pościel w kwiaty

Połóż się na łące – najpiękniejsze pościele w kwiaty do twojej sypialni

Urządzamy dom

Zaproś lato do domu, niech muśnie Twoją sypialnię słońcem i ukwieci habrami, makami, kąkolami i stokrotkami. Kilka lat temu kwiaty polne pojawiły się w estetyce ogrodowej jako swego rodzaju rozluźnienie kompozycji i nawiązanie do naturalnych roślin „zza płotu”. Łąki kwietne stały się bardzo popularne i po części zastąpiły trawniki.

pościel w duże kwiaty
Kolorowa pościel w duże kwiaty przywołuje wiejski klimat.

Teraz polne kwiaty szturmem wdarły się na naczynia, dywany i tapety wraz z popularnością stylów cottagecore i farmhouse. Stały się też motywem przewodnim... pościeli. Zdominowały nie tylko poszwy na kołdry i poduszki dekoracyjne, ale również prześcieradła (głównie dziecięce, ale zdobią także pełnowmiarowe!). 

Pościel w kwiaty: satynowa czy bawełniana?

Łąki usiane kwiatami pojawiają się i na pościeli satynowej, i bawełnianej. Ale czym tak naprawdę jedna różni się od drugiej?

Satyna może być zrobiona z różnych surowców, m.in. z jedwabiu, jednak wtedy jest bardzo droga. Zwykle gdy sprzedawca oferuje nam pościel satynową, ma na myśli tkaninę bawełnianą. Satyna bawełniana powstaje w 100% z przędzy bawełnianej, a więc jest tkaniną w pełni naturalną, ale od tradycyjnej bawełny różni się splotem i charakterystycznym połyskiem, który sprawia wrażenie luksusowego.

Ma bardzo wiele zalet: oddycha, jest miękka, miła w dotyku i wytrzymała, nie drze się, nie rozciąga ani nie przeciera i nawet po wielu praniach zachowuje nasycone barwy. Sprawdza się przez cały rok i doceniają ją osoby cierpiące na różne alergie. Co to wad – niektórzy twierdzą, że bywa chłodna w dotyku, dlatego bardziej sprawdza się latem.

W przeciwieństwie do niej pościel bawełniana zapewnia mniejszy komfort snu przy wysokich temperaturach powietrza. W czasie letnich upałów bowiem szybko robi się wilgotna, przez co klei się do ciała i szybko gniecie. Wygląda po prostu mniej estetycznie. Poza tym wykonana jest z niemniej naturalnych surowców co satyna.

Więcej inspiracji znajdziesz w galerii.

Tekst: Monika Utnik-Strugała
Zdjęcia: WestwingNow.pl, Bonami.pl, Shutterstock

Zobacz także: Motywy kwiatowe we wnętrzach w stylu retro
Zobacz także: 10 pomysłów na jesienne dekoracje do sypialni

Zobacz również