieszkanie po przeprowadzonych w nim pracach wykończeniowych. Na podstawie wizualizacji możemy dokonywać zmian i modyfikacji po to, aby mieszkanie było idealnie skrojone na miarę naszych potrzeb oraz w pełni odpowiadało nam pod względem estetycznym.

Dzięki współpracy z architektem wnętrz oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze, które moglibyśmy wydać na nieodpowiednie materiały czy wyposażenie, które nie będzie pasowało do stylistyki całego mieszkania. Studio aranżacji wnętrz pozwala także uniknąć żmudnego poszukiwania inspiracji oraz dostosować zakres prac wykończeniowych do założonego budżetu, co daje pewność, że sprostamy remontowi pod względem finansowym.

Nie tylko remont! W czym jeszcze pomaga architekt wnętrz?

Większości osobom usługi architekta wnętrz kojarzą się z dostosowywaniem nieruchomości do potrzeb jej przyszłych mieszkańców. Warto jednak wiedzieć, że studio aranżacji wnętrz może pomóc nam także w innych kwestiach. Z jego profesjonalnych usług możemy skorzystać w zakresie doboru wyposażenia mieszkania – architekt wnętrz doradzi, jakie meble, dekoracje i wyposażenie wybrać, aby pasowały one do stylistyki mieszkania i dobrze współgrały ze sobą, tworząc spójne i estetyczne wizualnie wnętrze.

Na podstawie wymiarów poszczególnych pomieszczeń i rzutów mieszkania, projektant pomoże także w rozplanowaniu rozmieszczenia poszczególnych mebli i sprzętów po to, aby korzystało się z nich wygodnie. Dzięki temu unikniemy częstych problemów związanych m. in. z przeładowaniem mieszkania zbędnymi meblami i dodatkami.

Wreszcie, studio aranżacji wnętrz oferuje często dodatkowe usługi, w tym wykończenie mieszkania i domu pod klucz, realizację zabudów meblowych, a także dobór i zakup mebli wolnostojących. Nawiązanie współpracy z firmą, która oferuje takie kompleksowe i zróżnicowane usługi, pozwala skoordynować ze sobą poszczególne prace nad przygotowywaniem nowej nieruchomości do zamieszkania oraz przyspieszyć i usprawnić cały ten proces.

Materiał partnera

Zobacz również