Kiedyś pastele były kojarzone tylko pokojami dzieci lub z sypialniami niepoprawnych romantyczek, dziś rozbielone kolory znajdziemy i w salonach, i w łazienkach, i w kuchniach.

Pastele we wnętrzach
W pudrowych różach i chłodnych błękitach zakochali się najwięksi światowi projektanci i specjaliści od urządzania wnętrz. Trudno się dziwić. Rozjaśnione odcienie ożywią każdą przestrzeń.

Dodatkowo, delikatne kolory powiększa optycznie małe pomieszczenie, więc powinni się z nimi zaprzyjaźnić właściciele niewielkich mieszkań.
 
Pastelowa moda
Pastele świetnie sprawdzą się w zestawieniu z bielą, delikatną szarością czy beżem. Co może niektórych zaskoczyć, dobrze komponują się również z czernią. Duże geometryczne lecz pastelowe wzory wyglądają subtelnie, podczas gdy w intensywnych barwach zdominowały by wnętrze.

Pastelowe kolory mają też tę zaletę, że mogą po nie sięgnąć miłośnicy zarówno stylu nowoczesnego, skandynawskiego, jak i angielskiego.

Obejrzyj galerię zdjęć z pastelami i zobacz, jak ich użyć w swoim domu. 

Tekst: Katarzyna Kujac
Wybór zdjęć: Redakcja
Zdjęcia: Zara Home, IKEA, dekorian.pl, Castorama, skandinavianliving.pl, meublesdecharme.pl, Houseandmore.pl, Flugger, dekoria.pl, lauraashley.com.

Zobacz również