Wazony, doniczki i dekoracje na parapet, które podkreślą piękno kwiatów

Któż z nas nie lubi wnętrz pełnych świeżych kwiatów, zarówno tych ciętych, jak i doniczkowych. Kwiaty w doniczce stanowią jedną z najbardziej klasycznych i jednocześnie najpiękniejszych dekoracji. Pasują w zasadzie do każdego stylu aranżacji, mogą być wykorzystywane zarówno w mieszkaniu, jak i na balkonie. Sprawdź, jak wybrać najciekawsze doniczki, dekoracje na parapet i wazony, w których wyeksponujesz kwiaty w swoim mieszkaniu.

Dekoracje na parapet: najciekawsze doniczki do Twojego mieszkania

Doniczka to niezastąpiony produkt w mieszkaniu każdego wielbiciela kwiatów. W doniczce możesz umieścić zarówno żywe, jak i sztuczne kwiaty: w każdej wersji prezentują się tak samo pięknie. W przypadku żywych kwiatów bardzo ważna jest wielkość doniczki: powinna ona być wystarczająco duża, aby roślina mogła swobodnie się rozwijać. Korzeń powinien swobodnie mieścić się w wybranej doniczce, a także mieć możliwie dużo miejsca na rozwój. Jeżeli masz wątpliwości, jaki rozmiar wybrać, zawsze możesz zdecydować się na odrobinę większą doniczkę: na pewno nie zaszkodzi to roślinie.

Doniczka to nie tylko gadżet niezbędny przy domowej uprawie roślin i kwiatów, ale także ciekawy element dekoracyjny. Warto zadbać, aby wszystkie doniczki w mieszkaniu reprezentowały podobny styl: nadają wtedy aranżacji mieszkania harmonijny charakter. W większości wnętrz sprawdzą się klasyczne donice wykonane z tworzyw sztucznych lub krzemionki, bardzo modne są także doniczki metalowe, idealne do pomieszczeń w stylu loftowym, a także do uprawy ziół na kuchennym parapecie.

Doniczki do ogrodu lub mieszkania można obecnie wybrać w dowolnym kolorze, więc bez trudu dopasujesz je do aranżacji. Tradycyjne, białe doniczki do salonu w stylu prowansalskim, czerwone do nowoczesnego pokoju nastolatka lub połyskująco fioletowe do sypialni urządzonej zgodnie z zasadami stylu glamour.

Dekoracje na parapet: osłonki na doniczki

Jeżeli posiadasz zwykłe doniczki, które niekoniecznie chcesz eksponować jako element dekoracyjny, z pomocą przyjdą Ci osłonki. Osłonki na doniczki to prosty sposób na to, aby rośliny prezentowały się bardziej efektownie. Osłonki mogą być wykonane z tworzyw sztucznych lub z krzemionki, dostępne są w wielu różnych kolorach, zarówno nasyconych jak i pastelowych. Bez trudu dopasujesz je do swojego ulubionego stylu dekoracji pomieszczeń. Osłonka na doniczkę wykonana z metalu może być dodatkowo ozdobiona ażurowym wycięciem na górze, świetnie pasującym zarówno do skandynawskich jak i romantycznych aranżacji. Osłonki wykonane z metalu mogą także być ozdobione sznurkiem lub skórzanym paskiem, co dodaje im stylu kolonialnego.

Dekoracje na parapet: wazony na najpiękniejsze kwiaty

Bukiet kwiatów to uniwersalny prezent na urodziny, imieniny i wiele innych okazji. Warto być na niego przygotowanym i zawczasu zaopatrzyć się w odpowiedni wazon. Poza swoją ważną rolą spełnia on dodatkową funkcję: dekoracyjną. Niesłabnącą popularnością cieszą się wazony szklane, które mogą pełnić rolę zarówno wazonów, jak i świeczników.

Równie ciekawą opcją są wazony wykonane z kamionki lub ceramiki, w których można umieścić kwiaty sztuczne, żywe lub ozdobne gałązki roślin. Na pojedyncze kwiaty sprawdzą się wysokie wazony o wąskich i smukłych szyjkach, z kolei większe bukiety kwiatów lepiej zaprezentują się w niższych wazonach o bardziej pękatych kształtach. Ciekawą opcją jest wazon o kształcie kuli, idealny zarówno na polne kwiaty, jak i na elegancki bukiet róż.

Wazony, doniczki i osłonki to uniwersalny sposób na dekorację mieszkania z wykorzystaniem kwiatów sztucznych oraz żywych. Przekonaj się, w jaki sposób mogą one ożywić wnętrze Twojego mieszkania.

Artykuł sposorowany przez Salony meblowe Agata

 

Zobacz również